Eurostat

Synonimy:
eurostat,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Eurostat (58)

 • Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Eurostat przedstawił mapę dobrobytu w Europie

  Jak wynika z danych Eurostatu, najwyższy poziom dobrobytu materialnego w Unii Europejskiej zanotował Luksemburg (132 proc. średniej UE) i Niemcy (120 proc.). W Polsce wyniósł on 74 proc. Dane oparto na zrewidowane parytety siły nabywczej po ostatnim PKB i liczbie ludności poszczególnych państw.
 • Polska krajem pierwszego wyboru dla imigrantów zarobkowych spoza UE

  Polska krajem pierwszego wyboru dla imigrantów zarobkowych spoza UE

  W 2016 r. obywatele krajów niebędących członkami Unii Europejskiej otrzymali aż 3,4 mln pierwszych zezwoleń na pobyt w państwach UE - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Najwięcej, bo aż 589 tys. tego typu dokumentów, wydano obywatelom Ukrainy. Z punktu widzenia Polski ważne jest, że 84 proc. imigrantów spoza UE jako główny cel swojej wizyty w naszym kraju podało imigrację zarobkową - wskazują eksperci Personnel Service.
 • Będziemy mieć coraz większe kłopoty z powodu bezrobocia

  Będziemy mieć coraz większe kłopoty z powodu bezrobocia

  Tylko sześć państw w UE ma niższe bezrobocie niż Polska. W sierpniu według Eurostatu wynosiło 4,7 proc., gdy średnia dla wszystkich państw UE to 7,6 proc., a dla krajów strefy euro 9,1 proc. Polska gospodarka będzie mieć z tego powodu coraz większe kłopoty.
 • MF: Jeśli Eurostat zmieni kwalifikację dochodu z LTE, deficyt za 2016 r. przekroczy 2,5 proc. PKB

  MF: Jeśli Eurostat zmieni kwalifikację dochodu z LTE, deficyt za 2016 r. przekroczy 2,5 proc. PKB

  Ewentualna zmiana kwalifikacji zeszłorocznego dochodu z LTE przez Eurostat może sprawić, że deficyt za 2016 r. przekroczy 2,5 proc. PKB; tak, czy inaczej deficyt utrzyma się poniżej 3 proc. - zapewnił wiceminister finansów Leszek Skiba.
 • Bezrobocie w strefie euro najniższe od 2009 r. - Eurostat

  Bezrobocie w strefie euro najniższe od 2009 r. - Eurostat

  Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.
 • Eurostat: Polska w październiku wyszła z deflacji

  Eurostat: Polska w październiku wyszła z deflacji

  Ceny liczone według HICP w Polsce w październiku w ujęciu rocznym wzrosły o 0,1 proc. wobec spadku o 0,2 proc. miesiąc wcześniej - podał w czwartek Eurostat.
 • Prawie 5 milionów młodych ludzi nie uczy się, ani nie pracuje

  Prawie 5 milionów młodych ludzi nie uczy się, ani nie pracuje

  Prawie 5 mln (17,3 proc.) młodych mieszkańców UE w wieku od 20 do 24 lat nie uczy się, ani nie pracuje - podał w czwartek Eurostat. Najwięcej osób w takiej sytuacji jest we Włoszech i w Grecji. W Polsce ten wskaźnik wyniósł w 2015 roku 17,6 proc.
 • Stopa bezrobocia w eurolandzie w VI wyniosła 10,1 proc. - tak oczekiwano

  Stopa bezrobocia w strefie euro w czerwcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 10,1 proc., tak samo jak w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.
 • Rynek pracownika już jest w Polsce faktem

  Rynek pracownika już jest w Polsce faktem

  Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów Unii z najniższą stopą bezrobocia, pokazują ostatnie dane Eurostatu. Poprawę sytuacji na rynku widać także w liczbie ofert publikowanych w internecie.
 • Grecja: 35,3 proc. pustych domów

  Grecja: 35,3 proc. pustych domów

  Jak wynika z danych Eurostatu, zebranych przez Lion's Bank, najwięcej wakacyjnych domów znajduje się w Grecji, Portugalii i Bułgarii. W krajach tych nawet co trzecia nieruchomość jest tzw. drugim domem. W Polsce wakacyjnych nieruchomości jest tylko 320 tys., co plasuje rodzimy rynek na szarym końcu europejskiego rankingu.

Filmy - Eurostat (1)

 • Rewelacyjne dane. Z Polską może równać się tylko Luksemburg

  Dane Eurostatu dotyczące Polski zostały opublikowane. – Polska na tle Europy błyszczy jak gwiazda. GUS pokazywał wzrost 5, 6 proc. a Eurostat pokazuje wartości w okolicach 10 proc. Równać się może z nami jedynie Luksemburg – mówi Grzegorz Ogonek z XTB. Jak interpretować dane? Więcej w materiale wideo.