Bartosz Arłukowicz

Artykuły - Bartosz Arłukowicz (360)

 • ​Bartosz Arłukowicz przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  ​Bartosz Arłukowicz przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia

  Bartosz Arłukowicz z PO został wybrany na szefa sejmowej komisji zdrowia. Był jedynym kandydatem. Nowy przewodniczący ma pięciu zastępców.
 • Bartosz Arłukowicz: Start z ostatniego miejsca to wyzwanie

  Bartosz Arłukowicz: Start z ostatniego miejsca to wyzwanie

  Bartosz Arłukowicz (PO), rozpoczął oficjalnie w niedzielę w Szczecinie swoją kampanię wyborczą. Były minister zdrowia podkreślił, że start z ostatniego miejsca listy jest dla niego trudnym wyzwaniem, lecz on się nie boi wyzwań. Arłukowicz stracił stanowisko w rządzie w czerwcu br. w związku z ujawnieniem akt ze śledztwa ws. tzw. afery podsłuchowej.
 • Wzrosną ceny alkoholu? Minister Arłukowicz komentuje

  Wzrosną ceny alkoholu? Minister Arłukowicz komentuje

  Nie ma żadnego projektu rządowego, który ustalałby minimalną cenę alkoholu - powiedział PAP w sobotę minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Podkreślał, że ograniczenie negatywnych skutków spożywania alkoholu to jeden z głównych tematów, którym zajmują się unijni ministrowie zdrowia.
 • "Gazeta Prawna": Nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego? Kolejki

  "Gazeta Prawna": Nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego? Kolejki

  Jak wynika z najnowszego barometru Fundacji Watch Health Care (WHC) świeżym zjawiskiem, które pojawiło się w służbie zdrowia w nowym roku, są kolejki do lekarzy rodzinnych. To nieoczekiwany efekt pakietu onkologicznego – pisze dziennik.
 • "Gazeta Wyborcza": Bartosz Arłukowicz nie chce refundacji drogich leków

  "Gazeta Wyborcza": Bartosz Arłukowicz nie chce refundacji drogich leków

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz krytykuje ekspertów za nadmiar pozytywnych opinii o lekach, które powinny trafić na listę refundacyjną.
 • Maliszewski: Arłukowicz musiał ugasić pożar przed "studniówką" rządu

  Maliszewski: Arłukowicz musiał ugasić pożar przed "studniówką" rządu

  Negocjacje ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z lekarzami były tak zaplanowane, by je zakończyć przed podsumowaniem przez premier Ewę Kopacz 100 dni rządu; wystąpienie premier nie mogło się odbyć w sytuacji "pożaru" - uważa ekspert ds. marketingu politycznego dr Norbert Maliszewski.
 • Nie ma porozumienia MZ z lekarzami. Negocjacje trwają

  Nie ma porozumienia MZ z lekarzami. Negocjacje trwają

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wciąż negocjuje z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego możliwe warunki porozumienia. Spotkanie, które rozpoczęło się we wtorek o godz. 16, jeszcze się nie zakończyło. Według PZ spotkanie może potrwać długo.
 • "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  "Rzeczpospolita": Kogo obwiniamy za kryzys w służbie zdrowia?

  Kto jest odpowiedzialny za kryzys w polskiej służbie zdrowia? "Rzeczpospolita" publikuje wyniku sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.
 • NRL chce zaskarżyć pakiet onkologiczny do TK

  NRL chce zaskarżyć pakiet onkologiczny do TK

  Minister Bartosz Arłukowicz może mieć kolejny problem na głowie. Naczelna Rada Lekarska zamierza zaskarżyć pakiet onkologiczny do Trybunału Konstytucyjnego. Prezes Izby Maciej Hamankiewicz twierdzi, że reforma szefa resortu zdrowia wprowadza nierówność w dostępie do leczenia i segreguje pacjentów na lepszych i gorszych.
 • "Wprost": Sikorski, Arłukowicz. Cwaniaczki z Wiejskiej

  "Wprost": Sikorski, Arłukowicz. Cwaniaczki z Wiejskiej

  Jak informuje "Wprost" w najnowszym numerze, Radosław Sikorski pobrał dziesiątki tysięcy złotych zwrotu kosztów za używanie prywatnego auta do celów służbowych. Duże pieniądze na przejazdy własnym autem pobiera z Sejmu także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i jego zastępca Sławomir Neumann.

Filmy - Bartosz Arłukowicz (27)

 • B. Arłukowicz o projekcie tzw. sieci szpitali: Tykająca bomba, doprowadzi do zamykania placówek

  "Tykającą bombą" nazwał Bartosz Arłukowicz projekt zakładający tworzenie tzw. sieci szpitali, który przygotował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. - Projekt ten przewiduje, że w województwie śląskim na 140 szpitali tylko 60 łapie się do tej sieci. Czyli reszta będzie musiała ulec likwidacji bądź nie będzie finansowana - przekonywał Bartosz Arłukowicz. Były minister zdrowia wyraził przekonanie, że Radziwiłł nie zdaje sobie sprawy, do czego doprowadzi reforma. - Oczekuję dziś, że premier albo jej szef Jarosław Kaczyński wpłynie na to, żeby w Polsce nie powstawały projekty, które likwidują szpitale - dodał Bartosz Arłukowicz (TVN24/X-news)
 • Arłukowicz: Powiedzieli mi „Te pieniądze należą się nam jak psu buda”

  Trzeba skończyć ten chocholi taniec na przełomie roku. Negocjator z Porozumienia Zielonogórskiego powiedział mi, że "dodatkowe pieniądze należą im się jak psu buda". Mówię jasno: nie można szantażować pacjentów. Dzieje się to od kilkunastu lat – tak o negocjacjach z Porozumieniem Zielonogórskim mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Arłukowicz: Nie lubię się mazać

  Robię swoje - tak Bartosz Arłukowicz odpowiada w Kontrwywiadzie RMF FM na pytanie, jak uniknął "zrekonstruowania". - Praca w ministerstwie zdrowia to nie jest łatwa robota, jest mozolna, ale ja nie należę do ludzi, którzy lubią się mazać. To trudny system, zawsze można zrobić coś lepiej, ale przeprowadzamy codziennie, po kolei ustawy, które chociaż trochę poprawiają ludziom życie - podkreśla. Zapowiada też ocenę pracy szefowej NFZ zaraz po zakończeniu procesu kontraktowania na rok 2014.
 • Arłukowicz: Pacjenci są bezpieczni

  Jak zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, ewakuowani w związku z alarmami bombowymi pacjenci wracają do szpitali. Minister oświadczył, że po otrzymaniu informacji na temat ładunków wybuchowych w stan gotowości postawione zostały wszelkie możliwe służby, mogące pomóc w ewakuacji - łącznie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. - Na szczęście te wszystkie służby nie były potrzebne w takim wymiarze, w jakim zostały przygotowane - podkreślił Arłukowicz (TVN24/x-news). ZOBACZ, CO SIĘ DZIAŁO W KRAKOWIE: Alarm bombowy w krakowskiej prokuraturze. Zobacz! W KATOWICACH: Ewakuacja szpitala w Katowicach! Zobacz! I W WARSZAWIE: Pacjenci ewakuowani z warszawskiego szpitala. Zobacz!