broń

Artykuły - Broń (1063)

 • Czechy: Prawo do posiadania broni wbrew działaniom UE

  Czechy: Prawo do posiadania broni wbrew działaniom UE

  Niższa izba parlamentu uchwaliła nowelizację konstytucji, według której czescy obywatele będą mogli posiadać legalnie broń. To odpowiedź Czechów na zagrożenie atakami terrorystycznymi, które da im możliwość użycia broni w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.
 • Ludzie używali broni już 77 tys. lat temu

  Ludzie używali broni już 77 tys. lat temu

  Naukowcy odkryli, że ludzie mogli znajdować się w Ameryce Północnej już 130 000 lat temu. To 100 000 lat wcześniej w porównaniu do tego, co uważa większość ekspertów.
 • Pistolet, który wygląda jak smartfon

  Pistolet, który wygląda jak smartfon

  Amerykańska firma stworzyła pistolet, który na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak smartfon.
 • Jak kupić broń palną - praktyczne definicje i procedury

  Jak kupić broń palną - praktyczne definicje i procedury

  Wzrost popularności strzelectwa sportowego jest coraz bardziej dynamiczny. Powstaje coraz więcej klubów, a sport ten staje się coraz bardziej masowy. Posiadanie broni palnej bez stosownego zezwolenia jest w Polsce zakazane. Ważne jest więc, aby - decydując się na uprawianie strzelectwa - znać podstawowe uregulowania i procedury prawne.
 • Ksiądz zastrzelił mężczyznę, który zaatakował go podczas mszy

  ​Pastor z Detroit, znajdującego się w amerykańskim stanie Michigan, zastrzelił mężczyznę, który zaatakował go cegłą podczas niedzielnej mszy.
 • ​XM25 - inteligentny granatnik

  ​XM25 - inteligentny granatnik

  Wojska lądowe Stanów Zjednoczonych rozpoczną wkrótce testy nowego granatnika, który możliwi rażenie osłoniętych celów – czytamy na łamach serwisu Engadget. Jak działa XM25?
 • Kule niebieskiej plazmy zamiast gumowych kul i armatek wodnych

  Kule niebieskiej plazmy zamiast gumowych kul i armatek wodnych

  Arsenał nieśmiercionośnej broni powiększył się o Laser Induced Plasma-Effect (LIPE), co można przetłumaczyć jako „indukowany laserowo efekt plazmy”. Jak działa to urządzenie?
 • USA testują kolejną nieśmiercionośną broń

  USA testują kolejną nieśmiercionośną broń

  Defense One donosi, że Armia Stanów Zjednoczonych testuje nową, futurystyczną broń – karabin unieszkodliwiający elektronikę wroga.
 • Kałasznikow stawia na bezzałogowce i rakiety kierowane

  Kałasznikow stawia na bezzałogowce i rakiety kierowane

  Rosyjski koncern zbrojeniowy Kałasznikow rusza z programem bezzałogowych statków latających w związku z ograniczeniem dostępu do zachodnich rynków dla swoich głównych produktów. W bieżącym roku firma planuje również zrealizować wart 12,5 mld rubli (225 mln dol.) kontrakt na dostawy naddźwiękowych rakiet przeciwpancernych Wichr-1, które znajdują się na uzbrojeniu śmigłowców Ka-52.

Filmy - Broń (54)