cyfryzacja

Artykuły - Cyfryzacja (66)

 • TVP oszczędza, przez co kilka milionów Polaków straci dostęp do jej kanałów

  TVP oszczędza, przez co kilka milionów Polaków straci dostęp do jej kanałów

  Telewizja Polska tnąc koszty, tylko do końca roku będzie płacić za wynajem miejsca na satelicie Astra. Pozbawi to możliwości oglądania publicznej telewizji prawie milion osób w Polsce, które nie mogą naziemną metodą odbierać sygnału telewizyjnego, a także kilka milionów osób za granicą.
 • Cyfryzacja: Nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej

  Cyfryzacja: Nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej

  Od pół miliona do nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Jednak podatek od niej i tak będą musieli zapłacić. Problem dotyczy zwłaszcza mieszkańców terenów górskich, gdzie ukształtowanie obszaru utrudnia odbieranie cyfrowej telewizji naziemnej. Opłata audiowizualna, nad którą pracuje resort kultury, miałaby jednak obowiązywać wszystkich.
 • Do 2020 r. prawie wszystkie gospodarstwa domowe podłączone do szybkiego internetu

  Do 2020 r. prawie wszystkie gospodarstwa domowe podłączone do szybkiego internetu

  Do 2020 r. gospodarstwa domowe niepodłączone do internetu będą stanowić zdecydowaną mniejszość. Głównym problemem pozostanie prędkość internetu i kapitał niezbędny do poprawy jakości połączeń. Na rynku pojawią się nowe odbiorniki, które mają charakter hybrydowy, czyli łączą w sobie funkcje komputera i telewizora.
 • Ponad milion osób może mieć problem z odbiorem telewizji satelitarnej

  Ponad milion osób może mieć problem z odbiorem telewizji satelitarnej

  Kilkaset tysięcy Polaków ma problemy z dostępem do ogólnopolskich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej i nie może odbierać właściwej wersji programu regionalnego TVP. Rozwiązaniem problemu może być udostępnienie sygnału satelitarnego - jak ma to miejsce w innych krajach Europy - uważa prezes zarządu Astra Central Eastern Europe. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji podkreśla, że - zgodnie z danymi z 25 kwietnia br. - dostęp do trzech multipleksów ma odpowiednio 98,6 proc., 98,5 proc., 99, 5 proc. populacji kraju.
 • Gaj: Precyzyjne wymagania w aukcji na 800 i 2600 MHz .

  Gaj: Precyzyjne wymagania w aukcji na 800 i 2600 MHz .

  Zobowiązania inwestycyjne dla przedsiębiorców, którzy wezmą udział w aukcji na przydział częstotliwości radiowych 800 i 2600 MHz zostały ustalone bardzo precyzyjnie - zapewniła na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji Małgorzata Gaj, prezes UKE
 • Jak maszyna z maszyną

  Jak maszyna z maszyną

  Nienowa koncepcja Machine-to-Machine zaskakuje dynamiką rozwoju. Czy powinniśmy bać się rozmawiających ze sobą maszyn? A może to szansa, a nie zagrożenie... Część urządzeń, które dziś są integrowane przez internet, nie jest w żaden sposób zabezpieczona.
 • Cyfryzacja, głupcze!

  Cyfryzacja, głupcze!

  Internet, technologie mobilne i rozwiązania chmurowe zmieniają biznesową rzeczywistość. Polskie firmy zmagają się z realiami cyfrowej rewolucji, stawiając na to, co praktyczne i opłacalne.
 • Polska kilka lat za Estonią w informatyzacji

  Polska kilka lat za Estonią w informatyzacji

  Polska jest na dobrej drodze, by dogonić Estonię. Pod warunkiem, że rozpoczęte inwestycje w upowszechnianie dostępu do internetu zostaną sprawnie ukończone, a państwo włączy się w finansowanie inwestycji w tych obszarach kraju, które dla operatorów nie są opłacalne.
 • Agora ma najgorsze za sobą?

  Agora ma najgorsze za sobą?

  Grupa Agory miała w czwartym kwartale 2013 roku 10,4 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 0,1 mln zł straty netto w IV kw. 2012 r. Zysk netto okazał się wyższy niż oczekiwania analityków, którzy spodziewali się 7,1 mln zł zysku w trzecim kwartale.
 • UE: Polska dorównuje Niemcom i Francji

  UE: Polska dorównuje Niemcom i Francji

  - Wbrew stereotypom Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji - przekonuje minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Podkreśla, że udziałem gospodarki cyfrowej w PKB dorównujemy takim krajom, jak Francja czy Niemcy. W pewnych aspektach, jak budowa sieci szerokopasmowej czy usługi w ramach e-państwa, mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Europy, ale resort zapewnia, że te zagadnienia będą priorytetowe w programie Polska Cyfrowa, który będzie realizowany do 2020 roku.

Filmy - Cyfryzacja (18)

 • Od pół miliona do nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Jednak podatek od niej i tak będą

  Mówi: Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego
 • Michał Boni: Komunikacja między urządzeniami połączonymi w sieci powinna zostać uregulowana

  Powstawanie internetu, który zakłada komunikację pomiędzy urządzeniami połączonymi w sieć, wymaga dyskusji na forum nowych instytucji unijnych – uważa Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji. W ciągu kolejnych kilku lat wszystkie urządzenia podłączone do prądu, których używamy na co dzień, będą się ze sobą łączyć, wymieniać dane i w ten sposób np. oszczędzać zużycie energii. To wyzwanie cywilizacyjne, które będzie mieć wpływ na wszystkie sektory gospodarki – podkreśla Boni.
 • MAC: Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji

  Wbrew stereotypom, Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji – przekonuje minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Podkreśla, że udziałem gospodarki cyfrowej w PKB dorównujemy takim krajom, jak Francja czy Niemcy. W pewnych aspektach, jak budowa sieci szerokopasmowej czy usługi w ramach e-państwa, mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Europy, ale resort zapewnia, że te zagadnienia będą priorytetowe w programie Polska Cyfrowa, który będzie realizowany do 2020 roku.
 • Michał Boni o polskich priorytetach w cyfryzacji

  Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE, przed spotkaniem Rady Europejskiej 24-25 października. Za priorytetowe uznane zostały m.in. ochrona danych osobowych i prace nad pakietem telekomunikacyjnym. - Po pierwsze, ochrona danych osobowych, po drugie zmniejszony VAT na e-booki i dobra kulturowe, które mają stawkę wyższą w świecie cyfrowym niż w świecie analogowym. I trzecia rzecz to mocny start pakietu telekomunikacyjnego na rzecz użytkowników, który został przygotowany przez komisarz Kroes, bo to jest dzisiaj potrzebne – mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji podczas 35. Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności, która odbyła się w Warszawie.