eurowizja

Artykuły - Eurowizja (1042)

 • ​Portugalskie media: Salvador Sobral wygrał Eurowizję, bo był inny

  ​Portugalskie media: Salvador Sobral wygrał Eurowizję, bo był inny

  Portugalskie media, które od sobotniego wieczora nie przestają komentować zaskakującego zwycięstwa Salvadora Sobrala w konkursie Eurowizji, analizują powody sukcesu. Większość z nich uważa, że 27-letni lizbończyk wygrał, ponieważ był inny niż jego rywale.
 • Eurowizja 2017: Triumfalny powrót Epic Sax Guya

  Eurowizja 2017: Triumfalny powrót Epic Sax Guya

  W 2010 roku za sprawą występu na Eurowizji sieć oszalała na jego punkcie. Grą na saksofonie uwiódł miliony internautów, którzy z jego wizerunku stworzyli mema. Sergiej Stepanov z Mołdawii, bo o nim mowa, 9 maja wraz z zespołem SunStroke Project triumfalnie powrócił na Eurowizję i ponownie podbił sieć.
 • Eurowizja 2017: Julia Samojłowa z zakazem wjazdu na Ukrainę!

  Eurowizja 2017: Julia Samojłowa z zakazem wjazdu na Ukrainę!

  Organizatorzy konkursu Eurowizji wyrazili "głębokie rozczarowanie" wydanym przez władze ukraińskie zakazem wjazdu na Ukrainę reprezentantki Rosji na ten konkurs, który ma się odbyć w maju w Kijowie. W Moskwie decyzja Ukrainy została przyjęta z oburzeniem.
 • Eurowizja 2017: Półfinalista "Must Be The Music" z San Marino

  Eurowizja 2017: Półfinalista "Must Be The Music" z San Marino

  Spora niespodzianka dla wiernych fanów Konkursu Piosenki Eurowizji - San Marino reprezentować będzie duet Valentina Monetta (trzykrotnie brała udział w konkursie) i Jimmie Wilson, dwukrotny półfinalista programu "Must Be The Music".
 • Eurowizja 2017: Australia wybrała swojego reprezentanta

  Eurowizja 2017: Australia wybrała swojego reprezentanta

  Niespełna 18-letni Isaiah Firebrace będzie reprezentował Australię podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Młody wokalista szybko pojawił się w gronie faworytów.
 • Kasia Moś skończyła 30 lat. Europa stoi otworem

  Kasia Moś skończyła 30 lat. Europa stoi otworem

  3 marca 30 lat skończyła Kasia Moś, reprezentantka Polski na Eurowizję 2017 w Kijowie. - Chciałabym żeby za 10 lat muzyka i śpiew wciąż były moją największą pasją i żebym mogła z tej pasji żyć - mówiła Interii wokalistka jeszcze przed wygraniem krajowych eliminacji.
 • Eurowizja 2017: Loreen walczy o drugą szansę

  Eurowizja 2017: Loreen walczy o drugą szansę

  Spore zaskoczenie w Melodifestivalen - szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Loreen, laureatka konkursu z 2012 r., o awans do finału preselekcji musi walczyć w konkursie drugiej szansy.
 • Eurowizja 2017: Świetny występ Kasi Moś na Ukrainie

  Eurowizja 2017: Świetny występ Kasi Moś na Ukrainie

  Po występie w finale ukraińskich preselekcji do Eurowizji mnóstwo pozytywnych opinii zebrała polska reprezentantka Kasia Moś.
 • Eurowizja 2017: Kasia Moś na Ukrainie

  Eurowizja 2017: Kasia Moś na Ukrainie

  W sobotę (25 lutego) odbędzie się finał ukraińskich preselekcji do Eurowizji. Jednym z gości specjalnych będzie polska reprezentantka - Kasia Moś.
 • Eurowizja 2017: Kim jest Carmell ("Faces")

  Eurowizja 2017: Kim jest Carmell ("Faces")

  Poniżej możecie posłuchać piosenki "Faces" wokalistki kryjącej się pod pseudonimem Carmell. Utwór ten znalazł się w gronie 10 propozycji zakwalifikowanych do finału preselekcji do Eurowizji.

Zdjęcia - Eurowizja (134)

 • muzyka.interia.pl
  Finał Eurowizji 2011: Zwycięstwo Azerbejdżanu - Dusseldorf, 14 maja 2011
 • muzyka.interia.pl
  Finał Eurowizji 2011: Zwycięstwo Azerbejdżanu - Dusseldorf, 14 maja 2011
 • muzyka.interia.pl
  Finał Eurowizji 2011: Zwycięstwo Azerbejdżanu - Dusseldorf, 14 maja 2011
 • muzyka.interia.pl
  Finał Eurowizji 2011: Zwycięstwo Azerbejdżanu - Dusseldorf, 14 maja 2011

Filmy - Eurowizja (17)

 • Polskie gwiazdy na Eurowizji

  Polscy muzycy co roku walczą między sobą o to, aby pojechać na Eurowizję. Czym przyciąga ich ten konkurs? Niewątpliwie jednym z czynników jest możliwość pokazania swojej twórczości zagranicą. O międzynarodowej sławie marzyli m.in.: Justyna Steczkowska, Donata i Cleo, czy Edyta Górniak.
 • Polscy wokaliści na Eurowizji

  Konkurs Eurowizji przyciąga największe polskie gwiazdy, które mają świadomość tego, że występ przed milionami ludzi na całym świecie może być początkiem zagranicznej kariery, bądź przedłużeniem egzystencji na rodzimym podwórku. Przygotowaliśmy wideo galerię składającą się ze zdjęć najpopularniejszych polskich wokalistów biorących udział w tym międzynarodowym show.
 • Ukraińska piosenka na festiwalu Eurowizji. To prowokacja?

  Utwór, który w tym roku reprezentantka Ukrainy Jamila zaśpiewa na festiwalu Eurowizji, rosyjskie media nazywają prowokacją. Ballada "1944" przypomina o deportacji krymskich Tatarów w czasach stalinowskich do centralnej Azji. Rosyjscy eurodeputowani chcą zablokować jej występ. Artystka przekonuje, że piosenka jest apelem do człowieczeństwa. Jest bardzo osobista. W bydlęcych wagonach w 1944 roku muzułmańscy Tatarzy zostali przewiezieni z Krymu do centralnej Azji, wśród nich była także prababcia Jamili. - Moja prababcie z pięciorgiem dzieci została deportowana z małej wioski na Krymie. Jak zwierzęta ładowano ich do wagonów. Bez wody, jedzenia i świeżego powietrza musieli wytrwać. Na rękach umierała jej córeczka – mówi z rozżalaniem Jamil. Stalin uzasadnił deportację karą za rzekomą kolaborację Tatarów w 1941 roku z niemieckim okupantem. Rehabilitacja nastąpiła dopiero w latach 70-tych. Rosyjskie władze uważają piosenkę Jamili za prowokację, jej natomiast chodzi tylko o upamiętnienie historii i losu jej własnej rodziny.
 • Cleo o występie Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji

  Cleo, która w ubiegłym roku wystąpiła na konkursie Eurowizji, uważa, że Monika Kuszyńska godnie reprezentowała kraj. Spodziewała się jednak wyższej pozycji, choć ma też świadomość tego, że konkurencja była bardzo mocna. Wokalistka za rok w roli reprezentanta Polski widziałaby zespół LemON.