Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (4446)

 • Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  W czeskiej części Śląska Cieszyńskiego spłonął zabytkowy drewniany kościół katolicki pochodzący z XVI wieku. Jak poinformowały czeskie media, budynek w Gutach został całkowicie zniszczony przez z pożar w nocy z wtorku na środę.
 • Czechy: Pożar w elektrowni przy granicy z Polską

  ​Szef czeskiej morawskośląskiej straży pożarnej Vladimir Vlczek powiedział w piątek w rozmowie z agencją prasową CzTK, że gaszenie pożaru w elektrowni węglowej w Detmarovicach koło granicy z Polską potrwa jeszcze "co najmniej kilkadziesiąt godzin".
 • Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Euler Hermes podnosi rating czeskiej gospodarki do A1 (z BB1). Odzwierciedla to polepszenie się otoczenia biznesowego w Czechach, a także spodziewany wzrost wartości inwestycji. Możliwe, iż w efekcie dobrych perspektyw gospodarki czeskiej polski eksport do tego kraju prześcignie pod względem wartości ten kierowany do Wielkiej Brytanii. Polska ma obecnie ocenę BB1.
 • Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Wakacje to dobry moment na podjęcie pracy poza granicami Polski. Ofert jest mnóstwo, a rodaków kuszą dużo wyższe pensje niż w kraju. Według danych Work Service, w sektorze produkcyjnym w Czechach można zarobić nawet 31,5 zł brutto za godzinę, a stolarz budowlany w Islandii dostanie nawet 8100 złotych miesięcznie.
 • Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Spore emocje w starciu młodzieżowych reprezentacji naszych południowych sąsiadów i Włochów. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej piłkarze Czech, którzy po emocjonującym spotkaniu wygrali 3-1, zdobywając decydujące gole w końcówce. Ozdobą meczu było trafienie z ponad 30 metrów Michael Luftnera. To była bramka turnieju!
 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.
 • Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Koniec telewizyjnego piractwa w Czechach

  Rynek telewizyjny w Czechach powoli się oczyszcza. Skończył się czas nielegalnego nadawania kanałów w tym kraju. Sytuacja jest najbardziej widoczna w słowackich stacjach telewizyjnych dostępnych na terytorium Czech. Do tej pory w Czechach powszechną praktyką było to, że można było je oglądać piracko.
 • "Puls Biznesu": Czesi nie odpuszczają polskiej żywności

  "Puls Biznesu": Czesi nie odpuszczają polskiej żywności

  Czescy producenci i urzędnicy wytaczają kolejne - choć podobne jak poprzednio - działa. Tym razem atakują w mediach nasze służby weterynaryjne - pisze w czwartek "Puls Biznesu".
 • Polsko-czeskie rozmowy m.in. o uciążliwości przygranicznych inwestycji

  Polsko-czeskie rozmowy m.in. o uciążliwości przygranicznych inwestycji

  Szef resortu środowiska Jan Szyszko oraz jego czeski odpowiednik rozmawiali m.in. na temat uciążliwości przygranicznych inwestycji. Polska oczekuje interwencji ws. uciążliwego zapachu z chlewni w miejscowości Krnov. Czesi natomiast żądali ograniczenia emisji światła ze szklarni pomidorów w Bogatyni.
 • Majówka w Pradze. 10 najlepszych atrakcji

  Majówka w Pradze. 10 najlepszych atrakcji

  Praga jest piękna o każdej porze roku, ale to właśnie maj jest wyjątkową okazją do odwiedzenia stolicy Czech. Miasto kwitnie kolorami i tętni życiem. Jak najlepiej wykorzystać krótki urlop i co zobaczyć? Oto najważniejsze atrakcje praskiej starówki.

Filmy - Czechy (34)

 • Bezdomny w Czechach znalazł nowe lokum

  Wszystko to miało miejsce w czasie wejścia na żywo w jednej z telewizji. Mężczyzna został mistrzem drugiego planu przez co nikt nie zapamiętał co ta kobieta w ogóle mówiła.
 • Pech korespondenta czeskiej telewizji

  Pan Miroslav Karas nie miał łatwego życia na minutę przed wejściem na żywo na antenę.
 • Czechy. "Zamek sprzedam tanio!"

  W Czechach przybywa wystawionych na sprzedaż zamków i pałaców. Ich nabywcami są najczęściej bogaci Rosjanie. Dla przykładu, mały zamek otoczony pierścieniem zieleni, położony pod Pragą, jest do kupienia za 200 tysięcy euro. Mimo że cena jest kusząca, jak mówią agenci nieruchomości, są to typowe czeskie pałace. - Wystarczy jeden silniejszy powiew wiatru i budynek się rozleci - mówi agentka Natalia Makovik.
 • Czechy. Czy to może być raj podatkowy polskich przedsiębiorców?

  Czechy mogą stać się rajem podatkowym polskich przedsiębiorców. Dlaczego? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" radca prawny i doradca podatkowy Marek Kolibski. Czy w Czechach podatki są mniejsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)