dłużnik alimentacyjny

Artykuły - Dłużnik alimentacyjny (6)

 • W trzech województwach długi alimentacyjne przekroczyły 1 mld zł

  W trzech województwach długi alimentacyjne przekroczyły 1 mld zł

  Średnia wartość zobowiązania z tytułu niezapłaconych alimentów przypadająca na jednego dłużnika alimentacyjnego zwiększyła się we wszystkich województwach. Od maja do lipca średnia dla kraju wzrosła o 648 zł i wynosi obecnie 35 383 zł. Najwyższe średnie zadłużenie występuje w województwach: lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz świętokrzyskim. Najniższe w Lubuskiem i na Śląsku. Wkrótce dłużnicy odczują konsekwencje nowego, restrykcyjnego prawa.
 • Zaczęło się ostre ściganie dłużników alimentacyjnych

  Zaczęło się ostre ściganie dłużników alimentacyjnych

  Liczba dzieci, które nie dostają alimentów szacowana jest na 1 milion. Z 18 miast wojewódzkich pochodzi obecnie już 52 850 dłużników alimentacyjnych, co stanowi 17 proc. wszystkich zgłoszonych do BIG InfoMonitor niesolidnych rodziców (310 038) wobec 16,1 proc. przed trzema miesiącami. Statystycznie więc problem niealimentacji występuje w największych miastach dwa razy częściej, niż na pozostałych terenach Polski.
 • Rząd zadba o nasze byłe dzieci. Kij na dłużników

  Rząd ma pomysł, jak zmusić osoby niewywiązujące się z obowiązku alimentacyjnego do płacenia na własne dzieci. Zdaniem ekspertów, nowe rozwiązania, choć potrzebne, mogą okazać się mało skuteczne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • 500 minus alimenty. Kto nie zapłaci, na roboty

  500 minus alimenty. Kto nie zapłaci, na roboty

  Program "Rodzina 500 plus" się sprawdził, czekają nas najwyżej drobne korekty. Za to poważne zmiany resort rodziny i pracy rekomenduje wobec uchylających się od płacenia alimentów.
 • Upadł kolejny pomysł na uporczywych dłużników alimentacyjnych

  Upadł kolejny pomysł na uporczywych dłużników alimentacyjnych

  Za "przedwczesne" uznało Ministerstwo Sprawiedliwości podjęcie inicjatywy legislacyjnej utworzenia centralnego rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych. Taką propozycję złożyła Krajowa Rada Komornicza, a poparł rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
 • MS: Inicjatywa rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych "przedwczesna"

  MS: Inicjatywa rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych "przedwczesna"

  Za "przedwczesne" uznało Ministerstwo Sprawiedliwości podjęcie inicjatywy legislacyjnej utworzenia centralnego rejestru uporczywych dłużników alimentacyjnych. Taką propozycję złożyła Krajowa Rada Komornicza, a poparł rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
 • Pozew przeciwko dziecku. O pieniądze

  Pozew przeciwko dziecku. O pieniądze

  Skokowo wzrosła liczba procesów o alimenty - od dorosłych dla dorosłych. Pomocy finansowej chcą rodzice od swoich dzieci.
 • Dłużnik alimentacyjny - rekordzista ma do spłacenia ponad 723 tys. zł długu alimentacyjnego

  Dłużnik alimentacyjny - rekordzista ma do spłacenia ponad 723 tys. zł długu alimentacyjnego

  Od końca września 2016 do końca stycznia 2017 liczba dłużników alimentacyjnych wzrosła o prawie 17 tys. osób. Wraz z nimi o ponad 801 mln zł urósł dług alimentacyjny. Na koniec stycznia jego wartość przekroczyła już 10,1 mld zł. Wśród obecnie odnotowanych w rejestrze BIG InfoMonitor, ponad 299 tys. dłużników alimentacyjnych, 95 proc. stanowią mężczyźni. Ponadto do bazy dołączył nowy rekordzista, mieszkaniec Podkarpacia z długiem na ponad 723 tys. zł, to największy jak dotąd w historii rejestru BIG InfoMonitor dług alimentacyjny.
 • Wójcik: Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla unikających płacenia alimentów

  Wójcik: Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla unikających płacenia alimentów

  Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla osób unikających płacenia alimentów - zaproponował w poniedziałek wiceszef MS Michał Wójcik. Według niego ograniczyłoby to koszty oraz możliwość nadużyć.
 • Ministerstwo Sprawiedliwości ma sposób na dłużników alimentacyjnych

  Trzy miesiące zaległości w alimentach i kara. Nawet do roku więzienia.Takie zmiany w prawie proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Wkrótce nowelizacją mają zająć się posłowie. Jak mówi rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta, nie chodzi jednak o to by rodziców zalegających z płatnościami wsadzać do więzienia. Jedynie o to, by ich zdyscyplinować.