CBA

Synonimy:
Centralne Biuro Antykorupcyjne,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - CBA (2684)

 • CBA: W 2016 r. odnotowano blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych

  CBA: W 2016 r. odnotowano blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych

  W 2016 r. policja oraz inne służby odnotowały blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych, wszczęto wtedy blisko 2 tys. postępowań w sprawach korupcyjnych, a za tego rodzaju przestępstwa skazano ponad 2,6 tys. osób - wynika z przygotowanej przez CBA "Mapy korupcji".
 • Jesteś nauczycielem albo menedżerem? CBA zlustruje twój majątek

  Jesteś nauczycielem albo menedżerem? CBA zlustruje twój majątek

  Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) będzie mógł w dowolnym momencie lustrować stan posiadania lekarzy, nauczycieli, prawników pełniących funkcje korporacyjne, a nawet menedżerów zatrudnionych w bankach z udziałem państwowego kapitału.
 • CBA zatrzymało wiceprezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń

  Wiceprezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń Mirosław S. i prezes jednej ze spółek z branży górniczej zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Do zatrzymania doszło na parkingu przed centrum handlowym w Jaworznie.
 • CBA zatrzymało kolejne osoby podejrzane o fałszowanie faktur VAT

  CBA zatrzymało kolejne osoby podejrzane o fałszowanie faktur VAT

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym fałszowania faktur VAT. Tym samym lista osób zatrzymanych w tej sprawie wzrosła do 30.
 • RMF: CBA na tropie nieświeżych ryb

  RMF: CBA na tropie nieświeżych ryb

  Szczecińscy agenci CBA na tropie nieświeżych ryb. Funkcjonariusze sprawdzają, czy do supermarketów w całym kraju trafiały produkty rybne niespełniające norm jakości. CBA podejrzewa, że mogło dochodzić do fałszowania dokumentacji.
 • CBA: Próba wyłudzenia VAT na 100 mln zł, trzy osoby zatrzymane

  CBA: Próba wyłudzenia VAT na 100 mln zł, trzy osoby zatrzymane

  Centralne Biuro Antykorupcyjne udaremniło próbę wyłudzenia zwrotu VAT na kwotę 100 mln zł, zatrzymano trzy osoby - dowiedziała się PAP w CBA. Próbowano wpuścić do obiegu lewe faktury na 1,5 mld zł.
 • CBA próbowała wręczyć sędziemu Żurkowi postanowienie o wszczęciu kontroli

  CBA próbowała wręczyć sędziemu Żurkowi postanowienie o wszczęciu kontroli

  Sędziemu Waldemarowi Żurkowi funkcjonariusze CBA próbowali wręczyć postanowienie o wszczęciu kontroli jego oświadczeń majątkowych. Według Krajowej Rady Sądownictwa, której sędzia jest rzecznikiem prasowym, wtargnęli na trwające wewnętrzne spotkanie w Radzie.
 • RMF: Zatrzymania CBA. Przekręt na 20 mln zł

  RMF: Zatrzymania CBA. Przekręt na 20 mln zł

  ​Warszawski syndyk, jego pełnomocnik oraz trzech biznesmenów zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, w tej sprawie chodzi o szkodę na ponad 20 milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy przy zbyciu centrum hotelowo-konferencyjnego w warszawskiej Białołęce.
 • ​Grzegorz N., wpływowy łódzki urzędnik, zatrzymany przez CBA

  ​Grzegorz N., wpływowy łódzki urzędnik, zatrzymany przez CBA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę Grzegorza N., dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. Urzędnik usłyszał zarzuty korupcyjne - informuje "Dziennik Łódzki".
 • Zamiast 100 mln zł - 852 tys. Raport CBA ws. dzikiej reprywatyzacji

  Zamiast 100 mln zł - 852 tys. Raport CBA ws. dzikiej reprywatyzacji

  Cztery działki w Warszawie warte w sumie 100 mln zł, przez nieprawidłowości w działaniach miasta zostały przejęte za 852 tys. zł - wynika z raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego z kontroli nieprawidłowości przy reprywatyzacji, do którego dotarła PAP.

Filmy - CBA (27)

 • S. Neumann: Dziś to kaprys Kaczyńskiego, czy Piotr Gliński będzie dalej wicepremierem w tym rządzie

  Dziś to jest kaprys Jarosława Kaczyńskiego, czy Piotr Gliński będzie dalej wicepremierem w tym rządzie - powiedział Sławomir Neumann. Szef klubu parlamentarnego PO skomentował wypowiedzi ministra kultury, który w „Wiadomościach” bronił działalności organizacji pozarządowych. - Ocenił to, jak jest naprawdę w mediach publicznych po dobrej zmianie. Szkoda, że dopiero wtedy, gdy dobra zmiana dotknęła jego rodzinę - stwierdził Neumann. Jego zdaniem, dni Glińskiego w rządzie nie są jeszcze policzone. Przyznał jednak, że wicepremier nie ma zaplecza politycznego i jest człowiekiem, którego "wymyślił" Jarosław Kaczyński. Neumann skomentował też kwestię fundacji, z którą związana jest żona prof. Glińskiego. Fundacja miała otrzymać 50 tys. zł od ministerstwa kultury. - CBA powinno sprawdzić, czy to był transparenty konkurs i czy żona wicepremiera miała wpływ na przyznanie tych środków - stwierdził. (TVN24/X-news)
 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • Halicki: Gronkiewiz-Waltz i Pahl niczym szeryfowie w Warszawie

  "Hanna Gronkiewicz-Waltz i Witold Pahl niczym szeryf współpracują z CBA" – stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Andrzej Halicki, odnosząc się do sposobu wyjaśniania afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Unikał odpowiedzi na pytania o kandydatów PO w wyborach samorządowych w 2018 i prezydenckich 2020 roku. "To daleka przyszłość, dzielą nas od nich lata świetlne" - uznał. Zapowiedział też powstanie gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej w rocznicę utworzenia rządu Beaty Szydło i odpowiedział na pytania Roberta Mazurka o to, czy była premier Ewa Kopacz może czuć się upokorzona po utracie ważnych partyjnych stanowisk.
 • Gowin: Słyszałem spekulacje, że politycy PO są udziałowcami firm budujących orliki

  Andrzej Biernat pod lupą CBA? "Pewnie nieprzypadkowo ta informacja dotarła do mediów akurat teraz. Ktoś o to zadbał" - twierdzi szef Polski Razem Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie RMF FM. "Jak byłem w PO, to spekulowano na temat tego, czy niektórzy politycy PO nie są cichymi udziałowcami firm budujących orliki" - dodaje. "CBA działało w odniesieniu do różnych osób, do mnie też" - wspomina były minister sprawiedliwości.