drogowy

Artykuły - Drogowy (114)

 • Śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem. Pirat usłyszał zarzuty

  Śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem. Pirat usłyszał zarzuty

  Pijany pirat drogowy, który śmiertelnie potrącił matkę rocznego chłopca w Łodzi, został przesłuchany w prokuraturze. 23-letni Sebastian K. już usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
 • Drogowy absurd niczym z filmów Barei

  Drogowy absurd niczym z filmów Barei

  Tu chyba jakiś film Barei będzie kręcony - mówią o gminnej drodze powstającej w Rusocinie koło Pruszcza Gdańskiego w województwie pomorskim jego mieszkańcy. Trasa nagle na zakręcie zwęża się do mniej więcej półtora metra szerokości.
 • Ponad 13 tys. opolan narażonych na zbyt duży hałas drogowy

  Ponad 13 tys. opolan narażonych na zbyt duży hałas drogowy

  Ponad 13 tys. opolan - na prawie 122,5 tys. mieszkańców miasta - w ciągu dnia narażonych jest na hałas drogowy przekraczający normę. W nocy takie zagrożenie dotyczy ok. 10 tys. osób - wynika z mapy akustycznej wykonanej na zamówienie opolskiego urzędu miasta.
 • Celnik wystawi mandat drogowy

  Celnik wystawi mandat drogowy

  Celnicy będą kolejną służbą, która będzie mogła samodzielnie wystawiać mandaty sprawcom niektórych wykroczeń drogowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Płock: Poważne utrudnienia w ruchu drogowym

  Poważne utrudnienia w ruchu drogowym są w piątek od rana w Płocku (woj. mazowieckie). Czasowo zamknięto ulice: Warszawską, Gradowskiego i Plac Dąbrowskiego, bo w ich okolicy demontowany jest potężny dźwig wykorzystywany do tej pory przy budowie loftów.
 • Tragiczny bilans drogowy. Zginęły 23 osoby

  Tragiczny bilans drogowy. Zginęły 23 osoby

  Sylwester minął bardzo spokojnie; podczas odbywających się w wielu miastach imprez dochodziło jedynie do drobnych incydentów - poinformował Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. Niestety tragiczny jest bilans drogowy dwóch pierwszych dni weekendu. Na drogach zginęły 23 osoby, w tym aż 16 pieszych.
 • Drogowy rekord, a potem jazda w dół

  - Tyle, co w 2012 r. na inwestycje drogowe Polska nie wydała jeszcze nigdy - 26, 4 mld zł. W budowie jest 1323 km dróg krajowych: 580 km autostrad i 743 km dróg ekspresowych i obwodnic miast - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Nowy łącznik drogowy w Świdnicy

  Ponad 13 km długości ma nowy odcinek drogi łączący Świdnicę z drogą krajową nr 5 i ułatwiający tym samym dojazd do autostrady A-4. W sobotę nową trasę mogli zwiedzić piesi i rowerzyści, a kierowcy pojadą nią od środy.
 • Zima utrudnia ruch lotniczy, szynowy i drogowy

  Zima utrudnia ruch lotniczy, szynowy i drogowy

  Opady śniegu, mróz i odwilż utrudniają transport powietrzny, szynowy i drogowy. Odwołano część lotów do Warszawy. W PKP obraduje sztab kryzysowy. Na polskich drogach - śnieg i stłuczki. Zimowa aura mocno daje się nam we znaki.
 • Więcej uprawnień dla ITD

  Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie dotychczasowe kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego - zakłada znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o transporcie drogowym.

Filmy - Drogowy (1)