bieg

Artykuły - Bieg (814)

Filmy - Bieg (4)

  • Niesamowite! Mężczyzna z zanikiem mięśni ukończył maraton!

    Wenezuelski biegacz Maickel Melamed ukończył maraton chicagowski jako ostatni, ale jego wyczyn ma szczególny wymiar. Mężczyzna cierpiący na dystrofię mięśniową pokonał trasę biegu w 16 godzin i 46 minut. Nie czas był tu jednak najważniejszy, ale przezwyciężanie własnych słabości. Chciałoby się zakrzyknąć: "Ostatni będą pierwszymi". Po biegu Maickel Melamed podziękował za możliwość dokończenia biegu: "Chciałem podziękować miastu Chicago... Pięknemu miastu Chicago, które przyjęło nas i pozwoliło nam uczestniczyć w maratonie, aby dać nadzieję młodym ludziom i dzieciom na całym świecie. To przesłanie mówi o godności, o dawaniu szans. Dziękuję Chicago. Dziękuję za wszystko" - mówił (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
  • Upał, ból i wysiłek. Ekstremalny bieg dla najmocniejszych!

    19 dni, 55 biegaczy i 1200 kilometrów. Tak wygląda wyścig Trans-Gaule. Jego uczestnicy przemierzają biegiem całą Francję. Ta sportowa impreza, która tradycyjnie odbywa się w najgorętszym miesiącu lata - sierpniu - z całą pewnością nie jest przeznaczona dla początkujących biegaczy!
  • Tajner: Bieg Justyny był jak film

    Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera finisz Justyny Kowalczyk w biegu na 30 km był jak dobry film, który do ostatniej chwili trzyma widzów w napięciu.