dywidenda

Synonimy:
dywidendy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dywidenda (22)

 • Zarząd BZ WBK rekomenduje wypłatę 9,6 zł dywidendy na akcję

  Zarząd BZ WBK rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku na dywidendę trafiło 952,6 mln zł, co da 9,60 zł dywidendy na akcję - poinformował bank w komunikacie.
 • W 2014 roku ABC Data utrzymała wysoką dynamikę przychodów i dywidendę

  ABC Data osiągnęła w 2014 roku przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 5 mld 573 mln zł, co oznacza wzrost r/r o 16 proc. EBITDA wyniosła 63 mln zł, a zysk netto 33 mln zł. Zarząd ABC Data rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 44,3 mln zł, co plasuje spółkę w ścisłej czołówce GPW pod kątem stopy dywidendy.
 • PEM chce przeznaczyć cały zysk za 2014 r. na dywidendę

  Private Equity Managers, który właśnie rozpoczyna ofertę publiczną, chce przeznaczyć cały zysk na 2014 r na dywidendę - poinformował Cezary Smorszczewski, wiceprezes PEM.
 • Zarząd PKP Cargo rekomenduje wypłatę 110 mln zł dywidendy za 2014 rok

  Zarząd PKP Cargo rekomenduje wypłatę 110 mln zł dywidendy za 2014 rok. Na tę kwotę składa się 53,9 mln zł pochodzące z zysku za miniony rok oraz 56,1 mln zł z zysków zatrzymanych z lat ubiegłych - podała spółka w komunikacie.
 • Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2014 rok

  Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2014 rok

  Zarząd Cyfrowego Polsatu rekomenduje niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie zysku za 2014 rok w wysokości 177,2 mln zł w całości na kapitał zapasowy.
 • Obligacje z "dywidendą" kuszą

  Obligacje z "dywidendą" kuszą

  Emitowanie obligacji i inwestowanie w tego typu papiery kojarzy się jednoznacznie z wypłatą odsetek, stanowiących odpowiednio koszt z punktu widzenia emitenta i wynagrodzenie za udzielenie pożyczki, z punktu widzenia nabywcy obligacji.
 • GPW: W tym roku bez kokosów na giełdach

  GPW: W tym roku bez kokosów na giełdach

  Warszawska giełda w 2015 roku będzie lekko zyskiwać, ale skala wzrostów raczej nie przekroczy 10 proc. uważają eksperci. Uwaga inwestorów będzie koncentrować się na spółkach dywidendowych, pewnym ryzykiem są wyniki banków i energetyki.
 • Dlaczego spółki dywidendowe i jak je wyselekcjonować?

  Dlaczego spółki dywidendowe i jak je wyselekcjonować?

  Inwestor giełdowy, kupując dzisiaj akcje danej spółki, liczy na pozyskanie części generowanych przez nią zysków w przyszłości. Uzyskuje to w postaci regularnie wypłacanych dywidend.
 • Spółki z warszawskiej giełdy dają zarobić na dywidendach

  Spółki z warszawskiej giełdy dają zarobić na dywidendach

  Na warszawskiej giełdzie można dobrze zarobić. Bo choć od ponad trzech lat wartość indeksu blue chipów zmienia się w niewielkim zakresie, to dywidendy wypłacane przez część spółek znacząco zwiększają zyski inwestorów. Uwzględniający dochody z wypłaty dywidendy i emisji nowych akcji indeks WIG20TR przez dwa lata wzrósł o ponad 10 proc.
 • Minister skarbu zapowiada koniec wielkich prywatyzacji

  Minister skarbu zapowiada koniec wielkich prywatyzacji

  Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński zapowiada, że najbardziej spektakularną prywatyzacją w przyszłości będzie sprzedaż LOT-u. Resort skarbu liczy również na resztówki i dywidendy.

Filmy - Dywidenda (3)

 • Dywidendy za 2013 rok będą wyższe niż za poprzedni

  Poprawiająca się sytuacja makroekonomiczna znajduje odzwierciedlenie w sytuacji finansowej spółek. To jest już widoczne w wynikach za III kwartał, więc wydaje się, że dywidendy za 2013 rok, czyli te, które zostaną wypłacone w 2014 roku, powinny być wyższe od tych, które były wypłacane za poprzedni rok – przewiduje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Tomasz Matras, zastępca dyrektora inwestycyjnego ds. akcji Union Investment TFI.
 • URE ostrzega przed nieroztropną polityką dywidendową

  To święte prawo właściciela do poboru dywidendy. Ale niepokoją sytuacje, w których pobiera się ją w sposób ekscesywny – mówi Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, komentując w ten sposób zapowiedzi resortu skarbu państwa w sprawie wysokich dywidend z 13 spółek, również energetycznych. W przyszłorocznym budżecie przychody z tego tytułu zaplanowano na poziomie 5,9 mld zł.
 • Rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź

  To był rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź. Prezes koncernu, Herbert Wirth, potwierdza, że zyski w 2011 roku przekroczyły 11 mld zł. 30 proc. z tej kwoty może zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy.