ceny

Synonimy:
cena,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ceny (144)

 • Inflacja w tym roku może być wyższa, niż prognozuje rząd

  Inflacja w tym roku może być wyższa, niż prognozuje rząd

  Inflacja w styczniu wzrosła dzięki rosnącym cenom żywności i paliw. Oba te elementy odbijają się na naszych portfelach, ale również na portfelach przedsiębiorców. Wszystko wskazuje na to, że inflacja w tym roku będzie wyższa niż 1,3 proc., czyli wyższa od prognoz rządowych. Dla rządu to informacja dobra, bo liczyć się będzie mógł z wyższymi wpływami, nas jednak taki stan rzeczy powinien niepokoić.
 • Jak uciekać przed inflacją? W nowych ciuchach i samolotem

  Jak uciekać przed inflacją? W nowych ciuchach i samolotem

  W ostatnich miesiącach w Polsce znacznie wzrosły ceny żywności, paliw i ubezpieczeń samochodowych. Jednak ogólny poziom inflacji w naszym kraju przez kilkanaście lat nie odbiegał wyraźnie od średniej unijnej, a niektóre produkty i usługi staniały o połowę - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ceny rosną jak na drożdżach. Inflacja niebawem przekroczy 2 proc.

  Ceny rosną jak na drożdżach. Inflacja niebawem przekroczy 2 proc.

  Wkrótce inflacja przekroczy 2 proc. i utrzyma się na tym poziomie przez kilka kwartałów. Z opublikowanych wczoraj przez Główny Urząd Statystyczny danych wynika, że w styczniu ceny płacone przez konsumentów były wyższe niż rok wcześniej o 1,7 proc.
 • Wzrost cen przyspieszy. Rosną zamówienia i koszty produkcji

  Wzrost cen przyspieszy. Rosną zamówienia i koszty produkcji

  W najbliższym czasie można się spodziewać dobrych styczniowych danych o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, zarówno ze względu na większą liczbę dni roboczych niż w styczniu 2016 roku, jak i lepszą sytuację na rynku. Zwiększony popyt i rosnące koszty produkcji mogą się przełożyć na szybszy od zakładanego wzrost cen. Zdaniem ekonomisty Jarosława Janeckiego cel inflacyjny, czyli 2,5 proc., zostanie osiągnięty dość szybko.
 • Polska wśród 10 krajów o najniższych cenach za pay-tv

  Polska wśród 10 krajów o najniższych cenach za pay-tv

  Strategy Analytics opublikowało nowy raport, w którym znalazło się porównanie cen usług płatnej telewizji, obejmujące 31 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Analiza wykazała znaczne różnice cen pomiędzy krajami i operatorami.
 • Ceny produktów spożywczych wzrosną. Sektor handlu wciąż w niepewności

  Ceny produktów spożywczych wzrosną. Sektor handlu wciąż w niepewności

  Miniony rok nie był łatwy dla sektora handlu. Z jednej strony wzrost wynagrodzeń i program Rodzina 500+ napędzały sprzedaż detaliczną, ale z drugiej zapowiedź wprowadzenia podatku handlowego spowodowała, że branża funkcjonowała w warunkach dużej niepewności. Mimo że nowa danina została zawieszona, to niepewność pozostała. Sektor musi się przygotować również na powrót inflacji - ocenia Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.
 • BIEC: Najsilniejszy wzrost Wskaźnika Przyszłej Inflacji od 2011 r.

  BIEC: Najsilniejszy wzrost Wskaźnika Przyszłej Inflacji od 2011 r.

  Wskaźnik Przyszłej Inflacji, prognozujący z wyprzedzeniem kierunek zmian cen towarów i usług w styczniu 2017 r. wzrósł o 1,2 pkt w stosunku do grudnia 2016. To najsilniejszy jednorazowy wzrost od marca 2011 r. - podało BIEC.
 • Palisz? To płać więcej. Rząd podnosi cenę papierosów

  Palisz? To płać więcej. Rząd podnosi cenę papierosów

  Resort finansów nie podniósł akcyzy na papierosy, ale na nowo skalkulował średnią cenę, od której się ją nalicza. Efekt: podwyżki.
 • Cena produktu uzależniona jest od płci kupującego?

  Czym jest tzw. różowy podatek? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Karpa-Świderek. Dlaczego kobiety płacą więcej za wizytę u fryzjera niż mężczyźni? Dziennikarka wyjaśniła też, jak różnią się od siebie ceny zabawek dla dziewczynek i dla chłopców.
 • GUS podał najnowsze szacunki dotyczące inflacji

  GUS podał najnowsze szacunki dotyczące inflacji

  Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze szacunki dotyczące wzrostu cen w grudniu 2016 roku.

Filmy - Ceny (69)

 • Wojna cenowa ma wysoką cenę

  Silna rywalizacja na rynku to dla większości firm poważny problem. Niestety wiele z nich idzie po linii najmniejszego oporu i konkuruje wyłącznie ceną. Zwykle jest to niedobre rozwiązanie nie tylko dla samych sprzedawców i producentów, lecz także klientów.
 • Biuro podróży ma prawo przed wyjazdem podwyższyć koszty wycieczki, ale tylko w trzech sytuacjach

  Operator podróży może podnieść cenę już opłaconej imprezy turystycznej, najpóźniej 20 dni przed jej rozpoczęciem, i zażądać od klienta dopłaty. Ma on prawo odmówić i zrezygnować z wyjazdu. Wówczas odzyska w całości wniesione środki i będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie.
 • Srebro drożeje, miedź z szansami na odbicie. To będzie sprzyjać KGHM-owi

  KGHM, największy producent srebra i ósmy na świecie producent miedzi, musi zrewidować swoje wydatki inwestycyjne. W ciągu dziewięciu miesięcy cena akcji spółki spadła ponad dwukrotnie, a pod względem wartości rynkowej KGHM spadł na 10. miejsce w indeksie WIG20. Wszystko z powodu niskich cen surowców, których jest producentem. Jest jednak nadzieja na odwrócenie trendu. – W przypadku KGHM-u mamy kilka zmiennych, przede wszystkim cenę miedzi, a także cenę srebra oraz molibdenu, który spółka zaczęła wydobywać w Chile – mówi Łukasz Rozbicki, analityk MM Prime TFI. – Wszystko jest bardzo mocno zależne od tego, jak będzie wyglądała cena miedzi i srebra. Wydaje się, że na rynku miedzi mogą być większe szanse na odbicie niż na rynku ropy naftowej, a to by się korzystnie przełożyło na wycenę KGHM-u. Po trzech kwartałach 2015 roku KGHM wyprodukował 517,5 tys. ton miedzi i 917,3 tys. ton srebra. To odpowiednio o 5 proc. więcej i 1,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Ceny obu surowców w ubiegłym roku były jednak wyraźnie niższe niż w 2014. W ciągu pięciu lat oba metale straciły po połowie swojej wartości.
 • Na co zwrócić uwagę, kupując strusie jajo?

  Jaja strusie można kupić głównie na fermach strusich, których jest w Polsce około trzydziestu - wyjaśnia Mikołaj Rey. Jedno jajo jest dość drogie: na fermie kosztuje około 50 zł, w sklepie jego cena może dochodzić nawet do 90 zł. Pamiętajmy też, że strusie znoszą jaja od końca marca do sierpnia - uważajmy więc, by w sklepie nie kupić jaja ubiegłorocznego. Mikołaj Rey podpowiada, jak poznać, czy mamy do czynienia ze świeżym strusim jajem. (Dzień Dobry TVN/x-news)