Czesław Kiszczak

Synonimy:
generał czesław kiszczak, kiszczak
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czesław Kiszczak (244)

Filmy - Czesław Kiszczak (7)

 • Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak stracą stopnie generalskie. A. Macierewicz: Nigdy im się nie należały

  Chcę poinformować Polaków, że po raz ostatni w dniu dzisiejszym ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo "generał" przy nazwisku pana Jaruzelskiego. Podejmujemy kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe - powiedział Antoni Macierewicz. Odebranie stopni generalskich nastąpi przy okazji nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej. Zostanie w niej zmieniony odpowiedni artykuł. - Nie mówimy o degradacji. Mówimy o pozbawieniu stopni, które tym ludziom nigdy się nie należały - dodał Antoni Macierewicz. (TVN24/X-news)
 • Petru: Kiszczak jest wielkim gościem

  Petru: Kiszczak jest wielkim gościem
 • Petru pyta PiS o kontakty z żoną Kiszczaka

  Ryszard Petru - lider Nowoczesnej - uważa, że dokumenty w sprawie Lecha Wałęsy i jego współpracy z bezpieką zostały upublicznione celowo. Polityk nie wierzy, że za ujawnieniem teczek na byłego prezydenta stoi tylko wdowa po Czesławie Kiszczaku.
 • Tortem w sędzię! Incydent na sali rozpraw

  Orzekająca w procesie Czesława Kiszczaka sędzia Anna Wielgolewska została zaatakowana tortem. Rzucił nim w jej kierunku jeden z obecnych w sali rozpraw działaczy dawnej opozycji antykomunistycznej. Podczas posiedzenia sądu miała zapaść decyzja o ewentualnym zawieszeniu procesu ze względu na zły stan zdrowia Czesława Kiszczaka, oskarżonego o przyczynienie się do śmierci górników w Kopalni Wujek. Na sali rozległy się okrzyki "Na Białoruś! Hańba" (TVN24/x-news).