drewno

Artykuły - Drewno (64)

 • Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej

  Samorządy opiniują projekt uchwały antysmogowej dla regionu. Wskazują m.in. na problemy związane z brakiem obowiązku korzystania z istniejących sieci ciepłowniczych czy potrzebę wsparcia, aby z niskoemisyjnych źródeł ciepła mogli korzystać ubożsi mieszkańcy.
 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż wyznaczone w unijnych rozporządzeniach w sprawie ekoprojektu.
 • Nadchodzi przezroczyste drewno

  Nadchodzi przezroczyste drewno

  Okna i panele słoneczne w przyszłości mogą być wytwarzane z jednego z najlepszych, a zarazem najtańszych znanych materiałów: drewna. Szwedzcy naukowcy opracowali nowy przezroczysty materiał wykonany z drewna, który jest gotowy do masowej produkcji.
 • Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe zwiększają pozyskanie drewna i prognozują wzrost zysku netto. Realizowane są także inwestycje - głównie przeciwpożarowe.
 • Stworzono drewniany procesor

  Stworzono drewniany procesor

  ​Wszystkie układy elektroniczne z czasem stają się przestarzałe, a proces ich utylizacji jest problematyczny. Już wkrótce może się to zmienić, bo udało się stworzyć "drewniany" półprzewodnik, który jest niemal w całości biodegradowalny.
 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.
 • Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Posłowie w piątek znowelizowali ustawę o lasach. Nowe przepisy mają się przyczynić do zamknięcia rynku wspólnotowego przed obrotem nielegalnie pozyskanym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.
 • W Wiedniu stanie drewniany wieżowiec

  W Wiedniu stanie drewniany wieżowiec

  Wiedeń doczeka się 25-piętrowego budynku wykonanego z… drewna – czytamy na łamach serwisu PopSci. Zastąpienie betonu surowcem naturalnym pozwoli w ogromnym stopniu ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
 • Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Lasy Państwowe są w dobrej i stabilnej kondycji - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych
 • Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach, która ma utrudnić nielegalny import drewna. Zgodnie z nim za wprowadzenie na rynek nielegalnie pozyskanego drewna trzeba będzie zapłacić od 20 tys. do 200 tys. zł.

Filmy - Drewno (8)

 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.
 • Na co zwrócić uwagę wybierając podłogę do domu?

  W studiu programu dekoratorka wnętrz doradziła, jaką podłogę wybrać do domu. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chciał się popisać. Do czasu, gdy...

  Dwóch braci wybrało się do lasu, gdzie w ostatnim czasie mocno padało. Spotkali drzewo, które zostało powalone przez deszcze, a na którym bawili się będąc dziećmi. Jak się ta historia skończyła? Właśnie tak.
 • Jak zrobić stolik na kawę z kawałków drewna?

  Drobne, niewysokie kawałki drewna - nawet surowego, prosto po ścięciu - mogą być genialnym budulcem do stworzenia praktycznego, niewielkiego stoliczka do kawy, który będzie nie tylko świetnie wyglądał, ale też nie zajmował wiele miejsca! Jeśli lubicie majsterkować i uwielbiacie oryginalnie wyglądające przedmioty, spróbujcie w parę chwil stworzyć ten prosty stoliczek - efekty są zdumiewające!