deweloper

Synonimy:
developer, developerzy deweloperzy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Deweloper (1054)

 • Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Firmy budują mikrokawalerki, choć przepisy na to nie pozwalają. Ministerstwo Budownictwa chce z tym walczyć, wysłało pismo do starostów - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Kwietniowe spadki u deweloperów

  Kwietniowe spadki u deweloperów

  Prawdopodobnie to efekt przedłużającej się zimy oraz okresu świątecznego, ale warto to odnotować: w kwietniu deweloperzy oddali do użytkowania o 37 proc. mniej mieszkań niż rok temu. Liczba rozpoczętych budów spadła o 27 procent. W dłuższym okresie nie ma póki co powodów do obaw.
 • W Poznaniu powrót do ogólnopolskiej średniej

  W Poznaniu powrót do ogólnopolskiej średniej

  Jak wynika z ostatniego raportu Metrohouse i Expandera, w ostatnim analizowanym okresie wielkość mieszkań sprzedawanych w Poznaniu powróciła do średniej odnotowanej w większości polskich miast. W dalszym ciągu w stolicy Wielkopolski duża część lokali nabywana jest przez inwestorów, którzy dokonują zakupów za gotówkę.
 • Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Program MdM coraz bardziej ustępuje miejsca "Mieszkaniu Plus" nie tylko pod względem liczby medialnych doniesień. Trzeba pamiętać, że odblokowana w styczniu 2018 r. ostatnia pula pieniędzy (381 mln zł), prawdopodobnie wystarczy tylko na jeden miesiąc.
 • Masz szansę sporo zaoszczędzić - oferty specjalne deweloperów

  Masz szansę sporo zaoszczędzić - oferty specjalne deweloperów

  Nowe mieszkania sprzedają się świetnie, wobec czego klienci nie mają komfortu prowadzenia długotrwałych i twardych negocjacji cenowych. Pomimo tego warto bacznie obserwować interesujące nas inwestycje. Być może któryś z deweloperów wprowadzi ograniczoną czasowo ofertę specjalną na wybrane mieszkania. Osoby zdecydowane i zdolne do podjęcia szybkiej decyzji mogą w takiej sytuacji zyskać konkretne, bo idące w tysiące złotych, oszczędności.
 • Deweloper musi sprzedać lokal z sedesem i umywalką

  Deweloper musi sprzedać lokal z sedesem i umywalką

  Brak urządzeń sanitarnych w mieszkaniach o standardzie deweloperskim uniemożliwia uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.
 • Skąd w Polsce tak dobre wyniki deweloperów?

  Skąd w Polsce tak dobre wyniki deweloperów?

  Dane opublikowane przez GUS pokazują, że nastroje deweloperów są ciągle dobre. Podaż na rynku nieruchomości rośnie, rosną również ceny, co oznaczać może, że rynek nie jest jeszcze przegrzany. O czym świadczyć mogą tego typu informacje? Polacy zaczynają szukać bezpiecznej przystani dla swoich pieniędzy.
 • Deweloperzy finansują budowę mieszkań obligacjami

  Deweloperzy finansują budowę mieszkań obligacjami

  Najwięksi deweloperzy w 65 proc. finansują budowę mieszkań obligacjami - wynika z analizy DM Navigator. Od początku 2016 roku wyemitowali oni obligacje na ponad 1 mld złotych.
 • Stan deweloperski mieszkania - definicja i przyjęte standardy

  Stan deweloperski mieszkania - definicja i przyjęte standardy

  Stan deweloperski mieszkania czy stan pod klucz to w ostatnim czasie bardzo popularne terminy. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że nie dla wszystkich są one jasne, oraz że bywają mylnie interpretowane.
 • Trwa hossa na rynku mieszkaniowym, budujemy coraz więcej

  Trwa hossa na rynku mieszkaniowym, budujemy coraz więcej

  W styczniu i lutym ruszyła budowa 12 tys. nowych mieszkań. To o 5 proc. więcej niz przed rokiem.

Filmy - Deweloper (28)

 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Deweloperzy budują na potęgę, a co z cenami ?

  Optymizm deweloperów nie słabnie. Budują coraz więcej. Mieszkania są sprzedawane, zanim zostaną wybudowane. A co z cenami?
 • Kooperatywa sposobem na wybudowanie własnego mieszkania z pominięciem kosztów deweleoperów

  Rynek mieszkaniowy zdominowały firmy deweloperskie, ale na popularności zyskują właśnie kooperatywy. To wykorzystanie prawa spółdzielczego, aby obniżyć koszty inwestycji, po zakończeniu której kooperatywa przestaje istnieć, co ją różni od istniejących przez dziesiątki lat spółdzielni mieszkaniowych. - Kilkanaście osób wystarczy, aby stworzyć kooperatywę, która przy niższych kosztach w porównaniu do deweloperów wybuduje mały blok lub małe osiedle mieszkaniowe - mówi Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon.
 • Z umowy z deweloperem można się wycofać bez ponoszenia kosztów. Sprawdź kiedy

  Podpisałeś pochopnie umowę z deweloperem i chciałbyś się z niej wycofać? Na odstąpienie masz 30 dni, ale wolno ci to zrobić tylko w określonych przypadkach. Jeżeli jest to niemożliwe, zawsze możesz spróbować dogadać się z deweloperem, znaleźć kogoś na swoje miejsce lub w ostateczności zerwać porozumienie.