BOR

Artykuły - BOR (596)

Filmy - BOR (12)

 • Jest zażalenie na umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości na miejscu wypadku premier Szydło

  Obrońca 21-letniego kierowcy fiata, podejrzanego o spowodowanie wypadku kolumny BOR z udziałem premier w Oświęcimiu, złożył zażalenie na umorzenie śledztwa ws. w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez policjantów i prokuratorów pracujących na miejscu wypadku. Śledztwo prowadziła prokuratura w Tarnobrzegu. Mecenas Władysław Pociej powiedział, że spodziewał się takiej decyzji prokuratury, a zażalenie złożył w sądzie w Oświęcimiu po zapoznaniu się z uzasadnieniem umorzenia.
 • "Skuteczność, profesjonalizm i umiar". Premier przedstawiła nowego szefa BOR i zapowiedziała zmiany w służbie

  Premier Beata Szydło przedstawiła nowego szefa Biura Ochrony Rządu. Stanowisko to objął nadinspektor Tomasz Miłkowski, dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Krakowie. - Chcemy stworzyć służbę skuteczną, profesjonalną, i służbę, w której jako trzecie dodajemy słowo "umiar". To jest nasz cel. Chcemy, aby to była służba, w której będą pracowali dobrze opłacani, wyposażeni, wyszkoleni funkcjonariusze, która będzie pełniła ochronę najważniejszych osób w państwie oraz budynków rządowych – stwierdziła B. Szydło. Premier podkreśliła, że priorytetami dla BOR-u powinny być skuteczność, profesjonalizm i umiar. - Jesteśmy zdeterminowani do tego, żeby te zmiany wprowadzić, nie boimy się tego. Myślę, że czas w Polsce skończyć z pewną hipokryzją, ponieważ dotychczas żaden rząd nie odważył się, a na pewno nie robili tego nasi poprzednicy, ażeby wprowadzić zmiany, unowocześnić Biuro Ochrony Rządu. My się tego nie boimy – stwierdziła B. Szydło. Tomasz Miłkowski, nowy szef BOR powiedział, że największym sukcesem dla niego będzie, gdy funkcjonariusze BOR przestaną pojawiać się w reportażach i wywiadach. - To może być trudne, gdyż ostatnie czasy powodują duże zainteresowanie Biurem Ochrony Rządu – stwierdził T. Miłkowski. Nowy szef BOR podkreślił, że zadania stojące przed tą służbą są niezmienne - to ochrona najważniejszych osób w państwie, delegacji zagranicznych, budynków rządowych oraz byłych prezydentów. - To jest czas na dokonanie pewnych zmian, korekt i przebudowy tej formacji, ale ludzie, którzy w niej służą, nie mają powodów do obaw. To jest formacja, która musi być przebudowana, natomiast będziemy szukać nowych formuł i korekt naszych dotychczasowych działań – stwierdził T. Miłkowski Jak zaznaczył, nową dewizą BOR-u ma być "umiar". - Mam nadzieję, że wywiążemy się z tego zadania – powiedział T. Miłkowski
 • Schetyna w Porannej rozmowie RMF (15.02.17)

  „To co się wydarzyło w kilka dni po wypadku w Oświęcimiu to jest pytanie o jakość polskiego państwa prawa” – mówił prezes Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w Porannej rozmowie w RMF FM. Lider opozycyjnego ugrupowania wylicza, że źle potraktowano podejrzanego i nie dopuszczono do niego adwokata. Przypomniał, że podobna sprawa – z wypadkiem prezydenta Bronisława Komorowskiego – zakończyła się w sądzie. „Rodzinę poszkodowanej pani Arnal reprezentował Bartosz Kownacki, sprawa skończyła się skazaniem jednego z oficerów BOR-u” – mówił. „Sądy w państwie Platformy były na tyle niezależne, że nie trzeba było nikogo wspierać. Wtedy państwo broniło się samo. Dzisiaj Platforma Obywatelska musi bronić państwa prawa” – mówił lider PO.
 • Konfernecja PO o metodach działania ministra Błaszczaka i wypadku kolumny rządowej (TV Interia)

  Konfernecja PO o metodach sprawowania władzy przez Błaszczaka i PiS (TV Interia).