cyfryzacja

Artykuły - Cyfryzacja (70)

 • Cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm

  Cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm

  W ciągu najbliższych pięciu lat cyfrowa rewolucja wyprze z rynku 40 procent firm o mocnej obecnie pozycji w swoich branżach wynika z nowego raportu ogłoszonego przez Światowe Centrum na Rzecz Cyfrowej Transformacji Biznesu (Global Center for Digital Business Transformation - DBT Center).
 • Jednolity Rynek Cyfrowy w Europie

  Jednolity Rynek Cyfrowy w Europie

  Strategia Jednolitego Rynku Cyfrowego (JRC) jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera.
 • ePUAP: Od lipca rewolucja w urzędach

  ePUAP: Od lipca rewolucja w urzędach

  Od pierwszego lipca załatwianie urzędowych spraw będzie o wiele łatwiejsze - zapowiada ministerstwo administracji i cyfryzacji. Wtedy ma ruszyć nowa platforma, która umożliwi składania wniosków w domu, przez internet.
 • Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i KE chcą przyspieszyć cyfryzację

  Niemcy, Francja i Komisja Europejska chcą przyśpieszyć proces cyfryzacji gospodarki w UE, aby pobudzić wzrost gospodarczy i tworzyć nowe miejsca pracy - zapowiedzieli w tym tygodniu kanclerz Angela Merkel, prezydent Francois Hollande i szef KE Jean-Claude Juncker.
 • Komisja Europejska szykuje nam reformę rynku cyfrowego

  Komisja Europejska szykuje nam reformę rynku cyfrowego

  Bruksela przygotowała plan ujednolicenia unijnego rynku cyfrowego, co ma doprowadzić między innymi do zniesienia barier regionalnych.
 • 20 nowych usług na platformie ePUAP2

  20 nowych usług na platformie ePUAP2

  Czeka nas rewolucja w urzędach. Obecnie mamy katalog 29 dostępnych usług dla obywatela. Około 20 nowych będzie wprowadzonych do końca maja na nowej, przetestowanej platformie ePUAP2 dla administracji publicznej - powiedział agencji informacyjnej Newseria Biznes Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.
 • Wciąż zbyt wielu Polaków nie korzysta z internetu. Miliony euro trafi na walkę z wykluczeniem cyfrowym

  Wciąż zbyt wielu Polaków nie korzysta z internetu. Miliony euro trafi na walkę z wykluczeniem cyfrowym

  - Jesteśmy poniżej unijnej średniej pod względem wykorzystywania internetu w codziennym życiu. To dotyczy zarówno oferty usług, jak i kompetencji. Co czwarty Polak w grupie 50+ nie miał nigdy do czynienia z internetem, więc robimy wszystko, żeby ten odsetek był jak najmniejszy - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.
 • NPS: Szybki internet jest jak woda i prąd

  NPS: Szybki internet jest jak woda i prąd

  Szybki internet jest jak woda i prąd; jeśli mamy uruchomić sieć szybkiego internetu mobilnego, operatorzy telekomunikacyjni powinni współpracować zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu aukcji LTE - zapowiedziała PAP prezes UKE Magdalena Gaj.
 • LTE: Mobilny internet w Polsce będzie dziurawy?

  LTE: Mobilny internet w Polsce będzie dziurawy?

  Aukcja LTE trwa już półtora miesiąca, ale pytani przez PAP eksperci są podzieleni w ocenie jej potencjalnych skutków. Przewodniczący działającej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Rady Ds. Cyfryzacji (RDC), Igor Ostrowski uważa, że z perspektywy Europejskiej Agendy Cyfrowej - chodzi o zapewnienie dostępu do szybkiego internetu o przepustowości 30 MB/s na terenie całego kraju, i 100 MB/s dla połowy gospodarstw domowych do 2020 r. nie gwarantuje najkorzystniejszego rozstrzygnięcia.
 • Lekarstwo na wykluczenie cyfrowe w Polsce

  Lekarstwo na wykluczenie cyfrowe w Polsce

  Dlaczego w Polsce można mówić o poważnym wykluczeniu cyfrowym? Jakie są jego źródła? O tym jak w praktyce można realizować cele Europejskiej Agendy Cyfrowej rozmawiamy z Danielem Zadrożnym, dyrektorem regionalnym Eutelsat Broadband.

Filmy - Cyfryzacja (18)

 • Od pół miliona do nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Jednak podatek od niej i tak będą

  Mówi: Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego
 • Michał Boni: Komunikacja między urządzeniami połączonymi w sieci powinna zostać uregulowana

  Powstawanie internetu, który zakłada komunikację pomiędzy urządzeniami połączonymi w sieć, wymaga dyskusji na forum nowych instytucji unijnych – uważa Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji. W ciągu kolejnych kilku lat wszystkie urządzenia podłączone do prądu, których używamy na co dzień, będą się ze sobą łączyć, wymieniać dane i w ten sposób np. oszczędzać zużycie energii. To wyzwanie cywilizacyjne, które będzie mieć wpływ na wszystkie sektory gospodarki – podkreśla Boni.
 • MAC: Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji

  Wbrew stereotypom, Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji – przekonuje minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Podkreśla, że udziałem gospodarki cyfrowej w PKB dorównujemy takim krajom, jak Francja czy Niemcy. W pewnych aspektach, jak budowa sieci szerokopasmowej czy usługi w ramach e-państwa, mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Europy, ale resort zapewnia, że te zagadnienia będą priorytetowe w programie Polska Cyfrowa, który będzie realizowany do 2020 roku.
 • Michał Boni o polskich priorytetach w cyfryzacji

  Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE, przed spotkaniem Rady Europejskiej 24-25 października. Za priorytetowe uznane zostały m.in. ochrona danych osobowych i prace nad pakietem telekomunikacyjnym. - Po pierwsze, ochrona danych osobowych, po drugie zmniejszony VAT na e-booki i dobra kulturowe, które mają stawkę wyższą w świecie cyfrowym niż w świecie analogowym. I trzecia rzecz to mocny start pakietu telekomunikacyjnego na rzecz użytkowników, który został przygotowany przez komisarz Kroes, bo to jest dzisiaj potrzebne – mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji podczas 35. Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności, która odbyła się w Warszawie.