bomba atomowa

Artykuły - Bomba atomowa (80)

 • Czy życie odradza się w atolu Bikini?

  Czy życie odradza się w atolu Bikini?

  W czasach zimnej wojny atol Bikini był miejscem prowadzenia przez Stany Zjednoczone prób jądrowych. W ciągu 9 lat zrzucono na niego 23 głowice jądrowe. Blisko 60 lat po ostatniej próbie naukowcy chcą sprawdzić, czy życie w atolu się odradza.
 • "Ciężko uwierzyć, że była to bomba wodorowa"

  "Ciężko uwierzyć, że była to bomba wodorowa"

  Ładunek wykorzystany w ostatniej próbie nuklearnej Korei Płn. mógł zawierać małą ilość wodoru - podało w środę ministerstwo obrony Korei Płd. Wcześniej służby wywiadowcze tego kraju podały w wątpliwość doniesienia, że Pjongjang dokonał testu broni wodorowej.
 • Nadzwyczajne posiedzenie Rada Bezpieczeństwa ONZ

  Nadzwyczajne posiedzenie Rada Bezpieczeństwa ONZ

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu, którego tematem będzie ostatnia próba broni nuklearnej przeprowadzona przez komunistyczny reżim Korei Północnej - poinformowała agencję Reutera amerykańska misja przy ONZ.
 • Korea Północna przeprowadziła próbny wybuch bomby atomowej

  Korea Północna przeprowadziła próbny wybuch bomby atomowej

  Władze Korei Płn. potwierdziły oficjalnie w środę, że przeprowadziły próbny wybuch niewielkiej bomby wodorowej. Wybuch spowodował wstrząs o sile 5,1 st. Odnotowały go obserwatoria sejsmologiczne w USA, Japonii, Chinach i Korei Południowej.
 • RMF24: USA planowały ataki nuklearne na Warszawę

  RMF24: USA planowały ataki nuklearne na Warszawę

  Stany Zjednoczone planowały zniszczenie ludności cywilnej w miastach wrogich w czasach zimnej wojny - tak wynika z odtajnionych dokumentów, które zostały opublikowane w tym tygodniu przez Narodowe Archiwum Bezpieczeństwa w USA. Na liście celów znalazła się m.in. Warszawa.
 • Iran nie rozwiał podejrzeń ws. programu nuklearnego

  Iran nie rozwiał podejrzeń ws. programu nuklearnego

  Iran wciąż nie rozwiał podejrzeń, że mógł prowadzić prace badawcze nad budową bomby atomowej - stwierdziła Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) w poufnym raporcie, przekazanym państwom członkowskim - pisze w piątek Reuters.
 • Zmarł ostatni członek załogi "Enola Gay"

  Zmarł ostatni członek załogi "Enola Gay"

  Nie żyje ostatni członek załogi samolotu "Enola Gay", z którego 6 sierpnia 1945 r. zrzucono pierwszą w historii bombę atomową na japońskie miasto Hiroszima. Theodore Van Kirk zmarł w poniedziałek w domu opieki w stanie Georgia. Miał 93 lata.
 • "Der Spiegel": USA zmodernizują składowaną w Niemczech broń atomową

  "Der Spiegel": USA zmodernizują składowaną w Niemczech broń atomową

  Planowana przez USA modernizacja arsenałów broni atomowej ma objąć także głowice jądrowe rozlokowane na terenie Niemiec - podał tygodnik "Der Spiegel". Berlin zabiega od lat, dotychczas bezskutecznie, o wycofanie głowic ze swego terytorium.
 • Kiedy morze wybucha... Nuklearna apokalipsa

  Kiedy morze wybucha... Nuklearna apokalipsa

  Tak przerażającej apokalipsy nie jest w stanie stworzyć nic innego na naszej planecie. Czy kiedykolwiek uda się powstrzymać niezwykle groźne nuklearne próby, które przeprowadzane są pod powierzchnią mórz i oceanów?
 • Czy Polska mogła zostać mocarstwem atomowym?

  Czy Polska mogła zostać mocarstwem atomowym?

  Polska za czasów rządów Edwarda Gierka miała być nie tylko 10. gospodarką świata, ale też mocarstwem atomowym, posiadającym spory arsenał ładunków jądrowych. Jednak historia polskiej broni atomowej jest znacznie szersza.

Filmy - Bomba atomowa (3)