deweloper

Synonimy:
developer, developerzy deweloperzy
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Deweloper (1054)

 • Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  Polacy kupili za gotówkę prawie 50 tys. nowych mieszkań

  W 2017 roku deweloperzy sprzedali za gotówkę rekordową liczbę mieszkań. Wszystko dlatego, że rodzimi inwestorzy poszukują alternatywy dla rachitycznie oprocentowanych depozytów bankowych. Dobra passa może trwać też w 2018 roku - prognozuje Open Finance.
 • Gospodarka może już nie sprzyjać deweloperom?

  Gospodarka może już nie sprzyjać deweloperom?

  Krajowi deweloperzy właśnie podsumowują 2017 rok i rekordowe wyniki sprzedaży lokali oraz domów. Do osiągnięcia tak dobrych wyników sprzedażowych, oprócz rządowych dopłat przyczyniło się również korzystne otoczenie makroekonomiczne (tzn. spadające bezrobocie, relatywnie wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom stóp procentowych NBP). W 2018 r. sprzedawcy mieszkań nie będą już mogli liczyć na tak korzystne warunki. Potwierdzeniem są listopadowe prognozy Narodowego Banku Polskiego.
 • Goldman Sachs przejmuje dewelopera

  Goldman Sachs przejmuje dewelopera

  W dniu 1 grudnia 2017 roku Grupa ROBYG - lider na rynku nieruchomości mieszkaniowych - zawarła umowę z inwestorem strategicznym Goldman Sachs, który ogłosił intencję ogłoszenia wezwania publicznego w celu nabycia 100% akcji spółki. Goldman Sachs oferuje zakup akcji ROBYG SA od akcjonariuszy w gotówce po cenie 3,55 zł za akcję.
 • Czy grozi nam przegrzanie rynku deweloperskiego?

  Czy grozi nam przegrzanie rynku deweloperskiego?

  Sprzedażowo-inwestycyjna prosperity na krajowym mieszkaniowym rynku pierwotnym rozpoczęła już piąty rok swojej historii. Na tak zaawansowanym etapie cyklu koniunkturalnego coraz bardziej uzasadnione stają się wątpliwości co do możliwości kontynuacji boomu i bicia kolejnych rekordów sprzedaży przez deweloperów w bliższej i dalszej przyszłości.
 • Zmiany wprowadzone nowelizacją ustawy o własności lokali

  Zmiany wprowadzone nowelizacją ustawy o własności lokali

  We wrześniu 2017 roku weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o własności lokali. W jaki sposób nowo wprowadzone przesłanki prawne przyczyniły się do uregulowania pewnych spornych kwestii dotyczących zmiany przeznaczenia obiektów mieszkalnych?
 • Deweloperzy niewzruszeni smogiem. Rabatów brak, a samego zjawiska nie monitorują. Czekają na reakcję klientów?

  Deweloperzy niewzruszeni smogiem. Rabatów brak, a samego zjawiska nie monitorują. Czekają na reakcję klientów?

  Ankieterzy Instytutu Badawczego ABR SESTA, podając się za potencjalnych klientów, sprawdzili oferty we wszystkich miastach wojewódzkich. Część firm wyjaśniała im, że smog nie jest powodem do upustu, bo "jest wszędzie". Inne mówiły, że akurat ich inwestycji nie dosięga. A niektóre w ogóle "nie słyszały o tym problemie". Z badania wynika także, że 87 proc. przedsiębiorstw faktycznie w ogóle nie sprawdza poziomu zanieczyszczenia. Zdecydowana większość przyznaje też, że na chwilę obecną kupujący nie zgłaszają im takich oczekiwań. Dlatego nie widzą potrzeby wprowadzania zniżek. Eksperci podpowiadają, aby konsumenci masowo zwracali się do deweloperów w tej sprawie. Pojedyncze głosy niczego nie zmienią, zwłaszcza w czasie dobrej koniunktury. Ale setki czy tysiące klientów mogą wywołać odpowiednią reakcję. Pytanie brzmi tylko, czy deweloperzy pod takim naporem będą jednak chcieli zauważyć problem.
 • Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Branża budowlana przeciwko wprowadzeniu minimalnej powierzchni mieszkań

  Nie istnieje żadne logiczne uzasadnienie dla narzucania minimalnej powierzchni mieszkania (tj. 25 m kw.) w sytuacji, kiedy deweloperzy bez problemu znajdują nabywców lokali poniżej tej powierzchni - stwierdził w komentarzu dla PAP Polski Związek Firm Deweloperskich.
 • Hossa na rynku nieruchomości biurowych

  Hossa na rynku nieruchomości biurowych

  Mamy hossę na polskim rynku nieruchomości biurowych. Padają kolejne rekordy.
 • Gdzie chcą mieszkać młode rodziny?

  Gdzie chcą mieszkać młode rodziny?

  Polskie miasta zyskują mieszkańców. Słabnie dominujący od lat trend objawiający się przenosinami z miasta na wieś.
 • Czy Lasy Państwowe powinny stać się wielkim deweloperem?

  Czy Lasy Państwowe powinny stać się wielkim deweloperem?

  Jeżeli Lasy Państwowe na swych niezalesionych terenach zaczną budować domy, wywołają duże zamieszanie na rynku deweloperskim. Także ze względu na liczne przywileje prawne, które daje im ustawa.

Filmy - Deweloper (30)

 • Elektryzujące nazwy polskich osiedli. Skąd się wzięły?

  Next Ursus, Golden Park Apartments, Niedźwiadek i nie tylko. Językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, dziennikarz Rafał Madajczak i psycholog biznesu Miłosz Brzeziński przeanalizowali nazwy polskich osiedli, zarówno tych nowoczesnych, jak i tych wybudowanych wiele lat temu. - W starych nazwach osiedli widzę swojskość i poczucie, że się jest u siebie - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Brzeziński. Czym kierują się deweloperzy wymyślając nazwy osiedli? Skąd wzięła się nazwa Tarasy Dionizosa? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy Lasy Państwowe powinny stać się wielkim deweloperem?

  Jeżeli Lasy Państwowe na swych niezalesionych terenach zaczną budować domy, wywołają duże zamieszanie na rynku deweloperskim. Także ze względu na liczne przywileje prawne, które daje im ustawa.
 • Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną „wymuszać” na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych. Jak zauważa Łukasz Sęktas, prezes zarządu TIARA Development, smog nie jest zjawiskiem nowym. Występował już wiele lat temu, ale nie mówiło się o nim głośno. Temat stał się bardzo medialny dopiero w tym roku. Powstało sporo mapek i aplikacji mobilnych, na których można sprawdzić, gdzie konkretnie występuje zanieczyszczenie powietrza. Korzystając z tych narzędzi, nabywcy mieszkań będą coraz częściej negocjować ceny takich lokali. Dlatego, smog stał się ważną kwestią dla deweloperów, choć oczywiście niedecydującą o całkowitej wartości lokalu. Chcąc negocjować z deweloperem, nabywca powinien przygotować mapy smogowe, np. publikowane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dostępne są również aplikacje na smartfony, chociaż ich wiarygodność jest mniejsza i deweloper może podważać podawane w nich wyniki. W końcu istnieją czujniki, które wskazują poziom skażenia powietrza. Jednak te profesjonalne są bardzo drogie, a tańsze pokazują tylko orientacyjne poziomy i to tylko niektórych zanieczyszczeń.
 • Deweloperzy budują na potęgę, a co z cenami ?

  Optymizm deweloperów nie słabnie. Budują coraz więcej. Mieszkania są sprzedawane, zanim zostaną wybudowane. A co z cenami?