ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Po przeprowadzeniu przez reżim Kim Dzong Una 3 września szóstej próby atomowej w Korei Północnej wzrosły ceny paliw, żywności i towarów codziennego użytku - poinformował w środę serwis Daily NK, powołując się na źródła wewnątrz kraju.
 • Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  Inflacja, stopy procentowe i kurs złotego

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy może pojawić się potrzeba obniżki stóp procentowych o 50 pb - uważa Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej. Wśród przyczyn wymienił m.in.: umocnienie się złotego, słabą dynamikę inwestycji, niskie stopy proc. w otoczeniu oraz możliwe spadki cen surowców. Nie można inflacji w poszczególnych okresach rozpatrywać w oderwaniu od realiów politycznych, gospodarczych i rozwoju społecznego - zapowiedział Tomasz Mironczuk, ekspert Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • Droga żywność zafunduje nam inflację. Ceny rosną najmocniej od pięciu lat

  Droga żywność zafunduje nam inflację. Ceny rosną najmocniej od pięciu lat

  W pierwszym półroczu wskaźnik inflacji wyniósł 1,9 proc., jednak ceny żywności notują wzrost największy od pięciu lat. W czerwcu były wyższe aż o 3,9 proc. niż rok wcześniej. Wiele wskazuje na to, że drożyzna nie ustąpi tak szybko, a jej powodem są między innymi warunki pogodowe oraz tendencje na rynkach światowych.
 • Opłata paliwowa uraduje budowlankę

  Opłata paliwowa uraduje budowlankę

  Budowlanka kipi szczęściem. Nowa opłata paliwowa pozwoli wygenerować dodatkowe 30 mld zł na inwestycje w infrastrukturę - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".
 • Stabilizuje się cena truskawek

  Stabilizuje się cena truskawek

  Nie sprawdziły się pesymistyczne prognozy wieszczące słabe zbiory truskawek. Mimo majowych przymrozków i opadów śniegu, truskawek nie brakuje - choć sezon zbiorów krajowych jest opóźniony w stosunku do poprzedniego. Ceny w hurcie i sprzedaży detalicznej ustabilizowały się, podobnie jak podaż.
 • OPEC ma przedłużyć ograniczenia w wydobyciu ropy

  OPEC ma przedłużyć ograniczenia w wydobyciu ropy

  Kraje naftowego kartelu OPEC zdecydowały się przedłużyć obowiązujące ograniczenia w wydobyciu ropy - wynika z nieoficjalnych jeszcze doniesień. Zdaniem analityków, może to utrzymać ceny surowca na obecnym poziomie, czyli powyżej pięćdziesięciu dolarów za baryłkę.
 • GUS: Produkcja przemysłowa w kwietniu spadła w 21 działach przemysłu

  GUS: Produkcja przemysłowa w kwietniu spadła w 21 działach przemysłu

  Produkcja przemysłowa w kwietniu spadła w 21 działach przemysłu na 34 - poinformował Główny Urząd Statystyczny. GUS poinformował również, że sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 8,1 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 proc.
 • Produkcja mięsa drobiowego w Polsce rośnie najszybciej w Europie. Jego ceny będą spadać

  Produkcja mięsa drobiowego w Polsce rośnie najszybciej w Europie. Jego ceny będą spadać

  Na początku roku produkcja mięsa drobiowego wzrosła o 11,5 proc. W całej Unii Europejskiej dynamika wyniosła 1,6 proc. Polska jest nie tylko liderem w produkcji, lecz także w eksporcie drobiu mimo ognisk ptasiej grypy. I choć perspektywy dla branży są optymistyczne, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz ocenia, że możliwe jest obniżenie tempa wzrostu w kolejnych miesiącach.
 • Analitycy: W przyszłym tygodniu możliwe dalsze obniżki cen paliw na stacjach

