bieg

Artykuły - Bieg (818)

Filmy - Bieg (7)

 • Postanowili wejść do tunelu. Wtedy nadjechał pociąg!

  Kilku kumpli weszło razem do tunelu. Nie spodziewali się nadjeżdżającego pociągu. Kiedy się zorientowali biegli szybciej od Bolta!
 • Sprinter inny niż Bolt

  Wszyscy doskonale znają najlepszego sprintera na świecie pochodzącego z Jamajki Usaina Bolta. Nie wszyscy jednak pewnie wiedzą, że biegi na krótkich dystansach są rozgrywane również „na czworaka”. Siedemnastoletni Gauravdeep Singh z Indii marzy by zostać najszybszym człowiekiem uprawiającym tę odmianę sprintu. Dystans 50 metrów „przebiega” w 10 sekund. Rekord Guinnessa należy obecnie do Japończyka Kenichi Ito, który 100 metrów pokonał w 15,71 sekund. Gauravdeep Singh marzy o pobiciu tego osiągnięcia, dlatego trenuje cztery godzinny dziennie.
 • Niezdarny biegacz

  To chyba nie był jego najlepszy start...
 • Niesamowite! Mężczyzna z zanikiem mięśni ukończył maraton!

  Wenezuelski biegacz Maickel Melamed ukończył maraton chicagowski jako ostatni, ale jego wyczyn ma szczególny wymiar. Mężczyzna cierpiący na dystrofię mięśniową pokonał trasę biegu w 16 godzin i 46 minut. Nie czas był tu jednak najważniejszy, ale przezwyciężanie własnych słabości. Chciałoby się zakrzyknąć: "Ostatni będą pierwszymi". Po biegu Maickel Melamed podziękował za możliwość dokończenia biegu: "Chciałem podziękować miastu Chicago... Pięknemu miastu Chicago, które przyjęło nas i pozwoliło nam uczestniczyć w maratonie, aby dać nadzieję młodym ludziom i dzieciom na całym świecie. To przesłanie mówi o godności, o dawaniu szans. Dziękuję Chicago. Dziękuję za wszystko" - mówił (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.