Chiny

Artykuły - Chiny (4340)

 • Chiny budują największą elektrownię fotowoltaiczną świata

  Chiny budują największą elektrownię fotowoltaiczną świata

  Największa pływająca po wodzie elektrownia fotowoltaiczna świata, której konstrukcja trwa od lipca, została częściowo połączona z siecią elektroenergetyczną - ogłosiła w niedzielę firma z grupy Sanxia, prowadząca budowę.
 • Polska z Chinami wspólnie na rynku telekomunikacyjnym. Exatel łączy siły z China Unicom

  Polska z Chinami wspólnie na rynku telekomunikacyjnym. Exatel łączy siły z China Unicom

  Komunikacja z Azją to symbol szybko zmieniającego się krajobrazu globalnej gospodarki. Dzięki takim kontraktom, jak ten podpisany w listopadzie miedzy spółkami Exatel i China Unicom na połączenie sieci, Polska ma szansę zająć w nim znaczące miejsce.
 • Chiny przeznaczą 2 mld dol. na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

  Chiny przeznaczą 2 mld dol. na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej

  Przebywający w Budapeszcie premier Chin Li Keqiang zapowiedział w poniedziałek, że Chiński Bank Rozwoju przeznaczy 2 miliardy dolarów na inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Li uczestniczy w spotkaniu przywódców grupy 16 państw regionu i Chin.
 • Potężna eksplozja na wschodzie Chin

  Potężna eksplozja na wschodzie Chin

  Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 30 zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w niedzielę rano czasu lokalnego na terenie fabryki w portowym mieście Ningbo na wschodzie Chin - poinformowała chińska telewizja państwowa CCTV.
 • Chiny zmniejszą cła na niektóre towary konsumpcyjne

  Chiny zmniejszą cła na niektóre towary konsumpcyjne

  Chińskie ministerstwo finansów ogłosiło w piątek zmniejszenie taryf celnych na 187 towarów konsumpcyjnych, w tym niektóre rodzaje sprowadzanej do Chin żywności, leków i odzieży. Zmiany wejdą w życie z początkiem grudnia - podano na stronie ministerstwa.
 • Skype wycofany ze sklepów w Chinach

  Skype wycofany ze sklepów w Chinach

  Komunikator Skype, umożliwiający prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych i wideo, został wycofany ze sklepów w Chinach - podał w środę serwis BBC. Jak dodano, dotyczy to m.in sklepów Apple.
 • Chiny pracują nad hipersonicznymi samolotami, które będą mogły zaatakować USA

  Chiny pracują nad hipersonicznymi samolotami, które będą mogły zaatakować USA

  Chiny starają się jak najszybciej dogonić Stany Zjednoczone w kwestii technologii wojskowych. Tamtejsi naukowcy budują najszybszy na świecie tunel aerodynamiczny, który pozwoli symulować lot maszyn rozwijających niewyobrażalną prędkość. Chiny stawiają na technologię hipersoniczną, odporną na dzisiejsze systemy obrony powietrznej.
 • Chiny: Nowym szefem banku centralnego prawdopodobnie będzie reformator

  Chiny: Nowym szefem banku centralnego prawdopodobnie będzie reformator

  Nowym prezesem centralnego Ludowego Banku Chin zostanie prawdopodobnie znany z poglądów liberalnych Guo Shuqing, co zapewni obecność zwolennika wolnego rynku w ekonomicznej drużynie prezydenta Xi Jinpinga - podaje w sobotę dziennik "South China Morning Post".
 • Ambitny plan Chin - bogate do 2050 roku

  Ambitny plan Chin - bogate do 2050 roku

  Otwierając w tym tygodniu zjazd Komunistycznej Partii Chin, prezydent Xi Jinping akcentował sukces gospodarczy kraju. Choć gospodarka rośnie zgodnie z prognozami, komentatorzy zwracają uwagę na problemy, m.in. rosnące ceny nieruchomości i nadwyżkę mocy produkcyjnych.
 • Chiny: Celnicy zatrzymali szmuglowaną żywność, w tym polską wołowinę

  Chiny: Celnicy zatrzymali szmuglowaną żywność, w tym polską wołowinę

  Celnicy i straż graniczna w chińskiej prowincji Guangdong zatrzymali w pierwszym tygodniu października br. dwa statki, na których próbowano przeszmuglować ponad 1,6 tys. ton mrożonej żywności, m.in. polską wołowinę - poinformował w czwartek PAP urząd celny.

Filmy - Chiny (152)