Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (4454)

 • Czechy - nowy kierunek wyjazdów za pracą

  Czechy - nowy kierunek wyjazdów za pracą

  Polacy coraz częściej za pracą jeżdżą do Czech. Kuszą ich przede wszystkim dobre zarobki.
 • ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  O godzinie 14 rozpoczną się w Czechach wybory parlamentarne. Do sobotniego popołudnia - do 14 - Czesi wybiorą 200 posłów do Izby Niższej. Do wyścigu stają kandydaci z 31 partii. To największa liczba ugrupowań we współczesnej historii kraju.
 • Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Na piątek i sobotę zaplanowano wybory w Republice Czeskiej. Tym razem, według najnowszego sondażu podanego przez IDNES.cz, szanse na wejście do Izby Poselskiej ma aż osiem ugrupowań.
 • ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  Sąd w Pradze odrzucił we wtorek apelację Somalijki, która domagała się odszkodowania i przeprosin za uniemożliwienie jej noszenia hidżabu w szkole pielęgniarek. Wyrok jest prawomocny. Zakaz miał być powodem jej rezygnacji z nauki w tej instytucji.
 • Czesi dostali zielone światło

  Czesi dostali zielone światło

  Komisja Europejska poinformowała że zatwierdziła plany Czech dotyczące utworzenia sieci stacji do ładowania i tankowania niskoemisyjnych samochodów. Nasi sąsiedzi chcą przeznaczyć na to 44,5 mln euro z państwowej kasy.
 • Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  W czeskiej części Śląska Cieszyńskiego spłonął zabytkowy drewniany kościół katolicki pochodzący z XVI wieku. Jak poinformowały czeskie media, budynek w Gutach został całkowicie zniszczony przez z pożar w nocy z wtorku na środę.
 • Czechy: Pożar w elektrowni przy granicy z Polską

  ​Szef czeskiej morawskośląskiej straży pożarnej Vladimir Vlczek powiedział w piątek w rozmowie z agencją prasową CzTK, że gaszenie pożaru w elektrowni węglowej w Detmarovicach koło granicy z Polską potrwa jeszcze "co najmniej kilkadziesiąt godzin".
 • Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Euler Hermes podnosi rating czeskiej gospodarki do A1 (z BB1). Odzwierciedla to polepszenie się otoczenia biznesowego w Czechach, a także spodziewany wzrost wartości inwestycji. Możliwe, iż w efekcie dobrych perspektyw gospodarki czeskiej polski eksport do tego kraju prześcignie pod względem wartości ten kierowany do Wielkiej Brytanii. Polska ma obecnie ocenę BB1.
 • Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Wakacje to dobry moment na podjęcie pracy poza granicami Polski. Ofert jest mnóstwo, a rodaków kuszą dużo wyższe pensje niż w kraju. Według danych Work Service, w sektorze produkcyjnym w Czechach można zarobić nawet 31,5 zł brutto za godzinę, a stolarz budowlany w Islandii dostanie nawet 8100 złotych miesięcznie.
 • Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Spore emocje w starciu młodzieżowych reprezentacji naszych południowych sąsiadów i Włochów. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej piłkarze Czech, którzy po emocjonującym spotkaniu wygrali 3-1, zdobywając decydujące gole w końcówce. Ozdobą meczu było trafienie z ponad 30 metrów Michael Luftnera. To była bramka turnieju!

Filmy - Czechy (29)

 • Czechy: ANO wygrywa wybory parlamentarne

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.
 • Czechy: ANO wygrywa wybory parlamentarne

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.
 • Czechy. "Zamek sprzedam tanio!"

  W Czechach przybywa wystawionych na sprzedaż zamków i pałaców. Ich nabywcami są najczęściej bogaci Rosjanie. Dla przykładu, mały zamek otoczony pierścieniem zieleni, położony pod Pragą, jest do kupienia za 200 tysięcy euro. Mimo że cena jest kusząca, jak mówią agenci nieruchomości, są to typowe czeskie pałace. - Wystarczy jeden silniejszy powiew wiatru i budynek się rozleci - mówi agentka Natalia Makovik.
 • Czechy. Czy to może być raj podatkowy polskich przedsiębiorców?

  Czechy mogą stać się rajem podatkowym polskich przedsiębiorców. Dlaczego? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" radca prawny i doradca podatkowy Marek Kolibski. Czy w Czechach podatki są mniejsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)