becikowe

Artykuły - Becikowe (78)

 • Kierwiński: Prawo i Sprawiedliwość okłamało Polaków

  Kierwiński: Prawo i Sprawiedliwość okłamało Polaków

  - Z przykrością stwierdzamy, że PiS nie wywiązuje się ze swoich wyborczych obietnic – powiedział dzisiaj w Sejmie poseł PO Marcin Kierwiński.
 • Podwyższanie zasiłku macierzyńskiego nieprzekraczającego netto 1.000 złotych

  Podwyższanie zasiłku macierzyńskiego nieprzekraczającego netto 1.000 złotych

  Począwszy od stycznia 2016 r. rodzice i opiekunowie nieuprawnieni do zasiłku macierzyńskiego (uposażenia) za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopów macierzyńskich i rodzicielskiego mogą korzystać ze świadczenia rodzicielskiego. Jego wysokość wynosi 1.000 zł miesięcznie. Aby osoby ubezpieczone, otrzymujące zasiłki macierzyńskie w niższej kwocie, nie były traktowane gorzej od osób nieubezpieczonych, ich świadczenia począwszy od 1 stycznia 2016 r. będą podwyższane do 1.000 zł.
 • Od stycznia tysiąc złotych na dziecko

  Od stycznia tysiąc złotych na dziecko

  1000 zł miesięcznie przez rok otrzymają od stycznia rodziny, którym urodzi się dziecko, a które do tej pory nie mogły skorzystać z urlopu rodzicielskiego lub macierzyńskiego. Tysiąc złotych na rękę, przez cały rok, otrzymają ci, którzy takiego wsparcia nie mieli, a więc studenci, bezrobotni (niezależnie czy są zarejestrowani w urzędzie pracy czy nie), pracujący na umowach cywilno-prawnych.
 • 1000 zł miesięcznie dla każdej mamy

  1000 zł miesięcznie dla każdej mamy

  Od stycznia przyszłego roku, ZUS da 1000 zł miesięcznie świeżo upieczonej mamie na umowie o dzieło. Owe 1000 zł będzie przysługiwało każdemu, co oznacza, że będzie przydzielane bez względu na sytuację finansową rodzica.
 • Becikowe w nowym okresie zasiłkowym

  Becikowe w nowym okresie zasiłkowym

  Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka, jak sama nazwa wskazuje, jest świadczeniem jednorazowym. Odmowa jego przyznania nie zawsze całkowicie przekreśla możliwość nabycia stosownych uprawnień, zwłaszcza gdy powodem są zbyt wysokie dochody rodziny. Może się bowiem okazać, że kryterium dochodowe zostanie spełnione w nowym okresie zasiłkowym.
 • Zmiany w zakresie prawa do zasiłku macierzyńskiego

  Zmiany w zakresie prawa do zasiłku macierzyńskiego

  Z dniem 14 sierpnia 2015 r. wejdą w życie przepisy umożliwiające skorzystanie z zasiłku macierzyńskiego przez ubezpieczonego ojca dziecka w sytuacji, gdy nieubezpieczona matka dziecka nie może sprawować nad nim opieki. Będzie to możliwe w przypadku jej śmierci albo porzucenia przez nią dziecka lub też w sytuacji, gdy opiekę nad dzieckiem uniemożliwi jej stan zdrowia.
 • Zmiany w becikowym od 2016 roku. Kto ma szanse je otrzymać?

  Zmiany w becikowym od 2016 roku. Kto ma szanse je otrzymać?

  Od przyszłego roku zmienią się zasady becikowego. Kto ma szansę je otrzymać? O tym w "Dzień Dobry TVN" opowiedział dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer. - Pieniądze mają szansę dostać ci ludzie, którzy nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia - wyjaśnił. - Cztery kategorie pań będą miały szansę otrzymać 12 tysięcy: co miesiąc po tysiąc złotych. Są to studentki, które nie mają umowy o pracę, osoby bezrobotne, rolnicy i osoby za
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Zanikające becikowe

  "Dziennik Gazeta Prawna": Zanikające becikowe

  Rząd i gminy wypłacają coraz mniej zapomóg dla świeżo upieczonych rodziców. Powodem są demografia i oszczędności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Mimo limitów, więcej osób z becikowym

  Wzrosła liczba dzieci, na które gminy wypłacają rodzicom świadczenia. Gdyby nie kryterium dochodowe, byłoby ich jeszcze więcej.
 • Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Świadczenie rodzicielskie wypłacą gminy. Boją się, że im nie starczy im pieniędzy

  Od 2016 r. gminy będą realizować kolejne zadanie zlecone przez rząd. To one zajmą się przyznawaniem świadczenia rodzicielskiego. Część samorządów obawia się, że dotacja nie pokryje kosztów związanych z wypłatą świadczeń rodzicielskich. Nie wiedzą też, jakie dokumenty będą musieli sprawdzać pracownicy MOPS.

Filmy - Becikowe (2)