euro

Artykuły - Euro (284)

Filmy - Euro (31)

 • Czy brak euro może kosztować nas więcej niż wprowadzenie waluty?

  Wyraźna większość polskiego społeczeństwa jest przeciwna wprowadzeniu euro. Poparcie dla wspólnej waluty według CBOS jest najniższe w historii pomiarów. Co więcej, według badań Eurobarometru, aż 40% Polaków nie spodziewa się, aby euro kiedykolwiek zamieniło złotego.
 • Euro na początku wakacji będzie drożeć?

  Kurs złotego ustabilizował się po kilku miesiącach umocnienia. Ryni akcji w Europie złapały odrobinę zadyszki, a czerwiec historycznie jest miesiącem, gdy na rynkach pojawia się korekta. Jeżeli korekta zawita do Europy, nasza waluta może to odczuć. Czy w związku z tym czeka nas droższe euro na wakacje? Jakich poziomów cenowych w relacji złotego do głównych par walutowych możemy się spodziewać? Więcej w materiale wideo.
 • R. Petru: Jeśli PO nie zmieni zdania ws. programowych, nie będzie koalicji z Nowoczesną

  Jeśli PO nie zmieni zdania w fundamentalnych kwestiach, jak rozdział państwa od Kościoła, uchodźcy czy zagadnienia gospodarcze, koalicja w wyborach samorządowych czy parlamentarnych byłaby nie fair wobec wyborców Nowoczesnej - stwierdził Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej zaznaczył, że warunkiem ewentualnej koalicyjnej współpracy oby centrowych ugrupowań musiałoby być wspólne minimum programowe, a więc przezwyciężenie owych fundamentalnych rozbieżności.
 • R.Petru: Musimy być jednoznacznie za wejściem do strefy euro. To możliwe najwcześniej w 2021 roku

  Polska musi jak najszybciej wejść do strefy euro, bo to ona stanowi rdzeń Unii Europejskiej i stanowi jej decyzyjny ośrodek - podkreśla Ryszar Petru. Lider Nowoczesnej zastrzega jednak, że obecnie rządząca ekipa PiS jest w istocie antyeuropejska. Tym samym Polska mogłaby znaleźć się w strefie euro najwcześniej w 2021 roku, czyli dwa lata po ewentualnym wyborczym zwycięstwie opozycji, bo tyle potrwałyby negocjacje akcesyjne.