ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Marzysz o apartamencie? Szykuj przynajmniej milion złotych!

  Marzysz o apartamencie? Szykuj przynajmniej milion złotych!

  Od 10 tys. zł w górę - tyle kosztuje metr kwadratowy luksusowych apartamentów w największych miastach kraju. Popyt na mieszkaniowy luksus rośnie. Inwestorzy stawiają na wyższą półkę z myślą o dobrej lokacie kapitału, a także o zarabianiu na wynajmie.
 • Zakopane: Nowych mieszkań więcej, ale ceny wysokie

  Zakopane: Nowych mieszkań więcej, ale ceny wysokie

  Od 2012 roku rynek pierwotny w Zakopanem powiększył się ponad trzykrotnie - wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów serwisu ogłoszeniowego Homla.pl. W samym 2016 roku oddano tu do użytku 200 nowych domów i mieszkań, a popyt na lokale mieszkalne jest wysoki. Niestety, rekordowo wysokie są też ceny nieruchomości.
 • Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Zagrożenia przy zakupie mieszkania z drugiej ręki?

  Przy niskich stopach, Polacy szturmują nadal biura sprzedaży deweloperów, ale mieszkania z rynku wtórnego też są w cenie, szczególnie, że na rynek trafia coraz więcej lokali w tak zwanym nowym budownictwie, które w niczym nie ustępuje nieruchomościom z rynku pierwotnego.
 • Rosnące koszty materiałów i niedobór siły roboczej zaczynają się odbijać na cenach mieszkań

  Rosnące koszty materiałów i niedobór siły roboczej zaczynają się odbijać na cenach mieszkań

  W ciągu roku sprzedaż mieszkań wzrosła o jedną piątą, a popyt na nowe wciąż jest bardzo duży. Na rozpędzonym rynku nieruchomości nie brakuje ryzyka, jak choćby związanego z brakiem siły roboczej czy rosnącymi kosztami materiałów, które będą coraz bardziej wpływać na podwyżki cen mieszkań. Na rynku nie widać jednak znaczących oznak spowolnienia, nie mówiąc już o kryzysie - podkreślają analitycy.
 • Budowa domu w 2018 r. będzie dużo droższa

  Budowa domu w 2018 r. będzie dużo droższa

  Ostatni rok w budownictwie to coraz lepsza koniunktura i wzrosty cen. Według GUS produkcja budowlano-montażowa wzrosła w I połowie 2017 roku o 7,6 proc., a druga połowa roku po podliczeniu danych nie powinna być gorsza. Znów mamy coraz więcej dróg w budowie, a deweloperzy oddają rekordową liczbę mieszkań. To wszystko ma również wpływ na koszty budowy domu jednorodzinnego przez prywatnych inwestorów. Serwis Kalkulatory Budowlane postanowił sprawdzić, jak zmieniły się te koszty na przestrzeni ostatniego roku.
 • Podsumowanie 2017 r. na rynku nieruchomości. Czego możemy spodziewać się w 2018 r.?

  Podsumowanie 2017 r. na rynku nieruchomości. Czego możemy spodziewać się w 2018 r.?

  Wprawdzie w tym momencie nie są znane jeszcze ostateczne statystyki opisujące sytuację na rynku nieruchomości w całym 2017 r., jednak możemy pokusić się już o próbę podsumowania minionego roku. Trzeba przyznać, że był on niezwykle pracowity, ale i owocny dla większości jego uczestników. Czy rozpoczynający się 2018 r. będzie równie udany?
 • W Poznaniu rośnie podaż i cena nowych mieszkań

  W Poznaniu rośnie podaż i cena nowych mieszkań

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w Poznaniu największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania przeznaczone na wynajem. Aż o 12 proc. wzrosła tu podaż lokali z rynku pierwotnego, których cena za m kw. w ciągu kwartału powiększyła się o 2,7 proc. Eksperci ostrzegają jednak, by kwotę kredytu hipotecznego dobrać do swoich możliwości i nie zadłużać się nadmiernie. Niskie obecnie raty za kilka lat będą bowiem znacznie wyższe.
 • Mieszkania podrożały w całym kraju

  Mieszkania podrożały w całym kraju

  Analizy rynku mieszkaniowego najczęściej dotyczą pięciu-sześciu największych metropolii, które upodobali sobie deweloperzy. Nie można jednak zapominać o pozostałych rynkach skupiających około 45-50 proc. wartości obrotu mieszkaniami w Polsce. Dzięki niedawno opublikowanym statystykom GUS-u możemy sprawdzić, jak przedstawia się średnia cena 1 m kw. lokalu mieszkalnego na wszystkich polskich rynkach (zarówno małych, jak i większych). Ta wartość rosła przez cały 2014, 2015 i 2016 rok.
 • Mieszkania w Łodzi - ceny i lokalizacje

  Mieszkania w Łodzi - ceny i lokalizacje

  Miasto Łódź ma niewątpliwie jedną bardzo cenną zaletę dla osób, które chciałyby tam zamieszkać - tanie mieszkania. Nieruchomości mieszkaniowe na sprzedaż na rynku wtórnym są w Łodzi aż o połowę tańsze niż w Warszawie i kilkadziesiąt procent w porównaniu do Wrocławia czy Krakowa.
 • Nowe mieszkania na sprzedaż: Dlaczego od pięciu lat drożeją?

  Nowe mieszkania na sprzedaż: Dlaczego od pięciu lat drożeją?

  Od pięciu lat mieszkania w sześciu największych miastach Polski systematycznie drożeją - tak można podsumować analizę cen mieszkań na rynku pierwotnym z lat 2013-2017, przeprowadzoną przez serwis Homla.pl. Zebrane przez Narodowy Bank Polski dane pozwalają też zaobserwować interesujące różnice między rynkami nieruchomości w poszczególnych miastach. Jak zmieniały się ceny nowych mieszkań i co na te zmiany wpłynęło?

Filmy - Ceny mieszkań (20)