Białystok

Synonimy:
Białymstoku,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Białystok (1184)

 • Rynek wtórny w Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Rynek wtórny w Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

  Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym w Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 i wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.
 • Białystok: Sąd uniewinnił za zakłócanie spotkań z Wałęsą

  Białystok: Sąd uniewinnił za zakłócanie spotkań z Wałęsą

  Pięcioro działaczy Młodzieży Wszechpolskiej zostało uniewinnionych za zakłócanie spotkania białostoczan z byłym prezydentem Lechem Wałęsą. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia, policja nie złożyła apelacji.
 • Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski od piątku do niedzieli w Białymstoku

  Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski od piątku do niedzieli w Białymstoku

  Od piątku do niedzieli w Białymstoku o medale mistrzostw Polski będą walczyć lekkoatleci. Rywalizacja na zmodernizowanym stadionie na Zwierzyńcu wyłoni kadrę na czempionat globu i dla wielu zawodników będzie próbą generalną.
 • ​Białystok: Saperzy wywieźli półtonową bombę

  ​Białystok: Saperzy wywieźli półtonową bombę

  Saperzy podnieśli i wywieźli w niedzielę po południu półtonową bombę z II wojny światowej znalezioną w Białymstoku na budowie ulicy Ciołkowskiego. Akcja trwała od godz. 13. Na jej czas, ok. 10 tys. osób musiało opuścić swoje domy i mieszkania.
 • Niewybuch w Białymstoku. Ewakuacja mieszkańców

  Niewybuch w Białymstoku. Ewakuacja mieszkańców

  Rozpoczęła się ewakuacja 10 tysięcy osób mieszkańców Białegostoku i gminy Supraśl. Przyczyną ewakuacji jest akcja saperów, którzy będą wydobywać półtonową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Niewybuch znaleziono w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego.
 • Zarobki w województwie podlaskim w 2016 r.

  Zarobki w województwie podlaskim w 2016 r.

  Mediana wynagrodzeń całkowitych w województwie podlaskim w 2016 roku wyniosła 3200 zł brutto miesięcznie. Jedna czwarta zatrudnionych zarabiała miesięcznie 4500 zł brutto i więcej, a 25 proc. osób z najniższymi wynagrodzeniami - 2488 zł brutto i mniej.
 • Białystok: Ojczym znęcał się nad dziećmi?

  Białystok: Ojczym znęcał się nad dziećmi?

  "Rodzinie, w której zdarzyła się tragedia, zrobiono tragikomedię"- opowiedział 68-letni mężczyzna, oskarżony o znęcanie się nad dziećmi konkubiny i doprowadzenie do tego, że 13-letni chłopak popełnił samobójstwo. Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończył się w piątek proces. W I instancji sąd orzekł prace społeczne; apeluje oskarżenie i obrona.
 • Białystok: Kolejne zarzuty za zakłócenie spotkania z Lechem Wałęsą

  Białystok: Kolejne zarzuty za zakłócenie spotkania z Lechem Wałęsą

  Już pięć osób usłyszało zarzuty w związku z zakłóceniem spotkania byłego prezydenta Lecha Wałęsy z mieszkańcami Białegostoku.
 • Wypadek pod Białymstokiem. Autobus wpadł do rowu

  Wypadek pod Białymstokiem. Autobus wpadł do rowu

  Autobus turystyczny zjechał do rowu na krajowej drodze numer 8 na trasie Ostrów Mazowiecka - Białystok. Informacje przekazano na Gorącą Linię RMF FM. Zgłoszenie potwierdziła dziennikarzom radia straż pożarna. Autobusem podróżowały 32 osoby.
 • RMF24: Polacy zaatakowani przez obcokrajowców w Białymstoku

  RMF24: Polacy zaatakowani przez obcokrajowców w Białymstoku

  Na dziś zaplanowano przesłuchania pięciu obcokrajowców, którzy nad ranem w Białymstoku zaatakowali grupę Polaków. Do zdarzenia doszło przed jedną z restauracji. W starciu ucierpiało sześć osób - trzy kobiety i trzech mężczyzn - informuje RMF FM.

Filmy - Białystok (9)

 • Białystok Pawła Małaszyńskiego. "Nigdy nie chciałem się stąd wyprowadzać"

  Paweł Małaszyński w Białymstoku spędził dzieciństwo i burzliwą młodość. Kindze Burzyńskiej z "Dzień Dobry Wakacje" pokazał swoje miasto. - Zawsze się wzruszam, kiedy tu wracam - wyznał. Aktor opowiedział też historię o tym, jak wyciął ze stawu w parku wszystkie lilie. Dla kogo? (Dzień Dobry TVN/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Pobicie studentów z Turcji. Kolejni zatrzymani otrzymują zarzuty

  Toruń. - Przedstawione zarzuty dotyczą pobicia grupy narodowości tureckiej, z powodu jej przynależności narodowej - mówi Bartosz Wieczorek z Prokuratury Rejonowej w Toruniu. Do bójki między mężczyznami doszło w pobliżu uniwersyteckiego kampusu. Za zarzuty związane z przestępstwem o podłożu narodowościowym grozi im do 5 lat więzienia.
 • Pijany rowerzysta sterroryzował Białystok!

  Policja w Białymstoku zatrzymała rowerzystę w stanie mocno wskazującym. Mężczyzna ścigał się z samochodami, jadąc wężykiem ruchliwą, trzypasmową miejską arterią. Krzyczał też na kierowców - i skopał autobus. Zatrzymany noc spędził w izbie wytrzeźwień. Wytłumaczy się sądowi. (KMP w Białymstoku/x-news)
 • Groźny wirus szalej wschodzie Polski. Grozi nam epidemia?

  Już ponad 100 osób w Białymstoku choruje na zapalenie opon mózgowych. Objawy to m.in. wysoka gorączka, ból głowy, wymioty, światłowstręt, osowiałość lub pobudzenie. Wirus atakuje głównie dzieci i bardzo szybko się rozprzestrzenia. W białostockich szpitalach zaczyna brakować miejsc. Od początku czerwca tamtejszy sanepid odnotował 139 przypadków zachorowań. Służby sanitarne uspokajają, że nie ma zagrożenia epidemiologicznego. (TVN24/x-news)