Belgia

Artykuły - Belgia (1348)

 • "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  "Le Soir": 221 mld euro wyprowadzonych z Belgii do rajów podatkowych

  W 2016 r. belgijskie przedsiębiorstwa wyprowadziły do rajów podatkowych ponad 221 mld euro - prawie tyle, ile wynoszą oszczędności wszystkich Belgów - podał w poniedziałek brukselski dziennik "Le Soir".
 • Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa: Skażone jajka z Belgii nie trafiły do Polski

  Resort rolnictwa poinformował w poniedziałek, że jajka z Belgii skażone środkiem zawierającym trujący fipronil nie były wysłane do Polski. Chociaż belgijskie służby wiedziały już w czerwcu o incydencie, jaja nadal były sprzedawane do innych krajów.
 • Kontrole zaskoczyły kierowców i firmy. Kary wyniosły 113 tys. euro

  Belgia sprawdziła, jak pracują kierowcy ciężarówek. Służby prowadziły wzmożone kontrole pojazdów ciężarowych parkujących w okolicach portu Zeebrugge. Sprawdzono 120 samochodów ciężarowych, z czego w 46 ujawniono naruszenia. Inspekcje nałożyły na kierowców i firmy transportowe kary łącznej wysokości 113 tys. euro. W najbliższym czasie wzmożone kontrole zapowiadają również służby niemieckie.
 • Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Próba zamachu w Brukseli. Wypuszczono czterech zatrzymanych

  Po intensywnych przesłuchaniach zwolniono cztery osoby zatrzymane przez belgijską policję, która prowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego zamachu na Dworcu Centralnym w Brukseli - poinformowała w czwartek po południu prokuratura, nie podając szczegółów.
 • Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Belgijski "Le Soir": Zamachowiec notowany za narkotyki, a nie za radykalizację

  Burmistrz dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean, Francoise Schepmans poinformowała, że Osama Zariouh, który próbował przeprowadzić atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli, był znany wcześniej policji z powodu narkotyków. Nie był notowany za islamską radykalizację.
 • Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Sektor informatyczny pada ofiarą dumpingu socjalnego - alarmuje w piątek belgijski dziennik "Le Soir" wskazując, że według związkowców specjaliści IT z Indii zajmują już w Belgii prawie 10 proc. stanowisk w tej branży.
 • Belgia: Banki zbyt łatwo udzielają kredytów

  Belgia: Banki zbyt łatwo udzielają kredytów

  W Belgii banki zbyt łatwo udzielają kredytów hipotecznych - tak uważa prezes banku centralnego w tym kraju.
 • Ten robot ma akt urodzenia i obywatelstwo

  Ten robot ma akt urodzenia i obywatelstwo

  Robot o nazwie Fran Pepper został właśnie pełnoprawnym obywatelem Belgii.
 • Belgijskie szpitale szykują się na kolejne zamachy

  Belgijskie szpitale szykują się na kolejne zamachy

  ​Belgia ma nowy plan dla szpitali na wypadek ataku terrorystycznego. Rząd w Brukseli tłumaczy, że wyciągnął wnioski z przeszłości. Słabe strony obnażyły marcowe ataki w belgijskiej stolicy w metrze i na lotnisku.
 • Nowa polityka USA może kosztować Belgię 5 tys. miejsc pracy

  Nowa polityka USA może kosztować Belgię 5 tys. miejsc pracy

  ​Zapowiadane przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa działania protekcjonistyczne mogą kosztową Belgię utratę nawet do 5 tysięcy miejsc pracy - napisał we wtorek tamtejszy dziennik gospodarczy "De Tijd".

Filmy - Belgia (20)

 • Premier Belgii: Nie możemy podpisać umowy CETA

  Rząd federalny Belgii nie może podpisać umowy o wolnym handlu z Kanadą - powiedział w poniedziałek (24.10) premier Belgii Charles Michel. Umowę CETA zablokował parlament jednego z belgijskich regionów - Walonii.
 • Premier Belgii: Nie możemy podpisać umowy CETA

  Rząd federalny Belgii nie może podpisać umowy o wolnym handlu z Kanadą - powiedział w poniedziałek (24.10) premier Belgii Charles Michel. Umowę CETA zablokował parlament jednego z belgijskich regionów - Walonii.
 • Samochód staranował bramy, potem wybuchła bomba. Atak w Brukseli

  Na teren Instytutu Kryminologii i Kryminalistyki w Brukseli wjechał samochód, który wcześniej staranował trzy bramy. Po chwili tuż przy laboratoriach wybuchła bomba, która wywołała pożar. Na terenie Instytutu w nocy nikogo nie było, więc nie ma ofiar i nikt nie został ranny. Prokurator potwierdził, że doszło do eksplozji. Przyczyna jest nadal przedmiotem śledztwa. (BE VTM/X-news)
 • Atak na policjantki w Belgii

  W Belgii wszczęto śledztwo w sprawie wczorajszego ataku terrorystycznego w Charleroi. Mężczyzna, wykrzykując "Allah jest wielki!" zaatakował dwie policjantki maczetą. Jedna została ciężko ranna, sprawcę zastrzeliła policja.