cyfryzacja

Artykuły - Cyfryzacja (80)

 • Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia system mID

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia system mID

  Ministerstwo Cyfryzacji uruchamia system mID, w tym mobilny dowód osobisty dostępny w smartfonie. 11 maja rusza pilotażowa wersja systemu.
 • Za trzy lata internet zdecydowanie przyspieszy

  Za trzy lata internet zdecydowanie przyspieszy

  Cyfryzacja jest jednym z sześciu obszarów decydujących o osiągnięciu celów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą w połowie lutego przyjął rząd. W tym procesie kluczowe będą inwestycje w szybki internet. W ciągu kolejnych trzech lat na rozbudowę sieci szerokopasmowych trafi 3,2 mld złotych.
 • Będzie się żyło jak w Big Brotherze: Państwo chce się dowiedzieć, z kim mieszkamy i poznać numer naszej komórki

  Będzie się żyło jak w Big Brotherze: Państwo chce się dowiedzieć, z kim mieszkamy i poznać numer naszej komórki

  Do Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), czyli bazy danych o Polakach, mają trafić cztery nowe kategorie informacji: paszportowe, baza uaktualnionych danych wyborców, baza bezpośrednich kontaktów do obywateli oraz informacje o faktycznym składzie gospodarstw domowych.
 • Umiejętności cyfrowe będą kluczowe dla kariery młodych Polaków

  Umiejętności cyfrowe będą kluczowe dla kariery młodych Polaków

  Obok języków obcych to język kodowania jest przyszłością dzieci - przekonuje Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. Ekspert zaznacza, że od najmłodszych lat powinniśmy zachęcać dzieci do rozwijania umiejętności cyfrowych poprzez zabawę. Według szacunków World Economic Forum 65 proc. najmłodszych, które rozpoczynają naukę, będzie pracowało w zawodach, które obecnie nie istnieją.
 • System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  System nawigacji satelitarnej Galileo rusza

  Europejski system nawigacji satelitarnej Galileo zacznie dziś oferować pierwsze usługi - poinformowała Komisja Europejska.
 • PWPW prostuje doniesienia na temat e-dowodów

  PWPW prostuje doniesienia na temat e-dowodów

  Już od 2019 roku, każdy obywatel będzie posiadał dowód osobisty z warstwą elektroniczną. PWPW S.A. chce udostępniać Polakom darmowy podpis elektroniczny, dzięki czemu proces cyfryzacji państwa będzie mógł przebiegać sprawniej.
 • Firmy, które nie postawią na cyfryzację, wypadną z rynku

  Firmy, które nie postawią na cyfryzację, wypadną z rynku

  Wykorzystywanie technologii cyfrowych pozwala firmom zarówno zwiększać sprzedaż i otwierać się na nowe rynki, jak i zmniejszać koszty obsługi klienta. Tymczasem większość polskich przedsiębiorstw ciągle nie ma przyjętych strategii cyfryzacji. Może to doprowadzić do tego, że w niektórych sektorach gospodarczych nasze firmy przestaną być konkurencyjne dla tych zagranicznych nawet w Polsce.
 • Cyfryzacja nas odmieni

  Cyfryzacja nas odmieni

  W 2015 r. przychody operatorów telekomunikacji pierwszy raz od kilku lat wzrosły - głównie dzięki światłowodowemu dostępowi do internetu. Technologie zmieniają rynek - pośrednio, poprzez nowego klienta.
 • Banki czeka cyfrowa rewolucja usług

  Banki czeka cyfrowa rewolucja usług

  Placówki bankowe w Polsce czeka rewolucja na miarę Ubera i transportu publicznego, zmienią swoją postać, być może całkowicie znikną - prognozuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Baszuro, analityk biznesowy z firmy GFT Polska. Instytucje finansowe chcą w części przekształcić takie miejsca w punkty bezobsługowe czy samoobsługowe albo całkowicie je zlikwidować.
 • Cyfrowa transformacja w Polsce - niewielu korzysta

  Cyfrowa transformacja w Polsce - niewielu korzysta

  Zapowiadane przez Komisję Europejską wprowadzenie w nadchodzących latach Jednolitego Rynku Cyfrowego (Digital Single Market, DSM) z jednej strony jest dla polskich przedsiębiorstw szansą na wejście na nowe rynki i dotarcie do większej liczby klientów, z drugiej sprawi, że będą one musiały stawić czoła międzynarodowej konkurencji.

