ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną "wymuszać" na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 roku ceny mieszkań rosną, ale bardzo wolno. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Średnia marża kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym wzrosła w minionym miesiącu z 2,13% do 2,15%. Zmiana jest więc niewielka, ale istotna, ponieważ obecny poziom jest najwyższy od 7 lat. Poza tym, warto przypomnieć, że już niedługo skończy się możliwość wnioskowania o przyszłoroczne dopłaty w ramach programu MdM.
 • Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Po błogim okresie deflacji koszty "dachu nad głową" rosną i to już od siedmiu miesięcy. Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Średnio na ten cel przeznaczamy więc co czwartą złotówkę - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  W czołówce najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie od lat pozostają te same lokalizacje. W Azji prym wiedzie Hongkong i Singapur, w Europie Londyn czy Monako, w USA - Nowy Jork. Ceny mieszkań w światowej czołówce mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.
 • Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Niecałe 2 tysiące złotych na każdym metrze kwadratowym mieszkania w Warszawie zarabia deweloper. Tyle wynosi jego marża - a przynajmniej tak wynika z danych NBP. W cenie nieruchomości dla klienta największą część stanowią koszty budowy i gruntu.
 • Ceny mieszkań wzrosły o 4 procent

  Ceny mieszkań wzrosły o 4 procent

  W 2016 r. ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły o 4 proc. Jednak w dobrych lokalizacjach wzrosty były wyższe. Przykładem szybkiego wzrostu popytu na rynku nieruchomości są cztery dzielnice Warszawy, a więcej na ten temat w materiale wideo.
 • Parterowe mieszkania wracają do łask?

  Parterowe mieszkania wracają do łask?

  Położenie nowego mieszkania to jeden z ważnych czynników, które wpływają na decyzję o zakupie. Zdaniem ekspertów, mimo niechęci wielu osób do zamieszkania na poziomie gruntu, parterowe "M" są ważnym elementem oferty rynkowej. Czytaj więcej na http://biznes2007.interia.pl.dev.iplv1/nieruchomosci/news/parterowe-mieszkania-wracaja-do-lask,2439974,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Kooperatywa sposobem na wybudowanie własnego mieszkania z pominięciem kosztów deweleoperów

  Kooperatywa sposobem na wybudowanie własnego mieszkania z pominięciem kosztów deweleoperów

  Rynek mieszkaniowy zdominowały firmy deweloperskie, ale na popularności zyskują właśnie kooperatywy. To wykorzystanie prawa spółdzielczego, aby obniżyć koszty inwestycji, po zakończeniu której kooperatywa przestaje istnieć, co ją różni od istniejących przez dziesiątki lat spółdzielni mieszkaniowych.

Filmy - Ceny mieszkań (12)

 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Rekord w budownictwie mieszkaniowym

  78,5 tys. nowych mieszkań powstało w 2016 r. Sądząc po tym, jak rozpoczął się ten rok, to spodziewany jest nowy rekord. Rosnąca podaż nowych mieszkań powinna trzymać w ryzach ich ceny. Wzrost cen, jeżeli taki będzie, powinien być niewielki.
 • Ceny mieszkań wzrosły o 4 proc.

  W 2016 r. ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły o 4 proc. Jednak w dobrych lokalizacjach wzrosty były wyższe.
 • Ceny mieszkań będą powoli rosły

  W II kwartale w czterech z sześciu największych polskich miast ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Eksperci twierdzą, że ceny wciąż będą rosły w stabilnym tempie, głównie w przypadku mieszkań, które są dużo atrakcyjniejsze ze względu na lokalizację, standard czy okoliczną infrastrukturę. Drożeć będą również lokale w mniejszych miejscowościach, szczególnie w popularnych kurortach. – W ciągu najbliższych 2-3 lat ceny będą stabilne. Absolutnie nie będziemy obserwować bonanzy, z którą mieliśmy do czynienia w latach 2006–2007. Ceny oczywiście powoli rosną, ale są konkretne powody tych wzrostów – tłumaczy Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.