firma pożyczkowa

Artykuły - Firma pożyczkowa (0)

 • Posłowie PiS chcą objąć podatkiem od instytucji fin. również firmy pożyczkowe

  Posłowie PiS chcą objąć podatkiem od instytucji fin. również firmy pożyczkowe

  Komisja finansów publicznych przyjęła poprawkę do projektu ustawy o podatku od instytucji finansowych, która włącza firmy pożyczkowe do grona płatników nowej daniny. Wartość aktywów wolnych od podatku dla tej grupy instytucji ma wynosić 200 mln zł. Poprawkę złożyli posłowie PiS.
 • UOKiK przypomina o ostrożności przy pożyczaniu od firm pożyczkowych

  UOKiK przypomina o ostrożności przy pożyczaniu od firm pożyczkowych

  Przed podpisaniem umowy z firmą pożyczkową należy zwrócić uwagę na całkowitą kwotę do zapłaty, opłaty dodatkowe, rzeczywiste oprocentowanie, wysokie zabezpieczenia oraz braki w umowach. Pamiętajmy też, że możemy odstąpić od umowy w ciągu 14 dni - przypomina UOKiK.
 • Trwają prace nad regulacją rynku pożyczek. Branża i eksperci chcą stworzenia rejestru firm pożyczkowych

  Trwają prace nad regulacją rynku pożyczek. Branża i eksperci chcą stworzenia rejestru firm pożyczkowych

  Rynek firm pożyczkowych czeka na ogłoszenie wyników konsultacji nowego projektu regulacji tej branży. Prace nad nowymi przepisami trwają już blisko dwa lata i zarówno przedstawiciele firm, jak i partnerzy społeczni, np. Konfederacja Lewiatan, apelują o ich przyspieszenie. Przekonują także do pomysłu utworzenia rejestru firm pożyczkowych, który znalazł się w pierwotnych założeniach resortu finansów.
 • Znajdzie się bat na firmy pożyczkowe!

  Znajdzie się bat na firmy pożyczkowe!

  W ubiegłym roku mocno podpadłem firm pożyczkowym, wyrażając w swoich publikacjach opinię na temat szkodliwości ich sztandarowego produktu, czyli pożyczek-chwilówek. Mimo oczywistych argumentów, że tego typu "produkty finansowe" powinno się potraktować w taki sam sposób, jak niegdyś Premier Donald T. unicestwił z rynku dopalacze, niewiele się w tej kwestii zmieniło. Ale może nie wszystko stracone?
 • Firmy pożyczkowe chcą regulacji rynku, a nie produktów

  Firmy pożyczkowe chcą regulacji rynku, a nie produktów

  Najpierw edukacja klientów i regulacja samego rynku, a potem, w razie potrzeby, oferowanych produktów - przedstawiciele firm pożyczkowych uważają, że taką kolejność powinny uwzględniać rządowe propozycje uporządkowania tego rynku. Jak pokazują negatywne doświadczenia z firmami pożyczkowymi, często ważniejsze jest to, kto pożycza, a nie w jaki sposób. Przedstawiciele branży uspokajają, że krótkoterminowe pożyczki na małe kwoty nie znikną z rynku. Mimo że regulacje, nad którymi trwają prace, spowodują zachwianie rynku i potrzebę dostosowania się firm do nowych wymogów.
 • Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Kradzież danych, trojany i cytaty z Biblii: Mroczny świat spamowych pożyczkodawców

  Eksperci z Kaspersky Lab wzięli pod lupę zagrożenia w formie ofert pożyczek rozsyłanych za pośrednictwem spamu. Ofiarą takich oszustw mogą paść użytkownicy, którzy odpowiadają na wiadomości spamowe. Specjaliści przygotowali kilka przydatnych wskazówek podpowiadających, jak uniknąć oszustw internetowych oraz sideł zastawionych przez nieuczciwe organizacje finansowe.
 • Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych. Ich zadłużenie sięgnęło 4 mld zł

  Rośnie liczba klientów firm pożyczkowych. Ich zadłużenie sięgnęło 4 mld zł

  O ile banki nie zmienią swojej polityki kredytowej, nie będą stanowić konkurencji dla firm pożyczkowych - uważa Jarosław Ryba, prezes Związku Firm Pożyczkowych. Dużą grupę klientów takich firm stanowią osoby wykluczone z sektora bankowego, m.in. ze względu na brak pozytywnej historii kredytowej czy brak odpowiednich dochodów. Teraz oferty banków i instytucji pozabankowych się uzupełniają, w przyszłości mają się do siebie coraz bardziej zbliżać.
 • Małe i szybkie pożyczki internetowe

  Małe i szybkie pożyczki internetowe

  Udaje się pożyczyć co trzeciemu, na początek bierze 449 zł, zazwyczaj robi to w piątek i oddaje po 26 dniach - oto klient coraz liczniejszych internetowych firm pożyczkowych.
 • Związek Firm Pożyczkowych chce ostrzejszej regulacji rynku pożyczek niż proponuje resort finansów

  Związek Firm Pożyczkowych chce ostrzejszej regulacji rynku pożyczek niż proponuje resort finansów

  Związek Firm Pożyczkowych pozytywnie ocenia kierunek, w którym zmierzają regulacje proponowane przez resort finansów. Szczególnie te, które mają na celu wyeliminowanie z rynku nieuczciwych podmiotów, m.in. zwiększenie kar za nielegalną działalność parabankową czy większy nadzór KNF. Branża postuluje nawet zaostrzenie niektórych propozycji, np. znaczące podniesienie kapitału zakładowego dla nowych firm.
 • Firmy pożyczkowe napędzają polską konsumpcję

  Firmy pożyczkowe napędzają polską konsumpcję

  Firmy pożyczkowe pośrednio wspierają wzrost gospodarczy, bo ich działalność przekłada się na wzrost konsumpcji gospodarstw domowych, która generuje 60 proc. polskiego PKB - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Obecnie nad uregulowaniem rynku pożyczek pracuje Ministerstwo Finansów.