Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (4440)

 • Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Spore emocje w starciu młodzieżowych reprezentacji naszych południowych sąsiadów i Włochów. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej piłkarze Czech, którzy po emocjonującym spotkaniu wygrali 3-1, zdobywając decydujące gole w końcówce. Ozdobą meczu było trafienie z ponad 30 metrów Michael Luftnera. To była bramka turnieju!
 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.
 • Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Rynek telewizyjny w Czechach powoli się oczyszcza. Skończył się czas nielegalnego nadawania kanałów w tym kraju. Sytuacja jest najbardziej widoczna w słowackich stacjach telewizyjnych dostępnych na terytorium Czech. Do tej pory w Czechach powszechną praktyką było to, że można było je oglądać piracko.
 • "Puls Biznesu": Czesi nie odpuszczają polskiej żywności

  "Puls Biznesu": Czesi nie odpuszczają polskiej żywności

  Czescy producenci i urzędnicy wytaczają kolejne - choć podobne jak poprzednio - działa. Tym razem atakują w mediach nasze służby weterynaryjne - pisze w czwartek "Puls Biznesu".
 • Polsko-czeskie rozmowy m.in. o uciążliwości przygranicznych inwestycji

  Polsko-czeskie rozmowy m.in. o uciążliwości przygranicznych inwestycji

  Szef resortu środowiska Jan Szyszko oraz jego czeski odpowiednik rozmawiali m.in. na temat uciążliwości przygranicznych inwestycji. Polska oczekuje interwencji ws. uciążliwego zapachu z chlewni w miejscowości Krnov. Czesi natomiast żądali ograniczenia emisji światła ze szklarni pomidorów w Bogatyni.
 • Majówka w Pradze. 10 najlepszych atrakcji

  Majówka w Pradze. 10 najlepszych atrakcji

  Praga jest piękna o każdej porze roku, ale to właśnie maj jest wyjątkową okazją do odwiedzenia stolicy Czech. Miasto kwitnie kolorami i tętni życiem. Jak najlepiej wykorzystać krótki urlop i co zobaczyć? Oto najważniejsze atrakcje praskiej starówki.
 • "PB": Czeska okazja dla polskich kopalń

  "PB": Czeska okazja dla polskich kopalń

  Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zachęca polskie firmy do wykorzystania kłopotów czeskich kopalni OKD - donosi "Puls Biznesu".
 • Czeska korona - okazja dla spekulantów

  Czeska korona - okazja dla spekulantów

  Od listopada 2013 roku Czeski Bank Centralny interweniuje w celu utrzymania czeskiej korony na niskim poziomie. Od kilkunastu miesięcy kurs euro wynosi 27 koron. Żaden bank centralny nie wygra z rynkiem. Kiedyś musi się poddać. Tylko w styczniu bank centralny wydał na interwencje około 13 mld euro. Pod koniec stycznia nowo wybrany prezes CNB obiecał, że osłabianie czeskiej korony zakończy się w pierwszej połowie 2017 roku.
 • Polska U21 - Czechy U21 1-2 w meczu towarzyskim

  Polska U21 - Czechy U21 1-2 w meczu towarzyskim

  Reprezentacja Polski U21 przegrała w towarzyskim meczu z Czechami 1-2. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gości w doliczonym czasie gry Ales Czermak. W ekipie Polaków na listę strzelców wpisał się jedynie Jarosław Niezgoda.
 • Legia Warszawa. Adam Hlouszek wróci do reprezentacji Czech?

  Legia Warszawa. Adam Hlouszek wróci do reprezentacji Czech?

  Obrońca Legii Warszawa, Adam Hlouszek, znalazł się na liście rezerwowej reprezentacji Czech na mecz eliminacji mistrzostw świata z San Marino oraz towarzyskie starcie z Litwą.

Filmy - Czechy (34)

 • Bezdomny w Czechach znalazł nowe lokum

  Wszystko to miało miejsce w czasie wejścia na żywo w jednej z telewizji. Mężczyzna został mistrzem drugiego planu przez co nikt nie zapamiętał co ta kobieta w ogóle mówiła.
 • Pech korespondenta czeskiej telewizji

  Pan Miroslav Karas nie miał łatwego życia na minutę przed wejściem na żywo na antenę.
 • Czechy. "Zamek sprzedam tanio!"

  W Czechach przybywa wystawionych na sprzedaż zamków i pałaców. Ich nabywcami są najczęściej bogaci Rosjanie. Dla przykładu, mały zamek otoczony pierścieniem zieleni, położony pod Pragą, jest do kupienia za 200 tysięcy euro. Mimo że cena jest kusząca, jak mówią agenci nieruchomości, są to typowe czeskie pałace. - Wystarczy jeden silniejszy powiew wiatru i budynek się rozleci - mówi agentka Natalia Makovik.
 • Czechy. Czy to może być raj podatkowy polskich przedsiębiorców?

  Czechy mogą stać się rajem podatkowym polskich przedsiębiorców. Dlaczego? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" radca prawny i doradca podatkowy Marek Kolibski. Czy w Czechach podatki są mniejsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)