becikowe

Artykuły - Becikowe (72)

 • Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Wzrosła liczba dzieci, na które gminy wypłacają rodzicom świadczenia. Gdyby nie kryterium dochodowe, byłoby ich jeszcze więcej.
 • Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Od 2016 r. gminy będą realizować kolejne zadanie zlecone przez rząd. To one zajmą się przyznawaniem świadczenia rodzicielskiego. Część samorządów obawia się, że dotacja nie pokryje kosztów związanych z wypłatą świadczeń rodzicielskich. Nie wiedzą też, jakie dokumenty będą musieli sprawdzać pracownicy MOPS.
 • Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął w piątek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek i ulg. Do tej pory Karta funkcjonowała na mocy rządowego programu; od stycznia będzie mieć rangę ustawy, co ma zapewnić stabilność zaproponowanych w niej rozwiązań.
 • 1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  Jak ocenia Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, 1,5 mln rodzin skorzysta na wprowadzeniu przygotowanych przez Ministerstwo Finansów zmian w uldze podatkowej na dzieci. Zmiany mają kosztować budżet 1,5 mld zł.
 • Polacy: Będą ulgi, będą dzieci

  Polacy: Będą ulgi, będą dzieci

  Ulgi i becikowe to najbardziej pożądane instrumenty polityki prorodzinnej - wynika z sondażu przygotowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej" przez PBS. Niestety nie mamy co liczyć na to, że państwo przeznaczy więcej na wsparcie rodzin.
 • Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Wraz z początkiem przyszłego roku zacząć ma obowiązywać Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada uszczelnienie luki umożliwiającej bezproblemowe uzyskanie wysokiego, ponad sześciotysięcznego zasiłku macierzyńskiego przez ciężarne rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej tuż przed porodem.
 • Tylko bogaci cieszą się z dzieci

  Tylko bogaci cieszą się z dzieci

  Apele nie sprawią, że młodzi będą chcieli zostać rodzicami. Zmian kulturowych nie cofniemy. Ale możemy przebić ten trend za pomocą przekupstwa - przekonuje Janusz Czapiński. Z Januszem Czapińskim rozmawia Klara Klinger
 • Becikowe zwolnione z PIT

  Becikowe zwolnione z PIT

  Podatnik nie musi rozliczać się z fiskusem z tytułu otrzymanej zapomogi - np. z zasiłku rodzinnego, pielęgnacyjnego czy porodowego. Zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym takich świadczeń skutkuje brakiem konieczności wykazywania ich w rocznym PIT.
 • Prezydent domaga się nowej ulgi podatkowej

  Prezydent domaga się nowej ulgi podatkowej

  Prezydent Bronisław Komorowski chce, by do końca tej kadencji Sejmu wprowadzona została nowa ulga na dzieci polegająca na ustanowieniu kwoty wolnej od podatku, uzależnionej od liczby dzieci w rodzinie - poinformowała w czwartek prezydencka minister Irena Wóycicka.
 • "Becikowe" za adopcję psa ze schroniska

  "Becikowe" za adopcję psa ze schroniska

  Osoba, która zaadoptuje psa ze schroniska w gminie Ostróda (woj. warmińsko-mazurskie) otrzyma jednorazową rekompensatę w wysokości 1 tys. zł. - To uprzedmiotowienie zwierząt, ludzie są zainteresowani pieniędzmi, a nie przygarnięciem psa - ocenia fundacja prowadząca schronisko.

Filmy - Becikowe (2)