ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (17)

 • Wzrost cen transakcyjnych mieszkań w dużych miastach

  Wzrost cen transakcyjnych mieszkań w dużych miastach

  Koniec programu Mieszkanie dla Młodych spowodował, że Polacy kupują mniej tanich mieszkań, co skutkuje wzrostem cen transakcyjnych. Przeciętna cena w Warszawie wynosi aktualnie 7 124 zł za mkw., pierwszy raz od listopada jest to kwota wyższa niż 7 tys. zł.
 • Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Jedno z największych miast w Polsce ma zadziwiająco niskie ceny mieszkań. Na rynku wtórnym stawki często nie przekraczają 4000 zł za metr kwadratowy. To zdecydowanie mniej od cen w podobnych pod względem wielkości ośrodkach w kraju, takich jak Wrocław, Kraków czy Poznań.
 • Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną "wymuszać" na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 roku ceny mieszkań rosną, ale bardzo wolno. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Średnia marża kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym wzrosła w minionym miesiącu z 2,13% do 2,15%. Zmiana jest więc niewielka, ale istotna, ponieważ obecny poziom jest najwyższy od 7 lat. Poza tym, warto przypomnieć, że już niedługo skończy się możliwość wnioskowania o przyszłoroczne dopłaty w ramach programu MdM.
 • Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Po błogim okresie deflacji koszty "dachu nad głową" rosną i to już od siedmiu miesięcy. Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Średnio na ten cel przeznaczamy więc co czwartą złotówkę - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  W czołówce najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie od lat pozostają te same lokalizacje. W Azji prym wiedzie Hongkong i Singapur, w Europie Londyn czy Monako, w USA - Nowy Jork. Ceny mieszkań w światowej czołówce mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.
 • Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Niecałe 2 tysiące złotych na każdym metrze kwadratowym mieszkania w Warszawie zarabia deweloper. Tyle wynosi jego marża - a przynajmniej tak wynika z danych NBP. W cenie nieruchomości dla klienta największą część stanowią koszty budowy i gruntu.

Filmy - Ceny mieszkań (13)

 • W tym roku coraz trudniej o własne mieszkanie. Droższa jest też budowa domu

  Rośnie popyt na mieszkania, szczególnie w największych miastach Polski. Deweloperzy oddają też coraz więcej lokali do użytku. Początek roku był pod tym względem rekordowy. Polacy kupują mieszkania przede wszystkim na kredyt. O ten jednak coraz trudniej ze względu na wymagany 20-proc. wkład własny.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Rekord w budownictwie mieszkaniowym

  78,5 tys. nowych mieszkań powstało w 2016 r. Sądząc po tym, jak rozpoczął się ten rok, to spodziewany jest nowy rekord. Rosnąca podaż nowych mieszkań powinna trzymać w ryzach ich ceny. Wzrost cen, jeżeli taki będzie, powinien być niewielki.
 • Ceny mieszkań wzrosły o 4 proc.

  W 2016 r. ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły o 4 proc. Jednak w dobrych lokalizacjach wzrosty były wyższe.