Barack Obama

Synonimy:
Barac Obama, barack barack obamam joe biden baracka obama Barak Obama Obama obama baraack Obama Barack
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Barack Obama (4326)

 • Czego Barack Obama słuchał w 2017 roku?

  Czego Barack Obama słuchał w 2017 roku?

  Barack Obama podzielił się listą swoich ulubionych utworów minionego roku. Jakie piosenki gościły w odtwarzaczu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych?
 • ​USA: Brak dowodów, że Obama polecił podsłuchiwać Trumpa

  ​USA: Brak dowodów, że Obama polecił podsłuchiwać Trumpa

  Departament Sprawiedliwości USA oświadczył w sobotę czasu lokalnego, że nie ma żadnych dowodów na to, iż podczas kampanii prezydenckiej Donald Trump był podsłuchiwany na polecenie ówczesnego prezydenta Baracka Obamy.
 • Barack Obama zaapelował o pomoc migrantom, ale w ich krajach

  Barack Obama zaapelował o pomoc migrantom, ale w ich krajach

  Były prezydent USA Barack Obama oświadczył w czwartek w rozmowie z Angelą Merkel w Berlinie, że pomoc udzielana na miejscu mieszkańcom krajów rozwijających się to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu migracji. Kanclerz broniła swej polityki uchodźczej.
 • ​Obama na wakacjach u miliardera. Kilka pytań

  ​Obama na wakacjach u miliardera. Kilka pytań

  Media społecznościowe i niespołecznościowe zostały zalane zdjęciami (i dowcipnymi przeróbkami tych zdjęć) przedstawiającymi Baracka Obamę na wakacjach w przekrzywionej czapeczce z daszkiem. To na luzackiej czapeczce skupiła się uwaga opinii publicznej, a na drugim wątku doniesień o wakacjach byłego prezydenta koncentrowano się jakby mniej: Obama z żoną gościł na prywatnej wyspie miliardera Richarda Bransona.
 • ​Barack Obama i jego związki z muzyką

  ​Barack Obama i jego związki z muzyką

  Ustępujący prezydent Barack Obama we wtorek (10 stycznia) w Chicago wygłosił swoje pożegnalne wystąpienie. Piastowanie urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Obamę dobiega końca, więc to dobry czas na wszelkie podsumowania. My postanowiliśmy przypomnieć związki polityka ze światem muzyki, a tych w trakcie jego dwóch kadencji było całkiem sporo.
 • Trump oskarża Obamę o "prowokację"

  Trump oskarża Obamę o "prowokację"

  Psują się dobre do niedawna relacje między ustępującym a nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych.
 • Inauguracja prezydentury Donalda Trumpa. Nie ma chętnych na występ?

  Inauguracja prezydentury Donalda Trumpa. Nie ma chętnych na występ?

  Rozpoczęcia kadencji Donalda Trumpa może przebiegać odrobinę inaczej niż początki kadencji Baracka Obamy. Wszystko za sprawą artystów, którzy nie kwapią się, aby wystąpić na inauguracji.
 • DJ Khaled jako przywódca ISIS? To zdjęcie wywołało (niesłusznie) burzę!

  DJ Khaled jako przywódca ISIS? To zdjęcie wywołało (niesłusznie) burzę!

  Baracka Obama pragnie przeforsować nowe prawo przed końcem kadencji we współpracy z przywódcą Państwa Islamskiego? Taki żart z DJ Khaledem w roli głównej rozszedł się pod koniec listopada po sieci. Jak się jednak okazało, niektórzy wzięli go na serio.
 • Bruce Springsteen i Diana Ross nagrodzeni przez Baracka Obamę

  Bruce Springsteen i Diana Ross nagrodzeni przez Baracka Obamę

  Prezydent Barack Obama po raz ostatni wręczył we wtorek (22 listopada) najwyższe odznaczenia cywilne USA: Prezydenckie Medale Wolności. Wśród wyróżnionych znaleźli się wybitni ludzie sztuki, rozrywki i sportu jak Michael Jordan, Robert De Niro, Diana Ross czy Bruce Springsteen.
 • Barack Obama z europejskimi przywódcami. Bez udziału Polski

  Barack Obama z europejskimi przywódcami. Bez udziału Polski

  Na zakończenie wizyty pożegnalnej w Niemczech prezydent USA Barack Obama spotkał się w piątek w Berlinie z Angelą Merkel oraz przywódcami Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. W gronie sześciorga omawiano wpływ wyborów w Ameryce na relacje z Europą.

Filmy - Barack Obama (60)

 • Mieszkańcy tego miasta panicznie boją się glutenu

  W dzisiejszym odcinku "Jak oni ćwierkają" m.in. o tym, jakiego miasta mieszkańcy panicznie boją się glutenu, o kierunku w jakim idzie współczesna moda, o prezydencie USA, oraz jaki Leonardo namalował słynny obraz Mona Lisy.
 • B. Obama: Niepokoi mnie, że w pewnych kręgach Putin uchodzi za bardziej wiarygodnego niż rząd USA

  Barack Obama w jednym ze swoich ostatnich wywiadów - jako prezydent - odniósł się do ataku rosyjskich hakerów na serwery Partii Demokratycznej, które mogły przyczynić się do wyborczej porażki Hillary Clinton. Przyznał, że to nie atak niepokoi go najbardziej. - W cyberprzestrzeni zbiera się informacje, sieje propagandę i tak dalej. Mnie niepokoi, że w pewnych kręgach tak często Władimir Putin uchodzi za bardziej wiarygodnego niż rząd USA. To coś nowego. I pokazuje, że podziały polityczne stały się u nas tak głębokie, że ludzie zapominają, że jesteśmy jedną drużyną. - powiedział Barack Obama. Senacka komisja wywiadu zbada zarzuty dotyczące ataków hakerskich Rosji podjętych w celu wpłynięcia na przebieg wyborów prezydenckich w USA. Zajmie się też innymi przypadkami zaangażowania Kremla w kampanię wyborczą. (US CBS/X-news)
 • Obama żegna się z rolą prezydenta Stanów Zjednoczonych

  Barack Obama powoli żegna się z rolą prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ustępujący prezydent w swoich wystąpieniach podkreśla konieczność kontynuowania rozpoczętych działań na rzecz pokoju i zachowania trwałości sojuszów.
 • Pogrzeb Szimona Peresa. Wielkie osobistości składają ostatni hołd byłemu prezydentowi Izraela

  W Jerozolimie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta Izraela Szimona Peresa. Jeden z najważniejszych przywódców Państwa Żydowskiego zmarł w środę w wieku 93 lat. Żegnają go tysiące Izraelczyków i dziesiątki delegacji z całego świata.