balkon

Artykuły - Balkon (18)

 • Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Radni Szczecinka kilka dni temu ustalili wysokość daniny pobieranej m.in. od balkonów, wykuszy i schodów. Absurd? Nie. Podobne opłaty obowiązują w wielu gminach w Polsce. Problem w tym, że nawet gdyby chciały, nie mogą z nich zrezygnować.
 • Balkon, taras, a może loggia?

  Balkon, taras, a może loggia?

  Po pewnym czasie nawet największe mieszkanie wydaje się za małe. Cenimy więc każdą powierzchnię dodatkową - czy to w formie antresoli, komórki lokatorskiej, ogródka czy balkonu. Dla większości kupujących to jednak balkon stanowi niezbędną część mieszkania. Nie tylko spełniającą rolę składzika czy suszarni, ale i miejsca na chwilę relaksu.
 • Balkon w nowej odsłonie

  Balkon w nowej odsłonie

  Letnie kwiaty przekwitły? Czas na jesienną zmianę dekoracji. Nasz ekspert, ogrodnik Iwona Głuchowska-Fisz, podpowiada, jak wyczarować na balkonie ogród w pastelach lub w złocie i czerwieniach.
 • Altana i balkon w dwóch stylach

  Altana i balkon w dwóch stylach

  Dobór pięknych roślin na nowy letni sezon to dopiero połowa sukcesu. Warto jeszcze zadbać, by otaczające je kolory, materiały i sprzęty razem tworzyły piękną całość.
 • Kobieta spadła z czwartego piętra. Zapomniała, że nie ma balkonu

  Kobieta spadła z czwartego piętra. Zapomniała, że nie ma balkonu

  Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj w Bytomiu (woj. śląskie). 32-letnia kobieta, wychodząc na papierosa, zapomniała, że na czas remontu bloku zdemontowano balkon. Spadła z czwartego piętra i trafiła do szpitala. O sprawie informuje "Dziennik Zachodni".
 • Ojciec oskarżony o wyrzucenie syna przez balkon

  42-letni mężczyzna ze Stalowej Woli (woj. podkarpackie) został oskarżony o usiłowanie zabójstwa 8-letniego syna; w czerwcu tego roku miał go wyrzucić przez balkon z czwartego piętra. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
 • RMF24: Nagi 32-latek "pływał" w mieszkaniu

  Przez balkon musieli dostać się policjanci do mieszkania mężczyzny, który pod wpływem narkotyków "pływał" w mieszkaniu w Sopocie. Funkcjonariuszy zaalarmowali sąsiedzi, zaniepokojeni odgłosami dochodzącymi zza ściany.
 • RMF24: Wyrzucił kota z dziesiątego piętra

  Lubelska policja zatrzymała pijanego 55-latka, który wyrzucił kota z balkonu na dziesiątym piętrze. Zwierzę nie przeżyło upadku.
 • Rusza sezon grillowy - uważaj na mandat

  Rusza sezon grillowy - uważaj na mandat

  Za używanie ognia w niedozwolonym miejscu można dostać grzywnę do 5 tys. złotych. Podobnie za zaśmiecanie i zakłócanie porządku. Oddając się przyjemności grillowania podczas nadchodzącej majówki nie można więc zapomnieć o wyborze odpowiedniego miejsca.
 • Poszukiwany ukrył się na balkonie

  Spostrzegawczy policjanci doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego listem gończym Krzysztofa K. Mężczyzna, chcąc uniknąć kary, ukrył się na sąsiednim balkonie na szóstym piętrze. Zgubiły go jednak pozostawione na śniegu ślady.

Filmy - Balkon (4)

 • Dwa koty bawią się na balkonie, gdy nagle...

  Te koty bardzo lubią bawić się na balkonie w słoneczne dni. Tego dnia, jak zwykle skakały po barierce i goniły wokół zawieszonego na niej dywanika, gdy jeden z nich... wypadł z balkonu. Jak skończyła się ta przygoda? (STORYFUL/x-news)
 • Balkon jesienią. Czym go ozdobić?

  Jakie rośliny ukwiecą balkon aż do pierwszych przymrozków? Opowiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" bloger i ogrodnik Tomasz Kok. - Balkon jest przedłużeniem mieszkania - zaznaczył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co zrobić, gdy drzwi balkonowe się nie domykają?

  Wiesław Skiba pokazał, jak poradzić sobie z niedomykającymi się drzwiami balkonowymi. Jakich narzędzi użył? Majsterkowicz wyjaśnił też, jaki jest koszt takiej usługi. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Kłócąca się para niemal wypadła z balkonu!

  Harbin, Chiny. Kłócąca się para niemal wypadła z balkonu na IV piętrze w Harbinie - stolicy chińskiej prowincji Heilongjiang. Kobieta siedziała na barierce balkonu na 5. piętrze i kłóciła się ze swoim partnerem, który stał na balkonie piętro niżej. W pewnym momencie straciła równowagę i wypadła. Jej chłopakowi udało się ją złapać, ale w rezultacie oboje zawiśli na barierce. Dyndającą kilkanaście metrów nad ziemią parę zdołali wreszcie uratować sąsiedzi z pomocą strażaków (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Materiał dostępny tylko na terytorium Polski.