dieta wegańska

Artykuły - Dieta wegańska (8)

 • Dieta wegańska dla dzieci to zły pomysł

  Dieta wegańska dla dzieci to zły pomysł

  Rodzice, którzy bez wsparcia lekarza i dietetyka żywią małe dzieci wyłącznie produktami roślinnymi, narażają je na wiele niebezpieczeństw. Bezpieczniejsza jest dieta wegetariańska.
 • Dieta wegańska i taniec - sekret sylwetki Jennifer Lopez

  Dieta wegańska i taniec - sekret sylwetki Jennifer Lopez

  "Dieta wegańska odmieni wasze życie i zdrowie" - podkreśla Jennifer Lopez. Dieta roślinna spodobała się gwieździe na tyle, że jej elementy są obecne również w menu członków jej rodziny.
 • Jennifer Lopez pozostaje na diecie wegańskiej

  Jennifer Lopez pozostaje na diecie wegańskiej

  Amerykańska gwiazda kina i estrady Jennifer Lopez dołączyła do grona entuzjastów diety wegańskiej. Wyeliminowanie produktów pochodzenia zwierzęcego z jadłospisu pozwoliło 44-latce odzyskać siły witalne. "Czuję się teraz wspaniale!" - przekonuje artystka.
 • Jak zbilansować dietę wegańską

  Jak zbilansować dietę wegańską

  Weganizm to całkowita zmiana modelu żywienia, podkreślają dietetycy. Dlatego w przypadku diety jarskiej tak ważne jest właściwe zbilansowanie codziennego menu, aby uniknąć groźnych dietetycznych pułapek.
 • Weganie nie mają łatwego życia

  Weganie nie mają łatwego życia

  Od byłego prezydenta USA Billa Clintona po prowadzącą jeden z najpopularniejszych amerykańskich talk-show Ellen DeGeneres - sławne osoby jedna przez drugą wychwalają zalety diety wegańskiej. Książki zalecające spożywanie wyłącznie produktów pochodzenia roślinnego trafiają na listy bestsellerów. Ale czy wyeliminowanie z diety mięsa i nabiału rzeczywiście jest tak łatwe, jak się wydaje?

Filmy - Dieta wegańska (2)

 • Jak zrobić wegańską kapustę z curry

  Kapusta to przepyszne warzywko, z którego da się przygotować znakomite potrawki! Nie musi być ciężkim, mocno tłustym dodatkiem do obiadu, ale wybornym daniem, które dostarczy mnóstwo energii i zdrowych, potrzebnych naszemu organizmowi składników. Przygotowaliśmy dla was prosty przepis na tanią potrawkę - to wegańska kapusta z curry: lekko pikantna, pełna aromatycznych przypraw! Zobaczcie, jak łatwo ją zrobić!
 • Czym jest dieta wegańska?

  Dieta osób aktywnych fizycznie powinna być bogata w węglowodany, które dostarczą energii potrzebnej podczas intensywnych treningów. Zdaniem Marty Dymek, autorki bloga Jadłonomia, wbrew powszechnym opiniom dieta wegetariańska lub wegańska może dostarczyć sportowcom wielu witamin, składników odżywczych, a przede wszystkim tak potrzebnego im białka. Trzeba tylko umiejętnie komponować posiłki poprzez łączenie ze sobą na przykład warzyw strączkowych z pełnoziarnistym ryżem czy kaszą gryczaną. Osoby prowadzące aktywny tryb życia siłę do ćwiczeń czerpią z pożywienia, dlatego dieta na poziomie 1000–1200 kcal nie jest dla nich odpowiednia. To zbyt mało, żeby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Wybierając odpowiedni sposób odżywiania, sportowcy również powinni brać pod uwagę dietę wegańską lub wegetariańską. Zobacz również: Zobacz przepisy na pyszne dania wega na blogu "Zmysłowe smaki" Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!