BGŻ S.A.

Synonimy:
Bank Gospodarki Żywnościowej, BGŻ
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - BGŻ S.A. (4)

 • Grupa Banku BGŻ BNP Paribas o przełomowym dla siebie roku

  Grupa Kapitałowa Banku BGŻ BNP Paribas prezentuje wyniki finansowe za rok 2015 - pierwszy roczny raport po połączeniu Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska.
 • Bank BGŻ BNP Paribas sponsorem nowego mini serialu "Dwoje we troje"

  Już 12 marca w Telewizji Polsat zostanie wyemitowany pierwszy odcinek nowego mini serialu komediowego "Dwoje we troje". Sponsorem produkcji przedstawiającej świat bankowców - w zupełnie nowym, komediowym świetle - będzie Bank BGŻ BNP Paribas.
 • Bank BGŻ BNP Paribas SA obejmuje pakiet mniejszościowy w IPF Group SA

  Bank BGŻ BNP Paribas SA w ramach działalności w zakresie inwestycji kapitałowych Capital Development zawarł umowę inwestycyjną z IPF Group SA oraz jej założycielem i większościowym udziałowcem Mariuszem Dolatą. W efekcie Bank BGŻ BNP Paribas SA stał się mniejszościowym udziałowcem w IPF Group oraz zapewnił finansowanie dalszego dynamicznego rozwoju grupy.
 • Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w banku BNP BGŻ Paribas. Przez kilka godzin system podwójnie księgował transakcje klientów - dowiedział się reporter RMF FM. Problem został już zdiagnozowany, trwa usuwanie skutków - zapewnia bank.
 • Zmiany w nadzorze i zarządzie BGŻ BNP Paribas

  Zmiany w nadzorze i zarządzie BGŻ BNP Paribas

  Józef Wancer, dotychczasowy prezes banku BGŻ BNP Paribas, objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej banku BGŻ BNP Paribas. Na stanowisku prezesa zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zastąpił go, Tomasz Bogus.
 • KNF zezwoliła na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

  KNF zezwoliła na połączenie BGŻ z BNP Paribas Bank Polska

  KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej SA i BNP Paribas Bank Polska SA przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska SA na Bank Gospodarki Żywnościowej SA - podała w czwartek Komisja Nadzoru Finansowego.
 • Trudny rok BNP pod znakiem przejęcia BGŻ

  Trudny rok BNP pod znakiem przejęcia BGŻ

  Grupa kapitałowa BNP Paribas Bank Polska SA ("Grupa") osiągnęła w 2014 roku zysk po opodatkowaniu w wysokości 103,2 mln PLN, tj. wyższy o 0,9% w porównaniu z rokiem 2013. Bez uwzględnienia wpływu kosztów poniesionych w 2014 roku związanych z zamiarem połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej SA z BNP Paribas Bankiem Polska SA, zysk po opodatkowaniu wzrósłby o 6,7% (+6.9 mln PLN).
 • BGŻ po połączeniu z BNP Paribas Polska zwolni w ramach zwolnień grupowych do 1800 osób

  BGŻ po połączeniu z BNP Paribas Polska zwolni w ramach zwolnień grupowych do 1800 osób

  BGŻ i BNP Paribas Bank Polska ustaliły z organizacjami związkowymi, że po połączeniu zwolnienia grupowe obejmą nie więcej niż 1800 pracowników BGŻ i zostaną przeprowadzone w okresie 24 miesięcy od połączenia - podał BGŻ w komunikacie.
 • BNP Paribas chce zbudować jeden z największych banków w Polsce

  BNP Paribas chce zbudować jeden z największych banków w Polsce

  W wyniku kupna akcji BGŻ od holenderskiego Rabobanku BNP Paribas Polska chce zbudować jeden z największych banków w Polsce. Nowa instytucja finansowa ma rozwijać zarówno dział korporacyjny, detaliczny, agro, jak i nowe technologie. Przedstawiciele obu banków zapowiadają, że ich celem jest przekroczenie przez nowy podmiot 5 proc. udziałów w sektorze bankowym.
 • KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF nie widzi przeszkód. Znika nam rodzimy bank

  KNF zgodził się na połączenie banku BNP Paribas i banku BGŻ oraz przejęcie przez PZU firmy Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń.