Bohater

Artykuły - Bohater (775)

Filmy - Bohater (7)

 • Nieustraszony kierowca autobusu

  Szybka reakcja kierowcy autobusu pozwoliła uniknąć katastrofy w ruchliwym tunelu w Rio de Janeiro. Doszło tam do wypadku z udziałem motocyklisty, którego pojazd zaczął płonąć. W ciągu kilkunastu sekund stał się ognistą kulą. Na nagraniu z kamer przemysłowych widać, jak nieustraszony kierowca autobusu - Raphael Neves Teixeira - narażając własne życie, wybiega z gaśnicą i ratuje płonącego już motocyklistę. Potem gasi palący się motor, żeby nie narażać innych kierowców w tunelu.
 • Bohaterski pies uruchomił alarm i uratował życie swojej pani

  Candice Lines ma u swojego pupila dług wdzięczności. Pies wezwał pomoc, kiedy jego właścicielka udławiła się kawałkiem kurczaka. Pies nie po raz pierwszy uratował życie swojej pani. Trzy lata temu, kiedy przewróciła się na podwórku za domem, Samantha szczekała tak długo, aż przyszła pomoc (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • 12-latek z Chicago wszczął alarm o pożarze i uratował kilkadziesiąt osób

  12-letni mieszkaniec Chicago pomógł w ocaleniu swoich sąsiadów. Kiedy w jednej z dzielnic miasta wybuchł wielki pożar, chłopiec biegał od drzwi do drzwi i alarmował mieszkańców, żeby opuścili swoje domy. Dzięki temu udało się ewakuować blisko 50 osób, a w pożarze nikt nie został ranny (CNN Newsource/x-news).
 • Bohaterski pies! Poświęcił siebie, by ratować panią

  Historią tego psa żyły całe Filipiny. Kabang, niepozorna, czteroletnia suczka, wróciła 8 czerwca do domu po serii operacji, jakim poddano ją w USA. Dwa lata temu Kabang rzuciła się pod pędzący motocykl, ratując w ten sposób od śmierci córeczkę swojej właścicielki i jej kuzynkę, które nie zauważyły nadjeżdżającego pojazdu. Skutki tej interwencji okazały się tragiczne – Kabang straciła większą część pyska i uzębienia. W miejscu tym pozostała olbrzymia, krwawiąca jama. Na szczęście udało się uratować szczenię, które Kabang nosiła wówczas w brzuchu. Poruszeni losem Kabang internauci uzbierali na jej leczenie 27 tys. USD. Suczkę poddano serii zabiegów w Stanach Zjednoczonych, w trakcie których częściowo odtworzono kości twarzoczaszki zwierzęcia i opanowano rozwijające się zakażenie bakteryjne. Rozmiar obrażeń uniemożliwił montaż pełnej protezy, ale Kabang świetnie sobie radzi, rozdrabniając pokarm dwoma trzonowcami, które jej pozostały. Chociaż częściowo straciła węch, wciąż rozpoznaje swoich właścicieli i opiekunów. Zgromadzonych na lotnisku fanów witała radosnym merdaniem ogona, udowadniając, że wróciła do formy. Teraz czeka ją spotkanie ze swoim szczeniakiem, który zdążył już sporo podrosnąć...