czesław lang

Artykuły - Czesław lang (124)

 • Tour de Pologne. Czesław Lang: W 2017 roku start w Krakowie

  Tour de Pologne. Czesław Lang: W 2017 roku start w Krakowie

  - 74. Tour de Pologne ma się rozpocząć w Krakowie, a zakończyć w Bukowinie Tatrzańskiej - poinformował dyrektor tego kolarskiego wyścigu Czesław Lang. W trakcie przyszłorocznej imprezy nie będzie przeprowadzona jazda indywidualna na czas.
 • Tour de Pologne tym razem z Radzymina do Krakowa

  Tour de Pologne tym razem z Radzymina do Krakowa

  73. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Trasa prowadzić będzie z Radzymina do Krakowa.
 • Tour de Pologne: ostatnie "dzikie karty" przyznane

  Grupy Gazprom-RusVelo oraz ONE Pro Cycling wystartują w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Obie otrzymały od Lang Team ostatnie "dzikie karty" uprawniające do startu w tegorocznym wyścigu (12-18 lipca).
 • Robert Lewandowski najbardziej wpływowym człowiekiem polskiego sportu 2015

  Robert Lewandowski najbardziej wpływowym człowiekiem polskiego sportu 2015

  ​Robert Lewandowski wygrał w rankingu "Forbesa" i firmy Pentagon Research na najbardziej wpływowego człowieka polskiego sportu w 2015 roku. Pod uwagę wzięto m.in. rozpoznawalność i wizerunek. - Myślę, że kibice docenili naturalność, bo ja niczego w mediach nie udaję. Cieszę się też, że wyprzedziłem prezesa Bońka! - przyznał Lewandowski. Sprawdź, kto znalazł się w czołowej dziesiątce rankingu!
 • Czesław Lang o Rafale Majce: Będzie faworytem wielkich tourów

  Czesław Lang o Rafale Majce: Będzie faworytem wielkich tourów

  Rafał Majka zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Według byłego kolarza Czesława Langa Polaka stać w przyszłości nawet na zwycięstwo w imprezie tej rangi.
 • Czesław Lang wystartuje w wyścigu na Monte Cassino

  Czołowi przed laty kolarze, m.in. z Francji, Polski i Włoch, wystartują w niedzielę w wyścigu św. Benedykta z metą na Monte Cassino. "Dam z siebie wszystko, by uczcić pamięć poległych tu żołnierzy armii gen. Andersa" - podkreślił Czesław Lang.
 • Świetny etap w wykonaniu Rafała Majki. "To dobrze wróży"

  Świetny etap w wykonaniu Rafała Majki. "To dobrze wróży"

  Hiszpan Mikel Landa wygrał 11. etap Vuelta a Espana. Ze znakomitej strony pokazał się Rafał Majka, który zajął szóste miejsce i w klasyfikacji generalnej awansował na czwartą pozycję.
 • Czesław Lang: Nasz cel to promować kolarstwo

  Tauron Lang Team Race - to nowy cykl wyścigów kolarskich dla amatorów. W odróżnieniu od Skandia Maraton MTB - także organizowanego przez Czesława Langa - w nowej imprezie miłośnicy dwóch kółek będą mieli okazję rywalizować na szosie. Pierwsze zawody już 12 kwietnia w Sobótce, a następne w Krakowie (17 maja), Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca) oraz w Krokowej (5 lipca). Z Czesławem Langiem rozmawiał Krzysztof Kuzak.
 • MP w kolarstwie: w Sobótce przez cztery kolejne lata

  MP w kolarstwie: w Sobótce przez cztery kolejne lata

  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym przez kolejne cztery lata rozgrywane będą Sobótce i organizowane przez miejscowy KS Ślęża oraz Lang Team. Najbliższe odbędą się w dniach 24-28 czerwca, również w sąsiednim Strzelinie i Kondratowicach.
 • Lang o początku sezonu Majki i Kwiatkowskiego

  Lang o początku sezonu Majki i Kwiatkowskiego

  - Dla Rafała Majki jest jeszcze za wcześnie na wielkie wyniki. Z kolei świetna jazda Michała Kwiatkowskiego to potwierdzenie jego znakomitej formy, a w kolejnych klasykach powinniśmy wciąż oglądać go na czele peletonu - mówi w rozmowie z x-news Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

Filmy - Czesław lang (3)

 • Majka z brązowym medalem. Czesław Lang: Michał Kwiatkowski naprawdę oddał serce dla Rafała

  Rafał Majka brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W kolarskim wyścigu ze startu wspólnego Polak zajął trzecie miejsce i zdobył tym samym pierwszy medal dla naszej reprezentacji w Brazylii. - Wczoraj w wyścigu było wszystko. Wiadomo, że ta trasa była bardzo ciężka. Rafał Majka skończył na bardzo wysokiej pozycji Tour de France, a Michał Kwiatkowski jeszcze przed igrzyskami mówił, że będzie pracował i robił wszystko dla Rafała Majki, także by mu się odwdzięczyć. To jest taki chłopak, który ma niesamowity talent nie tylko fizyczny. On widzi wyścig, wczoraj naprawdę oddał serce dla Rafała - powiedział Czesław Lang, były kolarz i dyrektor Tour de Pologne.
 • Kamery termowizyjne na Tour de France. „Doping technologiczny tak szybko się nie rozprzestrzenia”

  Kamery termowizyjne pomogą w wykrywaniu dopingu technologicznego podczas tegorocznego Tour de France. - Dobrze, że tyle mówi się o dopingu technologicznym. Gdyby ktoś został złapany na takim wspomaganiu, to już właściwie do końca życia byłby wykluczony, uważany za oszusta - powiedział Czesław Lang, były kolarz. (TVN24/X-News)
 • Czesław Lang: Kwiatkowski może jeszcze zdobyć koszulkę lidera

  Zaledwie 0,75 sekundy zabrakło Michałowi Kwiatkowskiemu do objęcia prowadzenia w kolarskim wyścigu Tour de France i założenia słynnej żółtej koszulki. - Wierzę, że w tegorocznej Wielkiej Pętli pojedzie jeszcze w koszulce lidera - uważa legenda polskiego kolarstwa Czesław Lang.