ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal wysokie

  W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal wysokie

  W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal pozostaną "na wysokich poziomach" m.in. z powodu wysokich cen owoców (skutki wiosennych przymrozków) i tłuszczów jadalnych - ocenili ekonomiści z banku PKO BP w komentarzu do danych GUS.
 • Możliwa podwyżka cen gazu dla gospodarstw domowych

  Możliwa podwyżka cen gazu dla gospodarstw domowych

  - Widzę podstawy do niewielkich ruchów na cenie gazu dla gospodarstw domowych, ale to nie będą ruchy znaczące - powiedział dziennikarzom w poniedziałek wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.
 • Wskaźnik przyszłej inflacji rośnie trzeci miesiąc z rzędu

  Wskaźnik przyszłej inflacji rośnie trzeci miesiąc z rzędu

  Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI), prognozujący z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem kierunek zmian cen, wzrósł w listopadzie 2017 r. o 0,6 pkt, trzeci miesiąc z rzędu - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
 • Ceny jaj rosną w Polsce i w Unii Europejskiej

  Ceny jaj rosną w Polsce i w Unii Europejskiej

  Ceny jaj rosną nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej z powodu zmniejszenia stad kur niosek. Stało się tak na skutek wykrycia fipronilu oraz wystąpienia ptasiej grypy - informuje resort rolnictwa.
 • UOKiK sprawdza działania największych sieci w Polsce, pod kątem wzrostu cen masła

  UOKiK sprawdza działania największych sieci w Polsce, pod kątem wzrostu cen masła

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi 12 spraw z zakresu przewagi kontraktowej, między innymi bada kwestię znacznego wzrostu cen masła.
 • Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Po przeprowadzeniu przez reżim Kim Dzong Una 3 września szóstej próby atomowej w Korei Północnej wzrosły ceny paliw, żywności i towarów codziennego użytku - poinformował w środę serwis Daily NK, powołując się na źródła wewnątrz kraju.
 • Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 pb - uważa Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców. Nie można inflacji w poszczególnych okresach rozpatrywać w oderwaniu od realiów politycznych, gospodarczych i rozwoju społecznego - zapowiedział Tomasz Mironczuk, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • Droga żywność zafunduje nam inflację. Ceny rosną najmocniej od pięciu lat

  Droga żywność zafunduje nam inflację. Ceny rosną najmocniej od pięciu lat

  W pierwszym półroczu wskaźnik inflacji wyniósł 1,9 proc., jednak ceny żywności notują wzrost największy od pięciu lat. W czerwcu były wyższe aż o 3,9 proc. niż rok wcześniej. Wiele wskazuje na to, że drożyzna nie ustąpi tak szybko, a jej powodem są między innymi warunki pogodowe oraz tendencje na rynkach światowych.
 • Opłata paliwowa uraduje budowlankę

  Opłata paliwowa uraduje budowlankę

  Budowlanka kipi szczęściem. Nowa opłata paliwowa pozwoli wygenerować dodatkowe 30 mld zł na inwestycje w infrastrukturę - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Stabilizuje się cena truskawek

  Stabilizuje się cena truskawek

  Nie sprawdziły się pesymistyczne prognozy wieszczące słabe zbiory truskawek. Mimo majowych przymrozków i opadów śniegu, truskawek nie brakuje - choć sezon zbiorów krajowych jest opóźniony w stosunku do poprzedniego. Ceny w hurcie i sprzedaży detalicznej ustabilizowały się, podobnie jak podaż.

Filmy - Ceny (78)

 • Czy za 50 złotych da się ugotować obiady na cały tydzień?

  Okazuje się, że za niespełna 50 złotych można przygotować bardzo smaczne, pożywne i przede wszystkim różnorodne dania dla całej rodziny na siedem dni. Kaszotto, burgery... i wiele innych ciekawych pomysłów. Zobaczcie, co przygotował kucharz Jan Kuroń. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skąd różnice w cenach tego samego produktu lub usługi?

  Konsumenci często zastanawiają się, dlaczego cena wyprodukowania bluzki jest o wiele mniejsza od jej ceny sklepowej, a pomidor w jednym sklepie kosztuje drożej niż w innym. Co składa się na cenę produktu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ceny jaj. Dlaczego wzrosły?

  Dlaczego jaja podrożały o 30 procent? Dlaczego brakuje ich w sklepach? Wyjaśnił to w "Dzień Dobry TVN" dziennikarz Paweł Blajer. Okazuje się, że przyczyną wysokich cen jaj są zatrucia drobiu za granicą. Co jeszcze wpływa na nagły wzrost? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ceny cukru szybko rosną

  Od dwóch lat wzrasta produkcja cukru w Europie. Większa podaż powinna prowadzić do spadku cen. Jednak jest odwrotnie, ceny rosną.