Filmy - Cyfryzacja (23)

 • Firmy, które nie postawią na cyfryzację, wypadną z rynku

  Wykorzystywanie technologii cyfrowych pozwala firmom zarówno zwiększać sprzedaż i otwierać się na nowe rynki, jak i zmniejszać koszty obsługi klienta. Tymczasem większość polskich przedsiębiorstw ciągle nie ma przyjętych strategii cyfryzacji.
 • Cyfrowa rewolucja w sklepach. Jak będziemy kupować?

  Liczba osób, które stale płacą za produkty i usługi poprzez usługi touch-based do finalizowania transakcji na telefonach oraz tabletach w 2016 roku sięgnie 50 mln – wynika z badań Deloitte. To wzrost o 150 proc. w perspektywie rok do roku, a to oznacza, że transformacja cyfrowa, rozwój technologii mobilnych oraz chmury obliczeniowej będą trendami, które zdominują także polski handel w 2016 roku. Jakie zmiany czekają nasze firmy?
 • Cyfryzacja coraz bardziej wpływa na gospodarkę

  W 2020 roku stopień ucyfrowienia światowej gospodarki sięgnie 25 proc., podczas gdy w 2005 roku było to 15 proc. Proces ten przyspieszył w ostatnich trzech latach i powinien ulegać dalszej intensyfikacji w kolejnych. Nie chodzi jedynie o zastępowanie ludzi maszynami, lecz o współpracę urządzeń i pracowników, a także o wykorzystanie cyfrowej tożsamości, np. w administracji czy służbie zdrowia. – Szacujemy, że w 2020 roku udział segmentu przedsiębiorstw ucyfrowionych osiągnie 25 proc. globalnej gospodarki. Jest to wzrost o 3 pkt proc. w stosunku do roku bieżącego i wzrost o prawie 10 proc. w stosunku do tego, co obserwowaliśmy jeszcze kilka lat temu. Jest to trend rosnący, bardzo ciekawy i to jest najlepszy moment, żeby z niego skorzystać – przewiduje Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce. Firma Accenture przeprowadziła badanie wśród ponad 3 tys. menadżerów w globalnych firmach informatycznych i zebrała wnioski w raporcie Technology Vision 2016. W tej grupie 86 proc. pytanych dostrzegło wyraźne przyspieszenie w wykorzystaniu i wdrażaniu technologii cyfrowych w przedsiębiorstwach w ciągu ostatnich trzech lat. Ponad połowa jest zdania, że tempo tej absorpcji będzie się zwiększać.
 • Cyfrowa rewolucja. Jaki będzie świat za 10 lat?

  Do 2020 roku wydatki przedsiębiorstw na oprogramowanie, sprzęt, implementację, serwis oraz zarządzanie usługami chmurowymi wyniosą ponad 500 miliardów USD, czyli ponad trzy razy więcej niż obecnie. Do końca 2017 roku, 2/3 firm z listy największych światowych spółek postawi cyfrową transformację w centrum swojej strategii korporacyjnej. IDC prognozuje upowszechnienie transformacji cyfrowej oraz masowe zastosowaniem technologii Trzeciej Platformy (chmura, Big Data, mobilność i media społecznościowe). - Biznes i technologia już teraz są ze sobą bardzo mocno związane. Jeżeli spojrzymy w jakim kierunku rozwija się w zasadzie każda branża to technologia gra w tym bardzo istotna rolę. Oczywiście zależnie od obszaru jest to większy lub mniejszy wpływ. W pewnej perspektywie np. 10 lat możemy powiedzieć, że technologia zmieni to w jaki sposób działają przedsiębiorstwa i w jaki sposób funkcjonują konsumenci. Takich przykładów może być cała masa. Zacznijmy chociażby od internetu rzeczy autonomiczne samochody zmienią sposób w jaki się poruszamy – mówi Tomasz Słoniewski, analityk rynku IDC.