ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • Ceny w górnictwie rosną nadal

  Ceny w górnictwie rosną nadal

  Sprzedaż detaliczna liczona w cenach bieżących wzrosła w grudniu o 6 procent licząc rok do roku. Wskaźnik liczony w cenach stałych wzrósł o 5,2 procent. Taką informację podał Główny Urząd Statystyczny. Poinformował też, że produkcja przemysłowa w grudniu 2017 roku wzrosła o 2,7 procent w stosunku do grudnia 2016 roku.
 • Inflacja w XII wyniosła rok do roku 2,1 proc., a mdm 0,2 procent

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu wzrosły rdr o 2,1 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,2 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.
 • Szybki szacunek* wskaźnika cen konsumpcyjnych za grudzień 2017 r.

  Szybki szacunek* wskaźnika cen konsumpcyjnych za grudzień 2017 r.

  W grudniu 2017 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych były wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie o 2 procent - wynika z szybkiego szacunku, który opublikował Główny Urząd Statystyczny. W listopadzie inflacja liczona rok do roku wyniosła 2,5 procent. Ostateczne dane za grudzień będą opublikowane 16 stycznia.
 • Ceny węgla energetycznego i koksowego w Polsce w XI wzrosły mdm o 1,3 procent i 1,2 procent

  Ceny węgla energetycznego i koksowego w Polsce w XI wzrosły mdm o 1,3 procent i 1,2 procent

  Ceny węgla energetycznego i koksowego na krajowym rynku w listopadzie 2017 wzrosły odpowiednio o 1,3 proc. i 1,2 proc. mdm - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii.
 • Niemcy: Kobiety płacą więcej, bo są kobietami

  Niemcy: Kobiety płacą więcej, bo są kobietami

  Kobiety nie tylko zarabiają mniej niż mężczyźni, ale też w 89 proc. przypadków płacą więcej za towary i usługi. Taki wniosek wynika z badania przeprowadzonego w Niemczech.
 • Rodzinna wigilia kosztuje 1082 zł

  Rodzinna wigilia kosztuje 1082 zł

  Sprzątanie, gotowanie, zakupy - przedświąteczny szał jest w pełni, a wraz z nim okres "żniw" dla sklepikarzy, hodowców karpi czy producentów świątecznych drzewek. Tradycyjnie sprzedaż detaliczna w ostatnim miesiącu roku szybuje.
 • To mogą być najdroższe święta od lat

  To mogą być najdroższe święta od lat

  - W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej - prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.
 • Gajda: Prawo wodne nie poskutkuje podwyżkami cen

  Gajda: Prawo wodne nie poskutkuje podwyżkami cen

  - Nowe Prawo wodne nie poskutkuje podwyżkami cen: dla mieszkańców, dla rolnictwa czy też dla energetyki - zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska Mariusz Gajda.
 • Gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Porównujemy ceny!

  Gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Porównujemy ceny!

  Nie wiecie, gdzie najtaniej zrobić przedświąteczne zakupy? Czy lepiej wybrać supermarket lub hipermarket, a może warto przejść się na okoliczny bazarek? Reporterzy RMF MAXXX przez trzy kolejne czwartki grudnia będą porównywać ceny podstawowych produktów w dużych miastach i mniejszych miasteczkach. Sprawdźcie, gdzie najlepiej zaopatrzyć się na święta i nie zbankrutować.
 • Jak szybko będą rosnąć ceny w Polsce?

  Jak szybko będą rosnąć ceny w Polsce?

  Inflacja w Polsce dopiero w 2019 r. przekroczy cel wyznaczony przez Radę Polityki Pieniężnej. Jednak już wcześniej wzrost cen może wpłynąć na to, że będziemy bardziej oszczędni, ograniczając konsumpcję, która jest obecnie filarem wzrostu PKB.

Filmy - Ceny (81)

 • Energia elektryczna nie będzie tańsza

  Weszła w życie ustawa „Rynek mocy”, która z założenia jest mechanizmem wsparcia dla elektrowni i firm energetycznych. Po co firmom energetycznym takie wsparcie publiczne?
 • Tak drogo jeszcze nie było. Koszty utrzymania mieszkania biją rekordy

  Prawie 572 złote – tyle na utrzymanie dachu nad głową wydaje już przeciętna polska para. Koszty te rosną coraz szybciej wraz z przyspieszającą inflacją – wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Konsumenci mogą być spokojni. Tegoroczne święta nie będą droższe przez wzrost cen paliw

  Niektórzy eksperci alarmują, że cena litra 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego wkrótce przekroczy 5 zł. Z kolei zwiększone koszty dostaw produktów do sklepów sprawią, że zdrożeje też żywność. Analityk Krzysztof Michrowski uspokaja, że przed świętami średnia cena „bezołowiówki” może wynieść maksymalnie 4,78 zł. Podrożeje więc o ok. 5 gr. Natomiast cena litra oleju napędowego również nie powinna być wyższa, niż o 4-5 gr. To znaczy, że osiągnęłaby poziom 4,65 zł. Dodatkowo Andrzej Wojciechowicz, ekspert rynku detalicznego i Komisji Europejskiej, przekonuje, że sieci handlowe są przygotowane nawet na większe wzrosty cen paliw. Ponadto muszą one dbać o swoją konkurencyjność. Dlatego też nie odważyłyby się na wprowadzenie odczuwalnych podwyżek w swoich placówkach, akurat w tak ważnym dla Polaków czasie.
 • Czy za 50 złotych da się ugotować obiady na cały tydzień?

  Okazuje się, że za niespełna 50 złotych można przygotować bardzo smaczne, pożywne i przede wszystkim różnorodne dania dla całej rodziny na siedem dni. Kaszotto, burgery... i wiele innych ciekawych pomysłów. Zobaczcie, co przygotował kucharz Jan Kuroń. (Dzień Dobry TVN/x-news)