firma pożyczkowa

Artykuły - Firma pożyczkowa (0)

 • Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Eksperci z Kaspersky Lab wzięli pod lupę zagrożenia w formie ofert pożyczek rozsyłanych za pośrednictwem spamu. Ofiarą takich oszustw mogą paść użytkownicy, którzy odpowiadają na wiadomości spamowe. Specjaliści przygotowali kilka przydatnych wskazówek podpowiadających, jak uniknąć oszustw internetowych oraz sideł zastawionych przez nieuczciwe organizacje finansowe.
 • Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych. Ich zadłużenie sięgnęło 4 mld zł

  Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych. Ich zadłużenie sięgnęło 4 mld zł

  O ile banki nie zmienią swojej polityki kredytowej, nie będą stanowić konkurencji dla firm pożyczkowych - uważa Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych. Dużą grupę klientów takich firm stanowią osoby wykluczone z sektora bankowego, m.in. ze względu na brak pozytywnej historii kredytowej czy brak odpowiednich dochodów. Teraz oferty banków i instytucji pozabankowych się uzupełniają, w przyszłości mają się do siebie coraz bardziej zbliżać.
 • Małe i szybkie pożyczki internetowe

  Małe i szybkie pożyczki internetowe

  Udaje się pożyczyć co trzeciemu, na początek bierze 449 zł, zazwyczaj robi to w piątek i oddaje po 26 dniach - oto klient coraz liczniejszych internetowych firm pożyczkowych.
 • Związek Firm Pożyczkowych chce ostrzejszej regulacji rynku pożyczek niż proponuje resort finansów

  Związek Firm Pożyczkowych chce ostrzejszej regulacji rynku pożyczek niż proponuje resort finansów

  Związek Firm Pożyczkowych pozytywnie ocenia kierunek, w którym zmierzają regulacje proponowane przez resort finansów. Szczególnie te, które mają na celu wyeliminowanie z rynku nieuczciwych podmiotów, m.in. zwiększenie kar za nielegalną działalność parabankową czy większy nadzór KNF. Branża postuluje nawet zaostrzenie niektórych propozycji, np. znaczące podniesienie kapitału zakładowego dla nowych firm.
 • Firmy pożyczkowe napędzają polską konsumpcję

  Firmy pożyczkowe napędzają polską konsumpcję

  Firmy pożyczkowe pośrednio wspierają wzrost gospodarczy, bo ich działalność przekłada się na wzrost konsumpcji gospodarstw domowych, która generuje 60 proc. polskiego PKB - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Obecnie nad uregulowaniem rynku pożyczek pracuje Ministerstwo Finansów.
 • UOKiK: Próba ograniczenia działalności firm pożyczkowych może rozwinąć szarą strefę

  UOKiK: Próba ograniczenia działalności firm pożyczkowych może rozwinąć szarą strefę

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uważa, że warto zastanowić się nad ustawowym wprowadzeniem limitu RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania). Regulacja ta miałaby obniżyć koszty kredytów szczególnie w firmach pożyczkowych. UOKiK zdaje sobie jednak sprawę, że zmiana ta wymaga rzetelnej analizy, ponieważ wyeliminowanie z rynku firm pożyczkowych mogłoby spowodować przejście klientów tego typu firm do lombardów i szarej strefy.
 • UKNF i UOKiK: Firmy pożyczkowe żądają opłat za rozpatrzenie wniosku

  UKNF i UOKiK: Firmy pożyczkowe żądają opłat za rozpatrzenie wniosku

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ostrzegają przed ryzykiem związanym z korzystaniem z usług firm pożyczkowych pobierających opłaty za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę przed decyzją o jej przyznaniu.
 • Provident nie wierzy KPF i opuszcza organizację

  Provident nie wierzy KPF i opuszcza organizację

  Największa pozabankowa firma pożyczkowa na polskim rynku z początkiem marca przestanie być członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. - To osłabi KPF w jej staraniach o uregulowanie rynku pożyczek - uważa dyrektor generalny tej organizacji Andrzej Roter.
 • Sąd podtrzymał decyzję UOKiK ws. kary dla Prominenta

  Sąd podtrzymał decyzję UOKiK ws. kary dla Prominenta

  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję prezesa UOKiK i utrzymał karę finansową dla spółki Prominent, która naruszała zbiorowe interesy konsumentów - poinformował Urząd. Firma pożyczkowa ma zapłacić ok. 40 tys. zł m.in. za ukrywanie opłat.
 • Lepszy najdroższy bank niż firma pożyczkowa

  Lepszy najdroższy bank niż firma pożyczkowa

  Pożyczki udzielane przez firmy parabankowe nierzadko są bardzo drogie. Klienci często jednak tego nie dostrzegają. Aby sprawdzić, czy oferowany kredyt jest atrakcyjny czy też horrendalnie drogi warto porównać jego oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) z tym jakie mają najdroższe bankowe kredyty. Z wyliczeń Expandera wynika, że RRSO miesięcznego kredytu w banku zwykle nie przekracza 137 proc. W parabanku może ono wynieść nawet ponad 2000 proc.