Chiny

Artykuły - Chiny (4306)

 • ​Chiny walczą ze złodziejami papieru toaletowego

  ​Chiny walczą ze złodziejami papieru toaletowego

  Nowoczesny system rozpoznawania twarzy zainstalowano w trzech publicznych szaletach w Pekinie, by rozprawić się z procederem podkradania papieru toaletowego przez odwiedzających. Dozowniki zapamiętują twarz i odmawiają wielokrotnego wydania papieru tej samej osobie.
 • W Chinach podwyżka

  W piątek bank centralny Chin zdecydował się na zacieśnienie polityki pieniężnej. Bank podniósł oprocentowanie operacji otwartego rynku o 10 punktów bazowych, chcąc ograniczyć wzrost inflacji oraz cen aktywów.
 • Rok Koguta, czyli pora działać

  Rok Koguta, czyli pora działać

  Nowy prezydent USA krytycznie odnosi się do globalizacji, która jego zdaniem miała negatywny wpływ na amerykańską gospodarkę i tamtejszy rynek pracy. Otwarcie zapowiada wprowadzenie rozwiązań protekcjonistycznych. Wielu analityków przewiduje wręcz wojnę handlową z Chinami. Zdaniem analityków HSBC Polska może na tym zyskać.
 • Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Ameryka i protekcjonizm na pierwszym miejscu

  Tak zwany efekt Trumpa to tylko bańka spekulacyjna, która, tak jak wszystkie bańki, w pewnym momencie pęknie. Stanie się to w momencie, gdy inwestorzy zrozumieją, że nowy prezydent USA nie jest w stanie spełnić swoich obietnic wyborczych.
 • Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Czeka nas ryzykowny Trumpocoaster?

  Od spekulacji na temat kształtu polityki USA podczas prezydentury Donalda Trumpa, po pytania natury egzystencjalnej w UE, w trakcie intensywnego kalendarza wyborczego na Starym Kontynencie - inwestorów na rynku walutowym czeka w tym roku wiele niewiadomych.
 • Słabszy wyniki gospodarki Chin

  Wskaźnik tempa wzrostu PKB Chin w ubiegłym roku osiągnął poziom 6,7%. Oficjalne dane dotyczące tempa wzrostu chińskiej gospodarki zaprezentowano dziś w Pekinie. I choć wskaźnik mieści się w skali założeń chińskich władz, to i tak jest najgorszym wynikiem od 26 lat.
 • Prezydentura Donalda Trumpa będzie kluczowa

  Prezydentura Donalda Trumpa będzie kluczowa

  Światowa gospodarka jest w dobrym w stanie i w 2017 r. wzrost o 3,5 proc. jest realny - uważa Valentijn van Nieuwenhuijzen z NN IP. Jego zdaniem, akcje są lepszą inwestycją od obligacji, a aktywa europejskie od amerykańskich. Jego zdaniem, kluczowym czynnikiem determinującym zachowanie rynków będzie prezydentura Donalda Trumpa.
 • Chiny nie są już "eksporterem" deflacji

  Chiny nie są już "eksporterem" deflacji

  Odczyt inflacji PPI w Chinach po raz trzeci z rzędu okazał się wyższy od prognoz rynkowych. Wskaźnik, który jeszcze przed czterema miesiącami pokazywał deflację, w grudniu wzrósł o 5,5% r/r, wskazując na najszybszy wzrost cen produkcji od września 2011 r.
 • Chiński potentat rynku energii odnawialnej buduje globalne imperium

  Chiński potentat rynku energii odnawialnej buduje globalne imperium

  Należąca do chińskich władz grupa China Three Gorges (CTG) inwestuje w sektor energii odnawialnej, kupuje na całym świecie, w tym w Polsce, firmy z tej branży - podała w zeszłym tygodniu agencja AP.
 • Chiński juan - coraz ważniejszy w globalnej gospodarce

  Chiński juan - coraz ważniejszy w globalnej gospodarce

  W pierwszej połowie grudnia w centrum uwagi znalazły się banki centralne, które po raz ostatni w tym roku miały szansę zrewidować swoją politykę monetarną. Nieco w tle pozostała informacja dotycząca najnowszych zmian na rynku międzybankowym - od 12 grudnia bezpośrednia wymienialność chińskiego juana została poszerzona o siedem walut m.in. o złotego.

Filmy - Chiny (197)