Czechy

Synonimy:
Czech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Czechy (4452)

 • ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  ​Pierwszy dzień wyborów parlamentarnych w Czechach

  O godzinie 14 rozpoczną się w Czechach wybory parlamentarne. Do sobotniego popołudnia - do 14 - Czesi wybiorą 200 posłów do Izby Niższej. Do wyścigu stają kandydaci z 31 partii. To największa liczba ugrupowań we współczesnej historii kraju.
 • Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Wybory w Czechach: Osiem partii w parlamencie?

  Na piątek i sobotę zaplanowano wybory w Republice Czeskiej. Tym razem, według najnowszego sondażu podanego przez IDNES.cz, szanse na wejście do Izby Poselskiej ma aż osiem ugrupowań.
 • ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  ​Czeski sąd o hidżabach w szkole

  Sąd w Pradze odrzucił we wtorek apelację Somalijki, która domagała się odszkodowania i przeprosin za uniemożliwienie jej noszenia hidżabu w szkole pielęgniarek. Wyrok jest prawomocny. Zakaz miał być powodem jej rezygnacji z nauki w tej instytucji.
 • Czesi dostali zielone światło

  Czesi dostali zielone światło

  Komisja Europejska poinformowała że zatwierdziła plany Czech dotyczące utworzenia sieci stacji do ładowania i tankowania niskoemisyjnych samochodów. Nasi sąsiedzi chcą przeznaczyć na to 44,5 mln euro z państwowej kasy.
 • Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  Spłonął zabytkowy kościół po czeskiej stronie Śląska Cieszyńskiego

  W czeskiej części Śląska Cieszyńskiego spłonął zabytkowy drewniany kościół katolicki pochodzący z XVI wieku. Jak poinformowały czeskie media, budynek w Gutach został całkowicie zniszczony przez z pożar w nocy z wtorku na środę.
 • Czechy: Pożar w elektrowni przy granicy z Polską

  ​Szef czeskiej morawskośląskiej straży pożarnej Vladimir Vlczek powiedział w piątek w rozmowie z agencją prasową CzTK, że gaszenie pożaru w elektrowni węglowej w Detmarovicach koło granicy z Polską potrwa jeszcze "co najmniej kilkadziesiąt godzin".
 • Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Wyższy rating czeskiej gospodarki - ważny sygnał dla Polski

  Euler Hermes podnosi rating czeskiej gospodarki do A1 (z BB1). Odzwierciedla to polepszenie się otoczenia biznesowego w Czechach, a także spodziewany wzrost wartości inwestycji. Możliwe, iż w efekcie dobrych perspektyw gospodarki czeskiej polski eksport do tego kraju prześcignie pod względem wartości ten kierowany do Wielkiej Brytanii. Polska ma obecnie ocenę BB1.
 • Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Zagraniczne oferty pracy kuszą Polaków

  Wakacje to dobry moment na podjęcie pracy poza granicami Polski. Ofert jest mnóstwo, a rodaków kuszą dużo wyższe pensje niż w kraju. Według danych Work Service, w sektorze produkcyjnym w Czechach można zarobić nawet 31,5 zł brutto za godzinę, a stolarz budowlany w Islandii dostanie nawet 8100 złotych miesięcznie.
 • Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Euro 2017. Czechy - Włochy 3-1

  Spore emocje w starciu młodzieżowych reprezentacji naszych południowych sąsiadów i Włochów. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej piłkarze Czech, którzy po emocjonującym spotkaniu wygrali 3-1, zdobywając decydujące gole w końcówce. Ozdobą meczu było trafienie z ponad 30 metrów Michael Luftnera. To była bramka turnieju!
 • Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Czesi, Węgrzy i Słowacy mają swoje Mieszkanie Plus?

  Program Mieszkanie dla Młodych definitywnie przechodzi do historii. Za rok prawdopodobnie nie będą już dostępne żadne dotacje z MdM-u. Podczas gdy polskie władze rezygnują z dopłat do wkładu własnego, podobne rozwiązanie właśnie forsuje węgierski rząd.

Filmy - Czechy (36)