BGŻ S.A.

Synonimy:
Bank Gospodarki Żywnościowej, BGŻ
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - BGŻ S.A. (4)

 • KNF zezwoliła na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

  KNF zezwoliła na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

  KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej SA i BNP Paribas Bank Polska SA przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na Bank Gospodarki Żywnościowej SA - podała w czwartek Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Trudny rok BNP pod znakiem przejęcia BGŻ

  Trudny rok BNP pod znakiem przejęcia BGŻ

  Grupa kapitałowa BNP Paribas Bank Polska SA ("Grupa") osiągnęła w 2014 roku zysk po opodatkowaniu w wysokości 103,2 mln PLN, tj. wyższy o 0,9% w porównaniu z rokiem 2013. Bez uwzględnienia wpływu kosztów poniesionych w 2014 roku związanych z zamiarem połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej SA z BNP Paribas Bankiem Polska SA, zysk po opodatkowaniu wzrósłby o 6,7% (+6.9 mln PLN).
 • BGŻ po połączeniu z BNP Paribas Polska zwolni w ramach zwolnień grupowych do 1800 osób

  BGŻ po połączeniu z BNP Paribas Polska zwolni w ramach zwolnień grupowych do 1800 osób

  BGŻ i BNP Paribas Bank Polska ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1800 pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia - podał BGŻ w komunikacie.
 • BNP Paribas chce zbudować jeden z największych banków w Polsce

  BNP Paribas chce zbudować jeden z największych banków w Polsce

  W wyniku kupna akcji BGŻ od holenderskiego Rabobanku BNP Paribas Polska chce zbudować jeden z największych banków w Polsce. Nowa instytucja finansowa ma rozwijać zarówno dział korporacyjny, detaliczny, agro, jak i nowe technologie. Przedstawiciele obu banków zapowiadają, że ich celem jest przekroczenie przez nowy podmiot 5 proc. udziałów w sektorze bankowym.
 • KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF zgodził się na połączenie banku BNP Paribas i banku BGŻ oraz przejęcie przez PZU firmy Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń.
 • Druga połowa 2014 r. będzie znacznie trudniejsza dla banków

  Druga połowa 2014 r. będzie znacznie trudniejsza dla banków

  Zdaniem analityków Polska gospodarka jest w gronie tych, które najbardziej ucierpią na rosyjskim embargu na dostawy żywności z UE.
 • Zysk grupy Banku BGŻ wzrost o 23,1 proc. rdr

  Zysk netto grupy Banku BGŻ w 2013 roku wyniósł 160,1 mln zł, czyli był o 23,1 proc. wyższy niż w 2012 roku. Zarząd banku nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy za 2013 r. - poinformował bank w raporcie rocznym.
 • Francuska kuchnia w BGŻ

  Czy nowy właściciel wyciśnie BGŻ, czy też wprowadzi go do nowej ligi?
 • KNF wydała zgodę na połączenie BGŻ i Rabobanku Polska

  Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się w piątek na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej i Rabobanku Polska. Komisja poinformowała w komunikacie, że cały majątek Rabobanku Polska zostanie przeniesiony do BGŻ.
 • Wyniki Banku BGŻ po III kwartałach 2013 r.

  Zysk netto Grupy Banku BGŻ po trzech kwartałach 2013 r. wyniósł 134,3 mln zł. Jest to o 56,6 mln zł (tj. o 73 proc.) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na poprawę wyniku wpływ miały przede wszystkim niższe odpisy na rezerwy oraz ogólne koszty administracyjne.