Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (336)

Filmy - Bałtyk (11)

 • Pomimo cukrzycy, chce pokonać trasę wzdłuż całego polskiego wybrzeża

  Andrzej Michalik od 30 lat choruje na cukrzycę typu pierwszego. To jednak nie powstrzymuje go przed podejmowaniem sportowych wyzwań. W ub. roku samotnie przepłynął Wisłę kajakiem. Po 25 dniach walki z żywiołami i pokonaniu 1000 km szczęśliwie dopłynął do Gdańska. „Słodki Bałtyk” to jego kolejny projekt. Andrzej planuje przejść polskie wybrzeże na dystansie ok. 600 km. Celem podjęcia tego wyzwania jest udowodnienie sobie samemu, że pomimo cukrzycy może więcej aniżeli tylko spacerować po parku. To również inspiracja dla innych diabetyków do działania i przełamywania swoich barier. Wyprawa rusza 25 sierpnia i będzie trwać 3 tygodnie. (Agencja TVN/x-news)
 • Łeba - idealne miejsce na rodzinne wakacje. Jakie atrakcje oferuje?

  Łeba to nadmorskie miasto, które jest symbolem wakacji i rodzinnego wypoczynku. Oferuje nie tylko piękne wydmy, ale również wiele innych atrakcji. Promotorzy miasta, Michał Sałata, asystent ds. kultury i sportu Centrum Informacji Turystycznej, i kultury, Wiesław Gwizdała – organizator festiwalu latawców, opowiedzieli o wydarzeniach, które odbywają się w Łebie. Dlaczego turyści tak cenią sobie to miejsce? (Dzień Dobry Wakacje/x-news)
 • W Łebie trwają poszukiwania 11-latki, która z rodziną kąpała się w morzu mimo czerwonej flagi

  Służby ratownicze w Łebie kontynuują poszukiwania w Bałtyku 11-letniej dziewczynki. Zaginięcie córki zgłosił jej ojciec, którego z bratem zaginionej nastolatki wyciągnęli wcześniej z wody ratownicy WOPR. Wszyscy weszli do wody mimo wywieszonej czerwonej flagi zabraniającej kąpieli. (TVN24/X-news)
 • Niewiarygodne! Zobacz, co wyskoczyło z wody

  Polska. W Bałtyku pojawiły się delfiny! Ta informacja zaskoczyła nawet pracowników Stacji Morskiej na Helu. Naukowcy rozpoznali w ssakach gatunek butlonosych, które na co dzień pływają w Oceanie Atlantyckim. Pierwszy raz zwierzęta widziano na początku sierpnia w okolicach Helu, Kaliningradu i Kłajpedy. Te delfiny nie często goszczą w Bałtyku - ostatnim razem pojawiły się w XIX wieku.