CEPiK

Artykuły - CEPiK (92)

 • Znamy termin uruchomienia CEPiK 2.0. Aktualny termin...

  Znamy termin uruchomienia CEPiK 2.0. Aktualny termin...

  Senatorowie jednogłośnie opowiedzieli się w piątek za opóźnieniem uruchomienia Systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). Ruszy on 4 czerwca 2018 r. zamiast 1 stycznia 2017 r., jak wcześniej zakładano.
 • Żenujące! 1 stycznia czekał nas "paraliż państwa"!

  Wdrożenie rodzącego się w bólach od stycznia 2013 roku CEPIKu 2.0 podzielone zostanie na etapy. Wczoraj do Rządowego Centrum Legislacji wpłynęło 25 projektów rozporządzeń związanych z rozbudową systemu.
 • Opóźniony CEPiK będzie jeszcze później!

  Opóźniony CEPiK będzie jeszcze później!

  To już pewne. Zapowiadany od dłuższego czasu CEPIK 2.0 nie zacznie funkcjonować z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Takie jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji! Resort podaje za to nową datę jego uruchomienia - czerwiec 2018 roku. Dlaczego akurat wtedy i skąd wzięły się kolejne opóźnienia?
 • Oficjalnie: CEPiK 2.0 będzie później!

  Oficjalnie: CEPiK 2.0 będzie później!

  Niemożliwe jest uruchomienie zmodernizowanego system CEPiK, który gromadzi dane dotyczące kierowców i pojazdów, z początkiem nowego roku - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister cyfryzacji Piotr Woźny. Dodał, że trwają intensywne prace nad jego wdrożeniem.
 • Skandalu z CEPiK-iem ciąg dalszy!

  Skandalu z CEPiK-iem ciąg dalszy!

  Cyfryzacja idzie naszym władzom jak po grudzie. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od przeszło trzech lat debiut Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0 zaliczy kolejne opóźnienie!
 • Senat zatwierdził przesunięcie wdrożenia CEPiK-u 2.0

  Senat zatwierdził przesunięcie wdrożenia CEPiK-u 2.0

  Senat opowiedział się w piątek za przesunięciem wdrożenia zmodernizowanego systemu CEPiK z 4 stycznia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. Termin został przesunięty z powodu niedostatecznego przygotowania odbiorców systemu CEPiK 2.0., który gromadzi dane dot. kierowców i pojazdów.
 • Młodzi kierowcy mogą odetchnąć. Rygorystyczne przepisy później!

  Młodzi kierowcy mogą odetchnąć. Rygorystyczne przepisy później!

  W związku z koniecznością przesunięcia o rok terminu wdrożenia zmodernizowanego systemu CEPiK, dopiero od stycznia 2017 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące m.in. okresu próbnego dla osób, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B.
 • CEPIK 2.0 wystartuje w styczniu. Ale 2017 roku!

  CEPIK 2.0 wystartuje w styczniu. Ale 2017 roku!

  Przesunięcie - z 4 stycznia 2016 r. na 1 stycznia 2017 r. - terminu wdrożenia zmodernizowanego systemu (CEPiK2.0), który gromadzi dane dotyczące kierowców i pojazdów przewiduje projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym, nad którym w środę prace rozpoczął Sejm.
 • W styczniu miała być rewolucja w prawach jazdy. A co będzie?

  W styczniu miała być rewolucja w prawach jazdy. A co będzie?

  To, o czym rozpisywaliśmy się miesiącami dotarło wreszcie do przedstawicieli władz. Zapowiadanej na styczeń rewolucji w prawach jazdy nie będzie.
 • Skandal z CEPiK-em. Co czeka kierowców od 4 stycznia?

  Skandal z CEPiK-em. Co czeka kierowców od 4 stycznia?

  Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców miał ułatwić i skoordynować załatwianie formalności przez kierowców. Potwierdziły się jednak wcześniejsze przypuszczenia, że jest on zbyt niedopracowany, aby móc wdrożyć go 4 stycznia.