Fiat Auto Poland SA

Artykuły - Fiat Auto Poland SA (27)

 • Polka w radzie nadzorczej Fiata. "Trzeba o Polskę zawalczyć"

  Polka w radzie nadzorczej Fiata. "Trzeba o Polskę zawalczyć"

  Rozmowa z Henryką Bochniarz - jedynym reprezentantem Polski zasiadającym w radzie nadzorczej polskiego przedstawicielstwa Fiat Chrysler Automobiles.
 • Podwyżki w zakładach Fiata w Polsce

  Podwyżki w zakładach Fiata w Polsce

  Porozumienie Płacowe przewiduje wprowadzenie od 1 lipca br. podwyżki pensji o 130 zł, a także wypłatę w sierpniu jednorazowej nagrody w wysokości 780 zł, zostało zaakceptowane przez Przewodniczących sześciu Organizacji Związkowych działających w Spółce.
 • Kolejne ok. 100 osób straci pracę w związku z sytuacją Fiata

  Kolejne ok. 100 osób straci pracę w związku z sytuacją Fiata

  Kolejne ok. 100 osób straci w woj. śląskim pracę w związku ze zmniejszeniem produkcji i zatrudnienia w tyskiej fabryce Fiata. Liczba zadeklarowanych zwolnień w firmach kooperujących z fabryką wzrosła tym samym do ok. 850 - wynika z informacji pracodawców.
 • Chronieni pracownicy w wieku od 56 lat

  Fiat Auto Poland zapewnia, że żaden z pracowników tyskiej fabryki samochodów, objętych ochroną przed zwolnieniami grupowymi, nie będzie zwolniony. Gdyby doszło do naruszenia tych ustaleń, sprawę rozstrzygnie komisja odwoławcza. Pracę w fabryce traci 1450 osób.
 • Piechociński: Przedstawię moje propozycje koncernom motoryzacyjnym

  Piechociński: Przedstawię moje propozycje koncernom motoryzacyjnym

  Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował dziennikarzy, że będzie kontaktował się z koncernami motoryzacyjnymi i przedstawiał im swoje pomysły, dotyczące wsparcia dla tej branży. Dodał, że prawdopodobnie będzie to wsparcie produkcji.
 • Jakub Faryś: Najgorszy rok w motoryzacji od kilkudziesięciu lat

  Jakub Faryś: Najgorszy rok w motoryzacji od kilkudziesięciu lat

  Sprzedaż samochodów spada w dramatycznym tempie. Tylko w tym roku może w Polsce sięgnąć zaledwie 260 tys. sztuk. - To jest chyba jeden z najgorszych od kilkudziesięciu lat, jeżeli nie najgorszy, moment przed branżą motoryzacyjną - i europejską, i w Polsce - uważa Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Apeluje do rządu, by ten podjął odpowiednie kroki.
 • Szef Fiata zapowiada zmianę strategii

  Szef Fiata zapowiada zmianę strategii

  Dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne zapewnił, że koncern pozostanie we Włoszech, mimo że - jak przyznał - w swej ojczyźnie znalazł się w stanie agonii. Zaprotestował też przeciwko wykorzystywaniu sprawy firmy przez polityków i związkowców.
 • 6,5 mln samochodów przez 20 lat

  20 lat temu przedstawiciele polskiego rządu i włoskiego koncernu Fiata podpisali w Bielsku-Białej umowę o powołaniu spółki Fiat Auto Poland. Od tego czasu spółka wyprodukowała w Polsce ponad 6,5 mln samochodów - najwięcej modeli panda, 600, cinquecento oraz 500.
 • Kryzys omija Fiata

  Kryzys omija Fiata

  Fiat Auto Poland S.A., największa ze spółek Grupy Fiata w Polsce, wyprodukowała w ubiegłym roku w zakładzie w Tychach 473 839 samochodów marki Fiat, o 112 052 szt. więcej, niż w roku 2007.

Filmy - Fiat Auto Poland SA (1)