CBA

Synonimy:
Centralne Biuro Antykorupcyjne,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - CBA (2682)

 • CBA próbowała wręczyć sędziemu Żurkowi postanowienie o wszczęciu kontroli

  CBA próbowała wręczyć sędziemu Żurkowi postanowienie o wszczęciu kontroli

  Sędziemu Waldemarowi Żurkowi funkcjonariusze CBA próbowali wręczyć postanowienie o wszczęciu kontroli jego oświadczeń majątkowych. Według Krajowej Rady Sądownictwa, której sędzia jest rzecznikiem prasowym, wtargnęli na trwające wewnętrzne spotkanie w Radzie.
 • RMF: Zatrzymania CBA. Przekręt na 20 mln zł

  RMF: Zatrzymania CBA. Przekręt na 20 mln zł

  ​Warszawski syndyk, jego pełnomocnik oraz trzech biznesmenów zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, w tej sprawie chodzi o szkodę na ponad 20 milionów złotych i pranie brudnych pieniędzy przy zbyciu centrum hotelowo-konferencyjnego w warszawskiej Białołęce.
 • ​Grzegorz N., wpływowy łódzki urzędnik, zatrzymany przez CBA

  ​Grzegorz N., wpływowy łódzki urzędnik, zatrzymany przez CBA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę Grzegorza N., dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi. Urzędnik usłyszał zarzuty korupcyjne - informuje "Dziennik Łódzki".
 • Zamiast 100 mln zł - 852 tys. Raport CBA ws. dzikiej reprywatyzacji

  Zamiast 100 mln zł - 852 tys. Raport CBA ws. dzikiej reprywatyzacji

  Cztery działki w Warszawie warte w sumie 100 mln zł, przez nieprawidłowości w działaniach miasta zostały przejęte za 852 tys. zł - wynika z raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego z kontroli nieprawidłowości przy reprywatyzacji, do którego dotarła PAP.
 • CBA na tropie kolejnej afery finansowej. Wśród zatrzymanych m.in. rzeczoznawcy

  CBA na tropie kolejnej afery finansowej. Wśród zatrzymanych m.in. rzeczoznawcy

  Wspólne działania funkcjonariuszy katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuratury Regionalnej w Warszawie pozwoliły na zatrzymanie 6 osób związanych z dokonaniem wyłudzeniem ponad 104 milionów zł z SK Banku w Wołominie. Wśród zatrzymanych są m.in. przedsiębiorcy i rzeczoznawcy majątkowi, którzy wyceniali nieruchomości będące zabezpieczeniem udzielanych kredytów.
 • CBA: Trzy osoby aresztowane ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

  CBA: Trzy osoby aresztowane ws. korupcji w Elektrowni Szczecin

  Trzy osoby zostały aresztowane na okres trzech miesięcy ws. korupcji w Elektrowni Szczecin – poinformowało Centralne Biuro Śledcze. W piątek zatrzymano w tej sprawie 12 osób pod zarzutem m.in. przyjmowania korzyści materialnych i działalności w zorganizowanej grupie przestępczej.
 • CBA w Ministerstwie Rozwoju oraz w Polskich Zakładach Lotniczych Mielec i Świdnik

  CBA w Ministerstwie Rozwoju oraz w Polskich Zakładach Lotniczych Mielec i Świdnik

  Funkcjonariusze CBA zabezpieczają w Ministerstwie Rozwoju oraz w spółkach PZL Mielec i WSK "PZL-Świdnik" dokumenty w sprawie przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla wojska - poinformował we wtorek PAP Piotr Kaczorek z CBA.
 • ​Jak walczyć z korupcją? CBA przedstawia program

  ​Jak walczyć z korupcją? CBA przedstawia program

  Realne ograniczenie korupcji i podniesienie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku - to główny cel rządowego programu przeciwdziałania korupcji na lata 2017-2019, którego założenia przedstawiło Centralne Biuro Antykorupcyjne.
 • CBA zatrzymało byłego szefa straży pożarnej. Chodzi o MŚ siatkarzy

  CBA zatrzymało byłego szefa straży pożarnej. Chodzi o MŚ siatkarzy

  Były szef stołecznych strażaków zatrzymany przez CBA - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. Razem z nim zatrzymano też innego funkcjonariusza straży. Ma to związek ze śledztwem w sprawie korupcji przy organizacji meczu otwarcia siatkarskich mistrzostw świata na Stadionie Narodowym 2 lata temu.
 • Koncert Stinga w Toruniu: Sprawę zbada CBA

  Koncert Stinga w Toruniu: Sprawę zbada CBA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne przejrzy dokumentację Urzędu Miasta w Toruniu, dotyczącą koncertu Stinga w mieście, który odbędzie się 8 grudnia.

Filmy - CBA (27)

 • S. Neumann: Dziś to kaprys Kaczyńskiego, czy Piotr Gliński będzie dalej wicepremierem w tym rządzie

  Dziś to jest kaprys Jarosława Kaczyńskiego, czy Piotr Gliński będzie dalej wicepremierem w tym rządzie - powiedział Sławomir Neumann. Szef klubu parlamentarnego PO skomentował wypowiedzi ministra kultury, który w „Wiadomościach” bronił działalności organizacji pozarządowych. - Ocenił to, jak jest naprawdę w mediach publicznych po dobrej zmianie. Szkoda, że dopiero wtedy, gdy dobra zmiana dotknęła jego rodzinę - stwierdził Neumann. Jego zdaniem, dni Glińskiego w rządzie nie są jeszcze policzone. Przyznał jednak, że wicepremier nie ma zaplecza politycznego i jest człowiekiem, którego "wymyślił" Jarosław Kaczyński. Neumann skomentował też kwestię fundacji, z którą związana jest żona prof. Glińskiego. Fundacja miała otrzymać 50 tys. zł od ministerstwa kultury. - CBA powinno sprawdzić, czy to był transparenty konkurs i czy żona wicepremiera miała wpływ na przyznanie tych środków - stwierdził. (TVN24/X-news)
 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • Halicki: Gronkiewiz-Waltz i Pahl niczym szeryfowie w Warszawie

  "Hanna Gronkiewicz-Waltz i Witold Pahl niczym szeryf współpracują z CBA" – stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Andrzej Halicki, odnosząc się do sposobu wyjaśniania afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Unikał odpowiedzi na pytania o kandydatów PO w wyborach samorządowych w 2018 i prezydenckich 2020 roku. "To daleka przyszłość, dzielą nas od nich lata świetlne" - uznał. Zapowiedział też powstanie gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej w rocznicę utworzenia rządu Beaty Szydło i odpowiedział na pytania Roberta Mazurka o to, czy była premier Ewa Kopacz może czuć się upokorzona po utracie ważnych partyjnych stanowisk.
 • Gowin: Słyszałem spekulacje, że politycy PO są udziałowcami firm budujących orliki

  Andrzej Biernat pod lupą CBA? "Pewnie nieprzypadkowo ta informacja dotarła do mediów akurat teraz. Ktoś o to zadbał" - twierdzi szef Polski Razem Jarosław Gowin w Kontrwywiadzie RMF FM. "Jak byłem w PO, to spekulowano na temat tego, czy niektórzy politycy PO nie są cichymi udziałowcami firm budujących orliki" - dodaje. "CBA działało w odniesieniu do różnych osób, do mnie też" - wspomina były minister sprawiedliwości.