ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej?

  Gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej?

  Od trzech lat najszybciej rosną ceny mieszkań w Trójmieście. W II kw. 2017 r. największą niespodzianką stała się Łódź.
 • Zaskakujący wzrost cen mieszkań. Co się stało?

  Zaskakujący wzrost cen mieszkań. Co się stało?

  Rządowy program MdM nakręcał koniunkturę na rynku mieszkaniowym. Teraz, gdy program wygasa, wielu ekspertów spodziewało się spadku sprzedaży. Tak się jednak nie stało, zaskoczeniem okazał się natomiast w II kwartale br. wzrost cen.
 • Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Rynek wtórny czy pierwotny - gdzie utargujesz lepszą cenę?

  Około 7,5 proc. - tyle średnio można zbić z ceny mieszkania, targując się na rynku wtórnym. Pod względem możliwości negocjacji, wypada on zdecydowanie korzystniej niż rynek pierwotny.
 • Będzie coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Ceny mogą spaść nawet o 20 procent

  Będzie coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Ceny mogą spaść nawet o 20 procent

  Reprezentanci wyżu demograficznego, urodzeni na początku lat 80. ubiegłego wieku, masowo kupowali mieszkania w latach 2006-2008. Według części ekspertów, status ekonomiczny wielu z nich wzrósł już na tyle, że obecnie myślą o zmianie lokali na większe i wygodniejsze. Dlatego, nieruchomości wybudowane w okresie boomu mieszkaniowego będą za 2-3 lata wracały do obrotu ze zwiększoną siłą.
 • Mieszkanie plus w spółdzielnach mieszkaniowych

  Mieszkanie plus w spółdzielnach mieszkaniowych

  Rządowy projekt noweli o spółdzielniach mieszkaniowych został skierowany do komisji. Projekt zakłada m.in. realizację Narodowego Programu Mieszkaniowego (którego częścią jest program Mieszkanie plus).
 • Kolejne rekordy deweloperów

  Kolejne rekordy deweloperów

  Mijają miesiące, a deweloperzy nie zwalniają tempa. Niemal każde kolejne dane Głównego Urzędu Statystycznego to rekord w którejś z kategorii. Z każdym miesiącem powinna jednak rosnąć ostrożność - obawy o przegrzanie rynku mogą być coraz bardziej zasadne.
 • 
Krakowskie ceny mieszkań na sprzedaż - lato 2017

  Krakowskie ceny mieszkań na sprzedaż - lato 2017

  Od około 4800 zł za metr kwadratowy najtańszych mieszkań w peryferyjnych dzielnicach do ponad 20 tysięcy za luksusowe apartamenty w świetnych lokalizacjach - taka rozpiętość cen na krakowskim rynku mieszkaniowym. Stolica Małopolski to drugi po Warszawie rynek mieszkań- zarówno pod względem wielkości jak i cen.
 • Przecena mieszkań - już o kilkanaście procent

  Przecena mieszkań - już o kilkanaście procent

  Posiadacze nieruchomości kupowanych 9 - 10 lat temu ciągle mogą mieć problem z ich sprzedażą, tak by zarobić. W przypadku kupna na kredyt, uzyskane środki mogą nie wystarczyć, by spłacić resztę zobowiązania. Wszystko dlatego, że mieszkania kupowane w tamtym okresie mocno staniały. Do dziś nie wróciły do poziomu cen z czasu, gdy była dokonywana transakcja.
 • Czy mieszkania będą szybciej drożały?

  Czy mieszkania będą szybciej drożały?

  Dobre dane gospodarcze, rosnąca konsumpcja i zarobki oraz spadające bezrobocie - czy optymizm w gospodarce narodowej może się przełożyć na sytuację na rynku mieszkaniowym? Jeśli tak, to czy mieszkania będą szybko drożały? Obecna koniunktura na rynku mieszkaniowym w zakresie cen nie przypomina tej z czasów 2006 - 2008, gdy mieszkania bardzo szybko drożały.
 • Wzrost cen transakcyjnych mieszkań w dużych miastach

  Wzrost cen transakcyjnych mieszkań w dużych miastach

  Koniec programu Mieszkanie dla Młodych spowodował, że Polacy kupują mniej tanich mieszkań, co skutkuje wzrostem cen transakcyjnych. Przeciętna cena w Warszawie wynosi aktualnie 7 124 zł za mkw., pierwszy raz od listopada jest to kwota wyższa niż 7 tys. zł.

Filmy - Ceny mieszkań (15)

 • Gdzie ceny mieszkań rosną najszybciej

  Od trzech lat najszybciej rosną ceny mieszkań w Trójmieście. W II kw. 2017 r. największą niespodzianką stała się Łódź. Na rynku pierwotnym najwięcej dzieje się w Warszawie, ale do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Sytuacja jest stabilna. Popyt równoważy podaż. W Trójmieście ceny rosną najszybciej, bo za popytem nie nadąża oferta deweloperów. Jednak największym zaskoczeniem jest Łódź. - Trzy firmy deweloperskie rozpoczęły w Łodzi inwestycje i to w centrum tego miasta - mówi w rozmowie z MarketNews24 Kazimierz Kirejczyk, prezes zarządu REAS.
 • Zaskakujący wzrost cen mieszkań, co się stało?

  Rządowy program MdM nakręcał koniunkturę na rynku mieszkaniowym. Teraz, gdy program wygasa, wielu ekspertów spodziewało się spadku sprzedaży. Tak się jednak nie stało, zaskoczeniem okazał się natomiast w II kw. wzrost cen.
 • W tym roku coraz trudniej o własne mieszkanie. Droższa jest też budowa domu

  Rośnie popyt na mieszkania, szczególnie w największych miastach Polski. Deweloperzy oddają też coraz więcej lokali do użytku. Początek roku był pod tym względem rekordowy. Polacy kupują mieszkania przede wszystkim na kredyt. O ten jednak coraz trudniej ze względu na wymagany 20-proc. wkład własny.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.