bieg

Artykuły - Bieg (818)

Filmy - Bieg (5)

 • Sprinter inny niż Bolt

  Wszyscy doskonale znają najlepszego sprintera na świecie pochodzącego z Jamajki Usaina Bolta. Nie wszyscy jednak pewnie wiedzą, że biegi na krótkich dystansach są rozgrywane również „na czworaka”. Siedemnastoletni Gauravdeep Singh z Indii marzy by zostać najszybszym człowiekiem uprawiającym tę odmianę sprintu. Dystans 50 metrów „przebiega” w 10 sekund. Rekord Guinnessa należy obecnie do Japończyka Kenichi Ito, który 100 metrów pokonał w 15,71 sekund. Gauravdeep Singh marzy o pobiciu tego osiągnięcia, dlatego trenuje cztery godzinny dziennie.
 • Niesamowite! Mężczyzna z zanikiem mięśni ukończył maraton!

  Wenezuelski biegacz Maickel Melamed ukończył maraton chicagowski jako ostatni, ale jego wyczyn ma szczególny wymiar. Mężczyzna cierpiący na dystrofię mięśniową pokonał trasę biegu w 16 godzin i 46 minut. Nie czas był tu jednak najważniejszy, ale przezwyciężanie własnych słabości. Chciałoby się zakrzyknąć: "Ostatni będą pierwszymi". Po biegu Maickel Melamed podziękował za możliwość dokończenia biegu: "Chciałem podziękować miastu Chicago... Pięknemu miastu Chicago, które przyjęło nas i pozwoliło nam uczestniczyć w maratonie, aby dać nadzieję młodym ludziom i dzieciom na całym świecie. To przesłanie mówi o godności, o dawaniu szans. Dziękuję Chicago. Dziękuję za wszystko" - mówił (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Upał, ból i wysiłek. Ekstremalny bieg dla najmocniejszych!

  19 dni, 55 biegaczy i 1200 kilometrów. Tak wygląda wyścig Trans-Gaule. Jego uczestnicy przemierzają biegiem całą Francję. Ta sportowa impreza, która tradycyjnie odbywa się w najgorętszym miesiącu lata - sierpniu - z całą pewnością nie jest przeznaczona dla początkujących biegaczy!
 • Tajner: Bieg Justyny był jak film

  Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera finisz Justyny Kowalczyk w biegu na 30 km był jak dobry film, który do ostatniej chwili trzyma widzów w napięciu.