bank

Synonimy:
banki, banki
Inne znaczenia:
Bank (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Bank (2179)

 • 10 sposobów na wkład własny bez gotówki

  10 sposobów na wkład własny bez gotówki

  Zastaw na obligacjach, pieniądze z przyszłej sprzedaży mieszkania, a nawet własna praca przy budowie domu - sposobów na zdobycie wkładu własnego, koniecznego przy zaciąganiu kredytu, jest cała masa. Open Finance podpowiada 10 rozwiązań, dzięki którym można w oczach banku stać się wiarygodnym klientem.
 • Bank sprawdzi twoją tożsamość przez wideo

  Bank sprawdzi twoją tożsamość przez wideo

  Alior Bank weryfikuje klienta przez wideorozmowę i zakłada mu konto. Nie potrzebna jest ani wizyta w oddziale, ani kurier czy przelew autoryzacyjny. W jego ślady idą kolejni, m.in. BZ WBK.
 • Wrażliwe dane biznesowe przedsiębiorstw w rękach Krajowej Administracji Skarbowej

  Wrażliwe dane biznesowe przedsiębiorstw w rękach Krajowej Administracji Skarbowej

  Już od 1 września 2017 r. w rękach Krajowej Administracji Skarbowej znajdą się dane wrażliwe tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Obowiązek raportowania wyciągów bankowych w Jednolitych Plikach Kontrolnych - strukturze Wyciągi Bankowe (JPK_WB), będzie w myśl projektu nowelizacji ordynacji podatkowej dotyczył dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.
 • MF wykorzysta dane o przelewach do ścigania oszustów VAT

  MF wykorzysta dane o przelewach do ścigania oszustów VAT

  Ministerstwo Finansów chce wykorzystać informację bankową do lepszego ścigania oszustów VAT-owskich. Rozpoczyna konsultacje poprawionego projektu ustawy, która ma to umożliwić.
 • Dojrzałością wykazujemy się głównie w emocjach, ale nie finansach

  Dojrzałością wykazujemy się głównie w emocjach, ale nie finansach

  Polacy uważają się za dojrzałych i rozsądnych, ale głównie w sferze emocjonalnej. Nie idzie za tym wiedza ani przezorność finansowa - taki obraz wyłania się z raportu Nationale-Nederlanden, przygotowanego w oparciu o badania GfK.
 • Nowoczesne urzędy bez gotówki

  Nowoczesne urzędy bez gotówki

  W grudniu 2016 r. liczba aktywnych użytkowników logujących się do banku z wykorzystaniem urządzenia mobilnego (telefonu lub tabletu) wynosiła 7,7 mln. Do tej pory popularność płatności bezgotówkowych w bankach nie szła w parze z płatnościami w urzędach. Tymczasem badania ankietowe dowodzą, że Polacy chcieliby płacić mobilnie w urzędach państwowych, lecz nie mają takiej możliwości.
 • Nowe przepisy mają nas chronić przed przestępcami

  Nowe przepisy mają nas chronić przed przestępcami

  W styczniu przyszłego roku mają wejść w życie przepisy, które lepiej będą nas chroniły przed przestępcami. Maksymalna kwota, jaką klient może stracić w wyniku kradzieży pieniędzy z karty, zostanie obniżona z 150 euro do 50 euro. Expander zwraca jednak uwagę, że nowe prawo zawiera również zapisy, które w wielu przypadkach zagwarantują nam zwrot całej skradzionej kwoty.
 • Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  - Chcemy być pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi obsługę "one click" wszystkim klientom - obecnym i nowym. To oznacza, że będziemy mogli założyć im konto bankowe w oparciu o biometrię, bez wizyty w oddziale, udziału kuriera czy przelewu autoryzacyjnego. To będzie prawdziwa rewolucja - zapowiada Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz i Pawłem Czuryło.
 • Zmieniaj login i hasło tak często, jak się da

  Zmieniaj login i hasło tak często, jak się da

  Operacje bankowe w sieci najlepiej przeprowadzać z jednego komputera, trzeba zmieniać co jakiś czas loginy i hasła.

Filmy - Bank (109)

 • Każde konto bankowe może być zablokowane na 3 miesiące

  W świetle najnowszych zmian w prawie każde konto bankowe może być zablokowane na decyzją prokuratora 3 miesiące. Natomiast dochodzenie praw pKażde konto bankowe może być zablokowanrzez właściciela konta może potrwać nawet 5 lat, do tego prowadzą nowe przepisy prawne, które stworzono, aby państwo mogło skuteczniej walczyć z przestępczością gospodarczą.
 • Część banków może mieć poważny problem

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami, może wprowadzić duże zmiany na rynku i być kosztowna dla klientów. Banki będą musiały rozwinąć swoje oddziały terenowe, co przełoży się na wyższe koszty samych banków i wyższe koszty kredytu hipotecznego dla klienta. - Banki które mają dobrze rozwinięte sieci będą w lepszej sytuacji, te które dziś bardziej polegają na działających na rynku pośrednikach mogą mieć problem – uważa Adam Buczel, doradca zarządu Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 • Nieudany napad na bank

  Rabusie muszą się jeszcze wiele nauczyć. A ochroniarzowi za to należy się podwyżka.
 • Polskie banki na celowniku hakerów

  Cyberprzestępcy częściej atakują Polskie banki. Tylko od początku roku odnotowano 150 prób wstrzykiwania kodu – alarmują eksperci z F5 Networks w Polsce. Celem ataku było przejęcie kont internetowych klientów.