becikowe

Artykuły - Becikowe (76)

 • Zmiany w zakresie prawa do zasiłku macierzyńskiego

  Zmiany w zakresie prawa do zasiłku macierzyńskiego

  Z dniem 14 sierpnia 2015 r. wejdą w życie przepisy umożliwiające skorzystanie z zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczonego ojca dziecka w sytuacji, gdy nieubezpieczona matka dziecka nie może sprawować nad nim opieki. Będzie to możliwe w przypadku jej śmierci albo porzucenia przez nią dziecka lub też w sytuacji, gdy opiekę nad dzieckiem uniemożliwi jej stan zdrowia.
 • Zmiany w becikowym od 2016 roku. Kto ma szanse je otrzymać?

  Zmiany w becikowym od 2016 roku. Kto ma szanse je otrzymać?

  Od przyszłego roku zmienią się zasady becikowego. Kto ma szansę je otrzymać? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer. - Pieniądze mają szansę dostać ci ludzie, którzy nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia - wyjaśnił. - Cztery kategorie pań będą miały szansę otrzymać 12 tysięcy: co miesiąc po tysiąc złotych. Są to studentki, które nie mają umowy o pracę, osoby bezrobotne, rolnicy i osoby za
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Zanikające becikowe

  "Dziennik Gazeta Prawna": Zanikające becikowe

  Rząd i gminy wypłacają coraz mniej zapomóg dla świeżo upieczonych rodziców. Powodem są demografia i oszczędności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Wzrosła liczba dzieci, na które gminy wypłacają rodzicom świadczenia. Gdyby nie kryterium dochodowe, byłoby ich jeszcze więcej.
 • Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Od 2016 r. gminy będą realizować kolejne zadanie zlecone przez rząd. To one zajmą się przyznawaniem świadczenia rodzicielskiego. Część samorządów obawia się, że dotacja nie pokryje kosztów związanych z wypłatą świadczeń rodzicielskich. Nie wiedzą też, jakie dokumenty będą musieli sprawdzać pracownicy MOPS.
 • Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął w piątek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek i ulg. Do tej pory Karta funkcjonowała na mocy rządowego programu; od stycznia będzie mieć rangę ustawy, co ma zapewnić stabilność zaproponowanych w niej rozwiązań.
 • 1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  Jak ocenia Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, 1,5 mln rodzin skorzysta na wprowadzeniu przygotowanych przez Ministerstwo Finansów zmian w uldze podatkowej na dzieci. Zmiany mają kosztować budżet 1,5 mld zł.
 • Polacy: Będą ulgi, będą dzieci

  Polacy: Będą ulgi, będą dzieci

  Ulgi i becikowe to najbardziej pożądane instrumenty polityki prorodzinnej - wynika z sondażu przygotowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej" przez PBS. Niestety nie mamy co liczyć na to, że państwo przeznaczy więcej na wsparcie rodzin.
 • Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Koniec luki macierzyńskiej od 2015 r.

  Wraz z początkiem przyszłego roku zacząć ma obowiązywać Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw. Projekt zakłada uszczelnienie luki umożliwiającej bezproblemowe uzyskanie wysokiego, ponad sześciotysięcznego zasiłku macierzyńskiego przez ciężarne rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej tuż przed porodem.
 • Tylko bogaci cieszą się z dzieci

  Tylko bogaci cieszą się z dzieci

  Apele nie sprawią, że młodzi będą chcieli zostać rodzicami. Zmian kulturowych nie cofniemy. Ale możemy przebić ten trend za pomocą przekupstwa - przekonuje Janusz Czapiński. Z Januszem Czapińskim rozmawia Klara Klinger

Filmy - Becikowe (2)