ceny mieszkań

Artykuły - Ceny mieszkań (18)

 • Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Jedno z największych miast w Polsce ma zadziwiająco niskie ceny mieszkań. Na rynku wtórnym stawki często nie przekraczają 4000 zł za metr kwadratowy. To zdecydowanie mniej od cen w podobnych pod względem wielkości ośrodkach w kraju, takich jak Wrocław, Kraków czy Poznań.
 • Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Deweloperzy z nowym problemem. Smog pomoże konsumentom uzyskać niższe ceny mieszkań?

  Wkrótce na obszarach, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, nabywcy zaczną "wymuszać" na deweloperach udzielanie rabatów. Ci z kolei, w przypadku zmasowanych akcji klientów, ostatecznie mogą zbywać mieszkania po tzw. kosztach. W określonych sytuacjach, upusty mają szansę wynieść kilkanaście tysięcy złotych.
 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 roku ceny mieszkań rosną, ale bardzo wolno. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Rynek nieruchomości w marcu - banki podnoszą marże!

  Średnia marża kredytów z wysokim (25%) wkładem własnym wzrosła w minionym miesiącu z 2,13% do 2,15%. Zmiana jest więc niewielka, ale istotna, ponieważ obecny poziom jest najwyższy od 7 lat. Poza tym, warto przypomnieć, że już niedługo skończy się możliwość wnioskowania o przyszłoroczne dopłaty w ramach programu MdM.
 • Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
 • Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Będzie drożej. Koszty "dachu nad głową" rosną

  Po błogim okresie deflacji koszty "dachu nad głową" rosną i to już od siedmiu miesięcy. Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Średnio na ten cel przeznaczamy więc co czwartą złotówkę - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  W czołówce najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie od lat pozostają te same lokalizacje. W Azji prym wiedzie Hongkong i Singapur, w Europie Londyn czy Monako, w USA - Nowy Jork. Ceny mieszkań w światowej czołówce mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.
 • Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Marża to nie czysty zysk dewelopera

  Niecałe 2 tysiące złotych na każdym metrze kwadratowym mieszkania w Warszawie zarabia deweloper. Tyle wynosi jego marża - a przynajmniej tak wynika z danych NBP. W cenie nieruchomości dla klienta największą część stanowią koszty budowy i gruntu.
 • Ceny mieszkań wzrosły o 4 procent

  Ceny mieszkań wzrosły o 4 procent

  W 2016 r. ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły o 4 proc. Jednak w dobrych lokalizacjach wzrosty były wyższe. Przykładem szybkiego wzrostu popytu na rynku nieruchomości są cztery dzielnice Warszawy, a więcej na ten temat w materiale wideo.
 • Parterowe mieszkania wracają do łask?

  Parterowe mieszkania wracają do łask?

  Położenie nowego mieszkania to jeden z ważnych czynników, które wpływają na decyzję o zakupie. Zdaniem ekspertów, mimo niechęci wielu osób do zamieszkania na poziomie gruntu, parterowe "M" są ważnym elementem oferty rynkowej. Czytaj więcej na http://biznes2007.interia.pl.dev.iplv1/nieruchomosci/news/parterowe-mieszkania-wracaja-do-lask,2439974,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Filmy - Ceny mieszkań (12)

 • Co się dzieje z cenami mieszkań?

  Od 2013 r. ceny mieszkań rosną, ale bardzo powolnie. Impulsem do ich wzrostu były rządowe programy mieszkaniowe.
 • Rekord w budownictwie mieszkaniowym

  78,5 tys. nowych mieszkań powstało w 2016 r. Sądząc po tym, jak rozpoczął się ten rok, to spodziewany jest nowy rekord. Rosnąca podaż nowych mieszkań powinna trzymać w ryzach ich ceny. Wzrost cen, jeżeli taki będzie, powinien być niewielki.
 • Ceny mieszkań wzrosły o 4 proc.

  W 2016 r. ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły o 4 proc. Jednak w dobrych lokalizacjach wzrosty były wyższe.
 • Ceny mieszkań będą powoli rosły

  W II kwartale w czterech z sześciu największych polskich miast ceny mieszkań na rynku pierwotnym wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Eksperci twierdzą, że ceny wciąż będą rosły w stabilnym tempie, głównie w przypadku mieszkań, które są dużo atrakcyjniejsze ze względu na lokalizację, standard czy okoliczną infrastrukturę. Drożeć będą również lokale w mniejszych miejscowościach, szczególnie w popularnych kurortach. – W ciągu najbliższych 2-3 lat ceny będą stabilne. Absolutnie nie będziemy obserwować bonanzy, z którą mieliśmy do czynienia w latach 2006–2007. Ceny oczywiście powoli rosną, ale są konkretne powody tych wzrostów – tłumaczy Mariusz Kurzac, dyrektor generalny Cenatorium.