emocje

Artykuły - Emocje (910)

 • HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  Dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym HBO było w stanie dokładnie zbadać emocje, jakie towarzyszyły widzom podczas premiery 7. sezonu "Gry o tron", która bije rekordy oglądalności - donosi amerykański portal technologiczny Mashable.com. Co z tego jest nauczką dla rynku?
 • Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Stany emocjonalne powstałe na skutek różnych przeżyć długo utrzymują się na poziomie psychiki i wpływają na proces zapamiętywania przyszłych wydarzeń – czytamy na łamach czasopisma „Nature Neuroscience”.
 • Nie chroń dziecka przed emocjami

  Nie chroń dziecka przed emocjami

  ​Miłość, pożądanie, złość, rozpacz, żal, radość... Uczucia i emocje, które towarzyszą nam przez całe życie. Bez nich byśmy nie istnieli.
 • Czy uda się stworzyć wykrywacz emocji?

  Czy uda się stworzyć wykrywacz emocji?

  Naukowcy z Uniwersytetu w Lancaster pracują nad wykrywaczem emocji, dzięki któremu będzie można stwierdzić, czy Twoja partnerka uważa Cię za atrakcyjnego już na pierwszej randce.
 • Teraz nowe tematy będą rozgrzewać emocje

  Piątkowe porozumienie ws. Grecji zamyka dla rynków finansowych ten temat na jakiś czas. To oznacza, że inwestorzy teraz skupią się na innych tematach. Jednym z nich będzie w tym tygodniu wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen w Kongresie, gdzie zaprezentuje półroczny raport nt. polityki monetarnej.
 • Maluch w świecie trudnych uczuć

  Maluch w świecie trudnych uczuć

  Dzieci doświadczają tych samych emocji, co dorośli. Jednak w przeciwieństwie do nas, nie potrafią sobie jeszcze z nimi radzić. W jaki sposób je tego nauczyć?
 • Szczury mogą żałować błędnych decyzji

  Szczury mogą żałować błędnych decyzji

  Szczury to jedyne ssaki, które poza człowiekiem, są w stanie żałować podjętych decyzji.
 • Zamień piłkarskie emocje na darmowy prąd

  3 czerwca DUON wprowadził na rynek energii ofertę "POLSKIE RIO", związaną z tegorocznym Pucharem Świata w Brazylii.
 • 5 zdań, które powstrzymają kłótnię

  5 zdań, które powstrzymają kłótnię

  Zastosuj, zanim emocje wezmą górę.
 • Rodzinne zwyczaje rozwijają emocje

  Rodzinne zwyczaje rozwijają emocje

  Przedszkolaki, które śpiewają, opowiadają historie i jedzą posiłki w swoim rodzinnym gronie, są lepiej rozwinięte emocjonalnie i społecznie niż dzieci, u których w domu nie ma takich zwyczajów - wynika z nowego badania.

Filmy - Emocje (12)

 • Wielkie emocje po wygranym meczu!

  Jack Perejuan i jego koledzy oglądali emocjonującą rozgrywkę żeńskiego hokeja. Prawdopodobnie wszyscy w domach, szkołach i w pracy w całej Kanadzie zasiedli na chwilę przed odbiornikami. Kanadyjki przegrywały mecz dwoma punktami, by w ostatniej chwili pokonać Stany Zjednoczone 3-2. Autor nagrania przedstawił moment, gdy jego waleczne rodaczki zdobyły upragniony złoty medal. Na ulicach Toronto nawet policjanci poddali się ogólnej euforii tłumu (STORYFUL/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Na scenie uwalnia wszystkie emocje!

  Na scenie wychodzi ze mnie zwierzę - mówi Karolina Dziemieszkiewicz, uczestniczka programu "You Can Dance - Po prostu tańcz". Młoda tancerka uwielbia... buty, i to one powinny doprowadzić ją do finału.
 • Ratunku, kobieta mnie bije...

  Społeczne konwenanse odmawiają kobietom prawa do wyrażania emocji. Tymczasem tłumione złość i frustracja mogą przerodzić się w agresję, a ta - w przemoc...
 • Kayah: Muzyka i emocje

  Piosenkarka opowiada o tym, jak powstawała jej ostatnia płyta "Kayah&Royal Quartet".