  Analitycy: W przyszłym tygodniu możliwe dalsze obniżki cen paliw na stacjach

  W przyszłym tygodniu możliwe są dalsze obniżki cen paliw na stacjach - uważają analitycy z BM Reflex i e-petrol.pl. Zauważyli, że spadają ceny ropy naftowej, a tym samym paliw w hurcie, co - z opóźnieniem - przekłada się na ceny, które płacą kierowcy.
 • W marcu ceny węgla energetycznego w Polsce najwyższe od początku ubiegłego roku

  W marcu ceny węgla energetycznego w Polsce najwyższe od początku ubiegłego roku

  W marcu ceny węgla energetycznego na krajowym rynku były najwyższe od stycznia ubiegłego roku - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii. Rosnące ceny oznaczają wyższe przychody producentów węgla.

Filmy - Ceny (74)

 • Ceny cukru szybko rosną

  Od dwóch lat wzrasta produkcja cukru w Europie. Większa podaż powinna prowadzić do spadku cen. Jednak jest odwrotnie, ceny rosną.
 • Jak szybko rosną ceny mieszkań?

  Spośród największych miast w Polsce w ciągu ostatnich 3-4 lat ceny mieszkań na rynku pierwotnym spadły jedynie w aglomeracji katowickiej. Natomiast tylko w II kwartale 2017 r. spadek przeciętnej ceny transakcyjnej 1 m2 powierzchni użytkowej mieszkań zanotowano jedynie w Krakowie – o 130 zł/m2 w odniesieniu do poprzedniego kwartału. We Wrocławiu, Poznaniu i Białymstoku przeciętna cena pozostała na poziomie z poprzedniego kwartału. W pozostałych ośrodkach miejskich doszło do wzrostu średnich cen mieszkań – w Gdańsku o 156 zł/m2 , w Łodzi o 135 zł/m2 , w aglomeracji katowickiej o 96 zł/m2 , a w Warszawie o 45 zł/m2 . Aż w sześciu spośród ośmiu analizowanych przez AMRON miast widać silną korelację pomiędzy średnią ceną 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego a liczbą pokoi w mieszkaniu, tzn. wraz ze wzrostem liczby pokoi spada średnia cena jednostkowa. W każdym z analizowanych segmentów najwyższe ceny notuje się w Warszawie. W II kwartale 2017 roku za 1 m2 kawalerki w stolicy trzeba było zapłacić aż 8 588 zł. Przeciętne ceny mieszkań o większej liczbie pokoi są zdecydowanie niższe. Podobną tendencję zanotowano również w innych dużych miastach. Wyjątkiem są mieszkania czteropokojowe, które w największych aglomeracjach są traktowane jako dobra luksusowe z uwagi na wysoką cenę całkowitą. W lokalizacjach o niższych cenach mieszkań, gdzie nabywcy mogą sobie pozwolić na zakup większego mieszkania, tendencje są nieco inne. W Łodzi średnia cena mieszkania 1 m2 czteropokojowego jest wyższa niż cena 1 m2 powierzchni kawalerki, natomiast w aglomeracji katowickiej ceny jednostkowe mieszkań o różnej liczbie pokoi są zbliżone. - Z naszej analizy wynika, że od 2013 r. mamy niewielki, ale systematyczny wzrost cen o 6-7 proc. - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Jacek Furga, prezes AMRON.
 • Ceny OC nadal rosną, ale wolniej

  Nadal jest drogo ale ceny OC już nie rosną tak szybko. Od początku 2017 roku do końca lipca średni koszt polisy zwiększył się o 2,7%. analogiczny okres w poprzednim roku charakteryzował się podwyżką na poziomie aż 30,7% – wynika z analizy CUK Ubezpieczenia. Choć podwyżki jeszcze nie ustały, to ich stopniowe zahamowanie może zwiastować pozytywne zmiany na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Ile kosztują diamenty?

  Żeby kupić diamenty nie trzeba być multimilionerem, a nawet milionerem. Wystarczą nawet nieduże sumy i możemy stać się posiadaczami tak wyjątkowego kamienia. Jak to możliwe?