dywidenda

Synonimy:
dywidendy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Dywidenda (22)

 • Polityka dywidendowa na zakręcie

  Polityka dywidendowa na zakręcie

  Wiele lat inwestorzy działający na warszawskim parkiecie musieli czekać, by dywidenda stała się zjawiskiem na tyle powszechnym, by można ją było traktować jako element kalkulacji, a nie jako pojęcie znane jedynie z giełdowego słownika. Gdy wydawało się, że z tej drogi nie będzie już odwrotu, zaczęły się na niej pojawiać coraz ostrzejsze zakręty.
 • Zarząd PKN Orlen proponuje 3 zł dywidendy - najwięcej w historii spółki

  Zarząd PKN Orlen proponuje 3 zł dywidendy - najwięcej w historii spółki

  Zarząd PKN Orlen rekomenduje, by dywidenda z zysku spółki za 2016 r. - w rekordowej wysokości ponad 5,3 mld zł - wyniosła 3 zł na jedną akcję. Byłaby to największa dywidenda dla akcjonariuszy w historii płockiego koncernu.
 • Rośnie wartość firm przemysłowych z polskiej giełdy

  Rośnie wartość firm przemysłowych z polskiej giełdy

  Choć lutowe wskaźniki sytuacji w przemyśle okazały się odrobinę niższe niż w poprzednich miesiącach, zarówno nastroje w branży, jak i twarde dane świadczą o dobrej kondycji firm producenckich notowanych na GPW. Zyskują zwłaszcza eksporterzy. Wbrew atmosferze politycznej przemysł chętnie inwestuje w rozwój mocy, zwłaszcza na rodzimym rynku.
 • Dywidenda na pstrym koniu, odsetki bardziej pewne

  Dywidenda na pstrym koniu, odsetki bardziej pewne

  Wiele wskazuje na to, że dobiega końca dywidendowe eldorado, fundowane w ostatnich latach przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy będą musieli liczyć w większym stopniu na niepewne zyski ze wzrostu cen akcji. Zwolennicy systematycznych wypłat mogą zwrócić się ku obligacjom firm.
 • Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Drenowanie spółek Skarbu Państwa ma sens

  Jeżeli dochody budżetu z podniesienia kapitału spółek Skarbu Państwa wyniosłyby w ciągu kilku lat 10 mld zł, to wartość spółek SP wzrosłaby o ponad 50 mld zł - tłumaczył w czwartek w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.
 • Krzysztof Tchórzewski: Wypłata przez spółkę dywidend, mimo strat, to "patologia"

  Krzysztof Tchórzewski: Wypłata przez spółkę dywidend, mimo strat, to "patologia"

  Przypadki, w których decydowano się na wypłatę dywidend z kapitału zapasowego spółki, mimo iż miała ona straty, to "zjawisko patologiczne", które nie może mieć miejsca - ocenił w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski pytany o dywidendy w podległych mu spółkach.
 • Sprytna metoda da rządowi 10 mld zł. Stracą akcjonariusze państwowych spółek

  Sprytna metoda da rządowi 10 mld zł. Stracą akcjonariusze państwowych spółek

  Minister energii Krzysztof Tchórzewski nazwał pilotażem poniedziałkową uchwałę walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskiej Grupy Energetycznej, podnoszącą wartość nominalną papierów spółki z 10, do 10,25 zł. Operacja zostanie sfinansowana poprzez przeniesienie 467 mln zł z kapitału zapasowego na kapitał zakładowy. Od całej operacji fiskus ma otrzymać 19-proc. podatek, czyli ok. 100 mln zł.
 • Walne KGHM zdecydowało o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję

  Walne KGHM zdecydowało o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję

  Walne zgromadzenie KGHM zdecydowało we wtorek, by do akcjonariuszy w formie dywidendy trafiło 300 mln zł, czyli 1,5 zł na akcję. Podjęta uchwała jest zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Rok wcześniej KGHM wypłacił 4 zł dywidendy na akcję. W sumie na dywidendę trafiło wtedy 800 mln zł.
 • Obligacje: Dobre czasy mogą się skończyć?

  Obligacje: Dobre czasy mogą się skończyć?

  Spora grupa spółek notowanych na warszawskiej giełdzie zaczęła przyzwyczajać inwestorów do dzielenia się zyskami. W tym roku w przypadku kilku firm pojawiły się jednak sygnały, że dobre czasy mogą się skończyć.
 • PCC Rokita wypłaci sowitą dywidendę

  Walne Zgromadzenie giełdowej spółki PCC Rokita zadecydowało o wypłaceniu 100 proc. zysku swoim akcjonariuszom. PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli.

Filmy - Dywidenda (3)

 • Dywidendy za 2013 rok będą wyższe niż za poprzedni

  Poprawiająca się sytuacja makroekonomiczna znajduje odzwierciedlenie w sytuacji finansowej spółek. To jest już widoczne w wynikach za III kwartał, więc wydaje się, że dywidendy za 2013 rok, czyli te, które zostaną wypłacone w 2014 roku, powinny być wyższe od tych, które były wypłacane za poprzedni rok – przewiduje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Tomasz Matras, zastępca dyrektora inwestycyjnego ds. akcji Union Investment TFI.
 • URE ostrzega przed nieroztropną polityką dywidendową

  To święte prawo właściciela do poboru dywidendy. Ale niepokoją sytuacje, w których pobiera się ją w sposób ekscesywny – mówi Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki, komentując w ten sposób zapowiedzi resortu skarbu państwa w sprawie wysokich dywidend z 13 spółek, również energetycznych. W przyszłorocznym budżecie przychody z tego tytułu zaplanowano na poziomie 5,9 mld zł.
 • Rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź

  To był rekordowo dobry rok dla KGHM Polska Miedź. Prezes koncernu, Herbert Wirth, potwierdza, że zyski w 2011 roku przekroczyły 11 mld zł. 30 proc. z tej kwoty może zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy.