Chiny

Artykuły - Chiny (4312)

 • Chińczycy i Europejczycy chcą zbudować wspólnie bazę na Księżycu

  Chińczycy i Europejczycy chcą zbudować wspólnie bazę na Księżycu

  ​Chiny i Europa dyskutują o potencjalnej współpracy w celu budowy ludzkiej bazy na Księżycu.
 • Air China zikwidowała niektóre połączenia z Koreą Płn.

  Air China zikwidowała niektóre połączenia z Koreą Płn.

  Chiński przewoźnik państwowy Air China poinformował w piątek, że zlikwidował część połączeń do stolicy Korei Północnej, Pjongjangu, z uwagi na niewielkie zainteresowanie klientów. Zdementował medialne doniesienia o bezterminowym zawieszeniu wszystkich lotów.
 • Chiny: Nowa specjalna strefa ekonomiczna pomoże stworzyć megamiasto

  Prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział budowę niedaleko Pekinu specjalnej strefy ekonomicznej, która pomoże scalić teren stolicy z miastem Tianjin (Tiencin) i pozostałą częścią prowincji Hebei w gigantyczne megalopolis z ponad 130 mln mieszkańców.
 • Acrush, czyli chiński boysband tworzony przez dziewczyny

  Acrush, czyli chiński boysband tworzony przez dziewczyny

  Powstała w 2016 roku grupa FFC-Acrush robi w Azji furorę. Milionom fanek nie przeszkadza nawet fakt, że boysband tworzą... dziewczyny.
 • Bundesliga zarobi 250 mln euro dzięki Chińczykom

  Bundesliga zarobi 250 mln euro dzięki Chińczykom

  250 mln euro zarobi niemiecka Bundesliga dzięki kontraktowi z chińską firmą marketingową.
 • ​Chiny walczą ze złodziejami papieru toaletowego

  ​Chiny walczą ze złodziejami papieru toaletowego

  Nowoczesny system rozpoznawania twarzy zainstalowano w trzech publicznych szaletach w Pekinie, by rozprawić się z procederem podkradania papieru toaletowego przez odwiedzających. Dozowniki zapamiętują twarz i odmawiają wielokrotnego wydania papieru tej samej osobie.
 • W Chinach podwyżka

  W piątek bank centralny Chin zdecydował się na zacieśnienie polityki pieniężnej. Bank podniósł oprocentowanie operacji otwartego rynku o 10 punktów bazowych, chcąc ograniczyć wzrost inflacji oraz cen aktywów.
 • Rok Koguta, czyli pora działać

  Rok Koguta, czyli pora działać

  Nowy prezydent USA krytycznie odnosi się do globalizacji, która jego zdaniem miała negatywny wpływ na amerykańską gospodarkę i tamtejszy rynek pracy. Otwarcie zapowiada wprowadzenie rozwiązań protekcjonistycznych. Wielu analityków przewiduje wręcz wojnę handlową z Chinami. Zdaniem analityków HSBC Polska może na tym zyskać.
 • Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Tak zwany efekt Trumpa to tylko bańka spekulacyjna, która, tak jak wszystkie bańki, w pewnym momencie pęknie. Stanie się to w momencie, gdy inwestorzy zrozumieją, że nowy prezydent USA nie jest w stanie spełnić swoich obietnic wyborczych.
 • Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Od spekulacji na temat kształtu polityki USA podczas prezydentury Donalda Trumpa, po pytania natury egzystencjalnej w UE, w trakcie intensywnego kalendarza wyborczego na Starym Kontynencie - inwestorów na rynku walutowym czeka w tym roku wiele niewiadomych.

Filmy - Chiny (198)