cyfryzacja

Artykuły - Cyfryzacja (70)

 • Wprowadzenie Jednolitego Rynku Cyfrowego

  Wprowadzenie Jednolitego Rynku Cyfrowego

  Powstanie Jednolitego Rynku Cyfrowego w UE to wielka szansa dla firm. Zdaniem analityków 97 proc. przedsiębiorców jest na to gotowych.
 • T-Mobile: Aukcja LTE powinna być unieważniona

  T-Mobile: Aukcja LTE powinna być unieważniona

  T-Mobile chce unieważnienia zakończonej na początku października aukcji częstotliwości szybkiego internetu LTE - poinformował operator we wtorkowym oświadczeniu. Operatorowi nie odpowiada sam tryb aukcji, który jest według niego sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem.
 • Cyfryzacja:UKE - poprawia się dostęp do internetu

  Cyfryzacja:UKE - poprawia się dostęp do internetu

  W Polsce poprawia się dostęp do internetu. Zmniejsza się także liczba miejsc, w których żaden operator nie zadeklarował zasięgu sieci. Obecnie 8 procent bez dostępu do sieci stacjonarnych i radiowych.
 • Cyfrowy Polsat przejmie Midasa?

  Wiele wskazuje na to, że Cyfrowy Polsat przeprowadzi kolejną dużą transakcję w sektorze podaje dzisiejsza Rzeczpospolita.
 • Operatorzy komórkowi mogą chcieć podnosić ceny usług po aukcji LTE

  Operatorzy komórkowi mogą chcieć podnosić ceny usług po aukcji LTE

  Przedstawiciele Orange Polska poinformowali, że w związku z wysokimi nakładami na rezerwację częstotliwości LTE operatorzy komórkowi mogą chcieć podwyższać ceny swoich usług. Spółka "ostrożnie analizuje te możliwości".
 • Recepty papierowe znikną jednak z aptek

  Recepty papierowe znikną jednak z aptek

  Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Nowelizacja związana jest z wdrażaniem systemu tzw. platformy e-zdrowie. E-recepta ma być dokumentem powszechnie obowiązującym.
 • Premier zignorowała apel trzech telekomów

  Od początku aukcji informujemy, że zależy nam na częstotliwościach LTE i chcemy je kupić jak najszybciej by móc konkurować usługami. Będziemy uczestniczyć w aukcji, ale wyznaczonych wewnętrznie granic finansowych nie przekroczymy - powiedział prezes Orange Polska Bruno Duthoit Rzeczpospolitej.
 • E-zdrowie: Wielka zmiana dla naszych pacjentów

  E-zdrowie: Wielka zmiana dla naszych pacjentów

  Senat przyjął uregulowania prawne dotyczące tworzenia platformy e-zdrowie. Platforma ta umożliwi pacjentom dostęp do dokumentacji medycznej, w tym m.in. e-recepty, e-skierowania, e-zlecenia oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP). System przewiduje również wprowadzenie e-skierowań, które mają uniemożliwić pacjentom zapisywanie się do danego specjalisty w kilku różnych poradniach, a tym samym - zmniejszyć kolejki.
 • Haitong Bank obniża cenę docelową dla Orange

  Haitong Bank obniża cenę docelową dla Orange

  Haitong Bank, w raporcie z 28 września, podtrzymał rekomendację "sprzedaj" dla Orange Polska, obniżając cenę docelową akcji spółki do 6,2 zł z 7,1 zł. Zdaniem analityków cenowym zakup pasma LTE jest nieopłacalny i obniża wartość Orange Polska o 1 mld zł (0,8 zł na akcję).
 • "Gazeta Wyborcza": Ciemna strona korepetycji

  "Gazeta Wyborcza": Ciemna strona korepetycji

  Jak podaje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza", z ponad 600 tys. nauczycieli w całej Polsce którzy udzielają korepetycji tylko część rozlicza się z fiskusem.

Filmy - Cyfryzacja (19)

 • W nowej perspektywie UE zbyt mało środków na walkę z wykluczeniem cyfrowym

  Na cyfrową modernizację szkół ze środków unijnych trafi pięciokrotnie mniej pieniędzy niż przewidywano. 900 mln zł zamiast deklarowanych 4,5 mld zł pozwoli na objęcie wsparciem infrastrukturalnym tylko 8 proc. szkół i przeszkolenie 2,5 proc. nauczycieli. Problem wykluczenia cyfrowego w Polsce jest bardzo poważny – ok. 9 mln osób po 50 roku życia nie korzysta z internetu. – Na przyszłą perspektywę finansową, która jest ostatnim źródłem finansowania inwestycji, nie zaplanowaliśmy w Polsce dostatecznie wysokiej alokacji środków na kompetencje cyfrowe. Może to dziwić, dlatego że 9 mln ludzi, którzy nie korzystają z internetu, to chyba największy problem cywilizacyjny – powiedział Krzysztof Głomb, prezes zarządu Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. – Okazuje się jednak, że środkami, które miały wspierać rozwój programu „Cyfrowa szkoła”, będziemy w stanie objąć mniej niż 10 proc. polskich szkół, a działaniami związanymi z podnoszeniem poziomu kompetencji cyfrowych nauczycieli ok. 3 proc. z nich.
 • Od pół miliona do nawet 1 mln Polaków nie może odbierać sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Jednak podatek od niej i tak będą

  Mówi: Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego
 • Michał Boni: Komunikacja między urządzeniami połączonymi w sieci powinna zostać uregulowana

  Powstawanie internetu, który zakłada komunikację pomiędzy urządzeniami połączonymi w sieć, wymaga dyskusji na forum nowych instytucji unijnych – uważa Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji. W ciągu kolejnych kilku lat wszystkie urządzenia podłączone do prądu, których używamy na co dzień, będą się ze sobą łączyć, wymieniać dane i w ten sposób np. oszczędzać zużycie energii. To wyzwanie cywilizacyjne, które będzie mieć wpływ na wszystkie sektory gospodarki – podkreśla Boni.
 • MAC: Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji

  Wbrew stereotypom, Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji – przekonuje minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Podkreśla, że udziałem gospodarki cyfrowej w PKB dorównujemy takim krajom, jak Francja czy Niemcy. W pewnych aspektach, jak budowa sieci szerokopasmowej czy usługi w ramach e-państwa, mamy jeszcze wiele do nadrobienia względem Europy, ale resort zapewnia, że te zagadnienia będą priorytetowe w programie Polska Cyfrowa, który będzie realizowany do 2020 roku.