deweloper

Synonimy:
developer, developerzy deweloperzy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Deweloper (1054)

 • Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

  Rynek mieszkaniowy kwitnie. Deweloperzy nie przestają inwestować

  Boom mieszkaniowy trwa. Od stycznia do maja deweloperzy oddali do użytku mniej więcej tyle samo mieszkań, ile przed rokiem. Jednak uzyskali pozwolenia na budowę o ponad 50 proc. więcej lokali niż w analogicznym okresie rok temu. Deweloperzy mnożą inwestycje i choć zaciągają na te cele nowe zobowiązania, to według analizy Domu Maklerskiego Navigator ich finanse są stabilne. Sprzyja temu wciąż wysokie zainteresowanie nabywców.
 • Sprzedaż deweloperów mieszkaniowych w I półroczu wciąż na rekordowej fali

  Sprzedaż deweloperów mieszkaniowych w I półroczu wciąż na rekordowej fali

  W pierwszym półroczu br. statystyki sprzedażowe na pierwotnym rynku mieszkaniowym uległy kolejnej spektakularnej fazie eskalacji. Takie wnioski po raz kolejny z rzędu nasuwa najnowsza publikacja wolumenów sprzedaży mieszkań przez spółki deweloperskie notowane na warszawskiej GPW. Na dziś, zaledwie po upływie sześciu miesięcy 2017 roku, to już niemal pewne - mamy kolejny rekordowy rok deweloperki mieszkaniowej.
 • Kupujemy najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Kupujemy najwięcej nowych mieszkań w Europie

  Polski rynek nieruchomości nie jest modelowym rynkiem dla całej Europy. Podczas gdy w bogatych krajach UE dominuje handel mieszkaniami z drugiej ręki, w Polsce wciąż króluje oferta deweloperów sprzedających nowe mieszkania.
 • Czy państwo wyręczy deweloperów?

  Czy państwo wyręczy deweloperów?

  Na razie w budowie znajduje się około 450 lokali z programu Mieszkanie Plus. Te lokale powstają na terenie Białej Podlaskiej oraz Jarocina. Ponad 40 innych miast jest poważnie zainteresowanych uczestnictwem w rządowym programie. Warto sprawdzić, czy wspomniane miejscowości przez ostatnie lata wzbudzały zainteresowanie deweloperów. To ważna kwestia w kontekście ewentualnego zagrożenia dla inwestorów mieszkaniowych ze strony rządowego programu.
 • Nowe reguły gry na budowach. Wzmocni się pozycja inwestorów

  Nowe reguły gry na budowach. Wzmocni się pozycja inwestorów

  Konstrukcja umowy o roboty budowlane od lat rodzi problemy w praktyce. Od czwartku wszystkie nowe kontrakty podlegać będą już nowym regułom w zakresie rozliczeń. Od 1 czerwca zmieniają się zasady odpowiedzialności inwestora za wynagrodzenie podwykonawców. Ich cel to ochrona przed nierzetelnymi kontrahentami.
 • Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Resort budownictwa ukróci nielegalne praktyki deweloperów

  Firmy budują mikrokawalerki, choć przepisy na to nie pozwalają. Ministerstwo Budownictwa chce z tym walczyć, wysłało pismo do starostów - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
 • Kwietniowe spadki u deweloperów

  Kwietniowe spadki u deweloperów

  Prawdopodobnie to efekt przedłużającej się zimy oraz okresu świątecznego, ale warto to odnotować: w kwietniu deweloperzy oddali do użytkowania o 37 proc. mniej mieszkań niż rok temu. Liczba rozpoczętych budów spadła o 27 procent. W dłuższym okresie nie ma póki co powodów do obaw.
 • W Poznaniu powrót do ogólnopolskiej średniej

  W Poznaniu powrót do ogólnopolskiej średniej

  Jak wynika z ostatniego raportu Metrohouse i Expandera, w ostatnim analizowanym okresie wielkość mieszkań sprzedawanych w Poznaniu powróciła do średniej odnotowanej w większości polskich miast. W dalszym ciągu w stolicy Wielkopolski duża część lokali nabywana jest przez inwestorów, którzy dokonują zakupów za gotówkę.
 • Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Koniec dopłat mocno zaboli deweloperów?

  Program MdM coraz bardziej ustępuje miejsca "Mieszkaniu Plus" nie tylko pod względem liczby medialnych doniesień. Trzeba pamiętać, że odblokowana w styczniu 2018 r. ostatnia pula pieniędzy (381 mln zł), prawdopodobnie wystarczy tylko na jeden miesiąc.
 • Masz szansę sporo zaoszczędzić - oferty specjalne deweloperów

  Masz szansę sporo zaoszczędzić - oferty specjalne deweloperów

  Nowe mieszkania sprzedają się świetnie, wobec czego klienci nie mają komfortu prowadzenia długotrwałych i twardych negocjacji cenowych. Pomimo tego warto bacznie obserwować interesujące nas inwestycje. Być może któryś z deweloperów wprowadzi ograniczoną czasowo ofertę specjalną na wybrane mieszkania. Osoby zdecydowane i zdolne do podjęcia szybkiej decyzji mogą w takiej sytuacji zyskać konkretne, bo idące w tysiące złotych, oszczędności.

Filmy - Deweloper (28)

 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Deweloperzy budują na potęgę, a co z cenami ?

  Optymizm deweloperów nie słabnie. Budują coraz więcej. Mieszkania są sprzedawane, zanim zostaną wybudowane. A co z cenami?
 • Kooperatywa sposobem na wybudowanie własnego mieszkania z pominięciem kosztów deweleoperów

  Rynek mieszkaniowy zdominowały firmy deweloperskie, ale na popularności zyskują właśnie kooperatywy. To wykorzystanie prawa spółdzielczego, aby obniżyć koszty inwestycji, po zakończeniu której kooperatywa przestaje istnieć, co ją różni od istniejących przez dziesiątki lat spółdzielni mieszkaniowych. - Kilkanaście osób wystarczy, aby stworzyć kooperatywę, która przy niższych kosztach w porównaniu do deweloperów wybuduje mały blok lub małe osiedle mieszkaniowe - mówi Kuba Karliński, członek zarządu Magmillon.
 • Z umowy z deweloperem można się wycofać bez ponoszenia kosztów. Sprawdź kiedy

  Podpisałeś pochopnie umowę z deweloperem i chciałbyś się z niej wycofać? Na odstąpienie masz 30 dni, ale wolno ci to zrobić tylko w określonych przypadkach. Jeżeli jest to niemożliwe, zawsze możesz spróbować dogadać się z deweloperem, znaleźć kogoś na swoje miejsce lub w ostateczności zerwać porozumienie.