barbórka

Artykuły - Barbórka (74)

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Zarobki i przywileje emerytalne górników od lat budzą wiele emocji. Z jednej strony, podawane przez GUS średnie płace w przemyśle wydobywczym zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Z drugiej, przedstawiciele górników twierdzą, że przeciętna pensja w tej branży jest silnie zawyżana przez wysokie wypłaty dla zarządów spółek.
 • Program naprawczy Kompanii Węglowej - za trzy tygodnie

  Program naprawczy Kompanii Węglowej - za trzy tygodnie

  Program restrukturyzacji Kompanii Węglowej będzie gotowy za trzy tygodnie - deklarują przedstawiciele spółki. Jej wiceprezes Marek Uszko zapewnia, że Kompania dochowa wszystkich porozumień ze stroną społeczną i nie zamierza zwalniać górników.
 • Barbórkowe, 14. pensja i deputat węglowy pozostają

  Barbórkowe, 14. pensja i deputat węglowy pozostają

  Jastrzębska spółka wprowadziła nowe wzory umów o pracę dla pracowników zatrudnianych po 15 lutego 2012 r. Szczegóły nowych rozwiązań przedstawił w piątek prezes spółki. Zapewnił, że takie świadczenia jak nagroda barbórkowa, 14. pensja i deputat węglowy dla pracowników zostają zachowane.
 • Po prywatyzacji pensje w kopalni wzrosły o 400 procent

  Po prywatyzacji pensje w kopalni wzrosły o 400 procent

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej chce od połowy lutego zatrudniać nowych pracowników na podstawie nowych, jednolitych umów o pracę. Związki protestują, podkreślając, że nowe regulacje pozbawią pracowników świadczeń z tzw. Karty Górnika.
 • Prezydent: Polska zawdzięcza wiele górnikom

  Prezydent: Polska zawdzięcza wiele górnikom

  Życzenia bezpiecznej pracy i zawodowego spełnienia złożył górnikom z okazji Barbórki prezydent Bronisław Komorowski. Polska zawdzięcza wiele górnikom - wnieśli Państwo wkład w dzieło naszej wolności - napisał w liście do górników prezydent.
 • Barbórkowe spotkania górników

  Przypadająca 4 grudnia Barbórka co roku obchodzona jest na Śląsku niemal przez miesiąc. Tradycyjną formą grupowej zabawy są słynące z ceremoniału biesiady górników - tzw. karczmy piwne.
 • Barbórka 2010. Zdjęcia

  Tomasz Kuchar (Peugeot 307 WRC) po raz piąty w karierze wygrał w Warszawie 48. Rajd Barbórka 2010, który tradycyjnie kończy sezon, choć wyniki imprezy nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.
 • Czy górnicy zarabiają za mało?

  Czy górnicy zarabiają za mało?

  Jak co roku o tej porze przyglądamy się zarobkom w jednym z najbardziej charakterystycznych dla naszego kraju zawodów, czyli górnikom. 4 grudnia przypada bowiem tradycyjne święto polskiego górnictwa - Barbórka. Grudzień to także czas, kiedy w górnictwie wypłaca się wszelkiego rodzaju dodatki, nagrody, deputaty. Ile zarabiają górnicy w naszym kraju?