firma

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Firma (Film (1993)[The Firm] Reż.Sydney Pollack) ,

Artykuły - Firma (13254)

 • Ważny dla firm rejestr ruszy w połowie roku

  Ważny dla firm rejestr ruszy w połowie roku

  Nawet dobrze zarządzana firma, gdy rośnie stos opóźnionych lub niezapłaconych przez kontrahentów faktur, może stanąć przed problemem z płynnością i widmem bankructwa. Czym mniejsze przedsiębiorstwo, tym większe konsekwencje wywoływane przez zatory płatnicze. Od 2018 r. małe i średnie firmy będą lepiej chronione.
 • Klucz do rozwoju - ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB SA

  Klucz do rozwoju - ASSA ABLOY Group przejęła polską firmę LOB SA

  Z roku na rok wśród największych graczy na rynku zauważyć można rosnącą liczbę akwizycji przedsiębiorstw. Korzyści wynikające z tego typu przejęć ponownie wykorzystała firma ASSA ABLOY. Sfinalizowane zostały procesy związane z wcieleniem do jej szeregów polskiej marki LOB z Leszna - jednego z największych producentów zamków mechanicznych w kraju.
 • BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  BGK ma nową wizję wsparcia polskich firm w ich ekspansji

  - Rozkręcamy się, nabieramy impetu. Wstępnie, bo nie mamy jeszcze finalnych danych, a niektóre transakcje są wciąż domykane, tylko w 2017 r. wsparcie polskich firm z BGK w ich inwestycjach zagranicznych i eksporcie sięgnie 1,8 mld zł - mówi Interii Michał Wosik, dyrektor inwestycyjny w Zespole Transakcji Eksportowych w Departamencie Finansowania Strukturalnego BGK. - To wzrost o 38 proc. rok do roku - dodaje.
 • Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Trybunał Sprawiedliwości UE: Uber to nie platforma IT, ale firma transportowa

  Oferowana przez Ubera możliwość nawiązywania kontaktów przez pasażerów z kierowcami jest usługą transportową - orzekł w środę Trybunał Sprawiedliwości UE. Decyzja może mieć duży wpływ na funkcjonowanie platformy w krajach UE.
 • Firma nie wyklucza emisji obligacji hybrydowych

  Firma nie wyklucza emisji obligacji hybrydowych

  - PKP Intercity rozważa możliwość emisji obligacji hybrydowych, które mogłyby w części sfinansować program inwestycyjny zakładający przeznaczenie na rozwój spółki ponad 7 mld zł do roku 2023 - poinformował we wtorek dziennikarzy Artur Resmer, wiceprezes PKP Intercity.
 • PAIH: Polskie firmy mogą budować infrastrukturę w Kenii

  PAIH: Polskie firmy mogą budować infrastrukturę w Kenii

  - Polskie firmy budowlane dysponują doświadczeniem, których Kenia potrzebuje do realizacji strategicznego planu rozwoju infrastruktury - wskazał w poniedziałkowym komunikacie prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Dodał, że może się to przyczynić się do budowy "nowej Kenii".
 • Dobre półrocze dla polskich przedsiębiorstw - firmy wrzucają wyższy bieg

  Dobre półrocze dla polskich przedsiębiorstw - firmy wrzucają wyższy bieg

  Czerpanie z dobrej koniunktury, poszerzanie skali działalności oraz wzrost obrotów i zysków dużych i średnich firm - tak w skrócie przedstawia się obraz rodzimego sektora przedsiębiorstw w najnowszym raporcie Deutsche Bank "Polskie firmy - kondycja, perspektywy, inwestycje i ich finansowanie". W pierwszym półroczu 2017 r. z ożywienia gospodarczego skorzystały niemal dwie trzecie przedsiębiorstw, zamykając ten okres zyskami. Obraz polskiej przedsiębiorczości dopełnia z jednej strony optymistyczne spojrzenie na dalszy rozwój, z drugiej - świadomość nowych barier.
 • Panattoni Europe wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex

  Panattoni Europe wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex

  Spółka Panattoni Europe, specjalizująca się w budowie i wynajmie powierzchni przemysłowych, wybuduje w Radomsku fabrykę dla firmy Ontex, belgijskiego producenta artykułów higieny osobistej. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na lipiec 2018 roku.
 • Zwolnienia w Orange: Z firmą pożegna się blisko 2,7 tys. osób

  Zwolnienia w Orange: Z firmą pożegna się blisko 2,7 tys. osób

  Orange Polska zapowiada masowe zwolnienia. Przewiduje także możliwość podniesienia pensji zasadniczych o 2,5 proc. w 2018 i 2019 roku.
 • Trzecia edycja European VR/AR Congress

  Trzecia edycja European VR/AR Congress

  Rozwój wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, możliwości i sposoby wykorzystania VR i AR w medycynie, architekturze i biznesie, a także przyszłość tych technologii - to tematy, które zdominowały trzecią edycję European VR/AR Congress. Dwa dni Kongresu zgromadziły w Centrum Nauki Kopernik ekspertów i pasjonatów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, którzy zgodnie podkreślali: to nasza przyszłość.

Filmy - Firma (9)

 • Będzie można odebrać firmę jej właścicielowi

  Chociaż wydaje się to sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami to prawo będzie działać wstecz. Zgodnie z założeniami nowej ustawy przedsiębiorca będzie musiał udowodnić swą niewinność, a firmę będzie można odebrać jej właścicielowi, co może zakończyć się jej całkowitym zamknięciem.
 • Prowadzisz firmę? Sprawdź, gdzie musisz się rejestrować, na co uważać i komu płacić

  Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność bardzo często na chwilę po jej rejestracji otrzymują szereg pism, których forma często wygląda jak nakaz zapłaty, dzięki której nasza działalność zostanie wpisana do jakiegoś rejestru. Tymczasem prawo nie nakłada na przedsiębiorców takich obowiązków. Co zrobić, gdy dostaniemy takie pismo? Na co zwracać uwagę i jakie rzeczywiście obowiązki spoczywają na przedsiębiorcach? Więcej w materiale wideo.
 • Konstytucja dla biznesu pozostawia władzę urzędnikom

  Konstytucja dla biznesu jest zbiorem dobrych intencji, ale w przypadku konfliktu aktów prawnych nadal będą decydowały przepisy niższej rangi, które są bardziej szczegółowe. Przedsiębiorcy wahając się z podjęciem inwestycji najbardziej obawiają się działań prokuratorów, a Ministerstwo Sprawiedliwości zwiększa ich uprawnienia, zmniejszając jednocześnie odpowiedzialność za błędne decyzje. - Jeżeli mamy ogólny zapis, że wszystko wolno robić, co jest zgodne z "Konstytucją dla biznesu" i bardzo szczegółowy przepis czego nie wolno robić, to będzie decydujący ten szczegółowy przepis - mówi Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
 • Od 70 lat pracuje w tej samej firmie! Ma 88 lat!

  Sidney Richardson codziennie pokonuje długą drogę do pracy. Tę samą od 70 lat. Być może niektórych by to zniechęciło, ale dla Sidneya to powód do dumy. Mężczyzna poszedł do pracy po raz pierwszy w wieku 17 lat. Od 1943 roku tylko 4 razy zmienił stanowisko (CNN Newsource/x-news).  Uwaga! Materiał dostępny tylko w Polsce.