autokar

Synonimy:
autokary,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Autokar (276)

 • Jakie hasło na autokarze reprezentacji Polski na Euro? Jest finałowa trójka

  Jakie hasło na autokarze reprezentacji Polski na Euro? Jest finałowa trójka

  Jakie hasło pojawi się na autokarze "Biało-czerwonych" podczas mistrzostw Europy we Francji? W głosowaniu pozostały już tylko trzy finałowe propozycje. Która podoba się wam najbardziej?
 • Mobilis inwestuje w nowoczesne autokary na trasach dalekobieżnych

  Mobilis inwestuje w nowoczesne autokary na trasach dalekobieżnych

  Mobilis Group, jedna z największych firm transportowych w Polsce, wprowadziła nowe pojazdy Scania Higer A30 na dziewięciu połączeniach międzymiastowych. 20 autokarów kursuje po kraju już od września. Nowy tabor to nie tylko więcej przestrzeni, ale także łatwiejsze podróżowanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
 • Wypadek autokaru z licealistami - będzie kolejny proces

  Wypadek autokaru z licealistami - będzie kolejny proces

  Na wokandę wraca sprawa związana z wypadkiem autokaru z licealistami k. Jeżewa (Podlaskie), w którym prawie 10 lat temu zginęło trzynaście osób. W pierwszej instancji zapadły wyroki w zawieszeniu. Apelacje złożyły prokuratura i matka jednej z ofiar.
 • Wypadek ukraińskiego autokaru pod Garwolinem

  Wypadek ukraińskiego autokaru pod Garwolinem

  Pięć osób nie żyje, a 21 jest rannych po wypadku pod Garwolinem rejsowego ukraińskiego autobusu jadącego do Warszawy. Droga krajowa nr 17 jest zablokowana. Policja kieruje samochody na objazdy.
 • Stan polskiego autokaru groził tragedią!

  Stan polskiego autokaru groził tragedią!

  Szwajcarska policja zatrzymała do kontroli polski autokar, którego stan okazał się skandaliczny i zagrażał on bezpieczeństwu podróżujących.
 • Wakacyjne autokary: Czy nasze dzieci są bezpieczne?

  Wakacyjne autokary: Czy nasze dzieci są bezpieczne?

  ​Niepokojące wyniki kontroli autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek. Inspekcja Transportu Drogowego w ciągu pierwszych dwóch tygodni wakacji sprawdziła ponad 300 pojazdów, do ruchu nie dopuszczono 25 autobusów.
 • Autobus bez kierowcy wtoczył się na ulicę i chodnik. Wideo

  Autobus bez kierowcy wtoczył się na ulicę i chodnik. Wideo

  Autokar bez kierowcy stoczył się z ulicy, uderzył w betonowy słup i zatrzymał się na schodach prowadzących do jednej z kamienic na ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
 • Mazowsze: Wypadek Polskiego Busa

  Mazowsze: Wypadek Polskiego Busa

  Jedna osoba zginęła w wypadku Polskiego Busa na trasie krajowej numer 7 Mława – Glinojeck.
 • Awaria autokaru zmieniła plany ekipy Lechii Gdańsk

  Awaria autokaru zmieniła plany ekipy Lechii Gdańsk

  Zaplanowany w piątek o godzinie 18 mecz Korony z Lechią zainauguruję 25. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Do Kielc gdańszczanie wyjechali już dwa dni przed spotkaniem, ale z powodu awarii autokaru zamiast w środę rano wyruszyli dopiero po południu.
 • Wypadek autokaru z weselnikami. Są ranni

  Wypadek autokaru z weselnikami. Są ranni

  Do wypadku autokaru przewożącego gości wracających z wesela doszło na Lubelszczyźnie. Weselnicy byli w drodze z Tomaszowa do Międzyrzeca Podlaskiego. Według wstępnych ustaleń, autokarem, który wpadł do rowu, jechało 35 osób. 14 z nich trafiło do szpitali.

Filmy - Autokar (7)

 • Piekło na Ziemi. Filmowali pożar z autokaru

  Korsyka, Francja. Pasażerowie autobusu jadącego do Bastii na Korsyce przeżyli chwilę grozy, gdy ich pojazd trafił w środek ogromnego pożaru, który trawił okolice tego miasta. Na nagraniu widać, jak autobus zbliża się do ogromnej łuny ognia, po czym przejeżdża obok płomieni, a na szyby sypią się iskry. Pożar na północy Korsyki w okolicy miast Bastia i Biguglia objął niemal 2 tys. hektarów. Walczy z nim ponad 300 strażaków. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Poważny wypadek na niemieckiej autostradzie. Autokar stanął w płomieniach

  Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A9 w Niemczech. W pobliżu miejscowości Gefrees (Bawaria) autokar wjechał w tył ciężarówki, która stała w korku. Autokarem podróżowało 48 osób, spośród których 31 zostało rannych, a 17 uznaje się za zaginione.
 • Polacy wciąż chętnie podróżują autokarami

  Chociaż zdecydowana większość Polaków na krajowy wypoczynek wybierze się samochodem, to komunikacja zbiorowa również ma wielu zwolenników. Przewagą autokarów jest duża oferta połączeń – do wielu mniejszych miejscowości można dotrzeć tylko w ten sposób. Latem siatka jest rozbudowywana o typowo turystyczne kierunki. Podróżnych przekonują także niższe ceny i coraz wyższy komfort autobusów. – Wielu pasażerów wybiera autokary przede wszystkim ze względu na dosyć mocno rozbudowaną siatkę połączeń. Dobrej jakości autokarem możemy dojechać praktycznie do każdej atrakcyjnej turystycznie czy poznawczo miejscowości w Polsce – mówi Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus. – Jeśli nawet nie możemy gdzieś dojechać kursem bezpośrednim, to nasz system sprzedażowy oferuje możliwość kursów łączonych. Nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny. Przejazd autokarem jest dużo tańszy niż lot samolotem czy podróż szybkim pociągiem. Czas podróży autokarem jest zwykle dłuższy, ale – zdaniem przedstawiciela PKS Polonus – ma to również swoje plusy.
 • Wypadek autokaru - przerażające nagranie z wnętrza pojazdu

  Jedna osoba nie żyje, a kilkanaście zostało rannych w wypadku autobusu wycieczkowego na autostradzie w okolicach Lishui w Chinach. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca autobusu ominął zjazd z autostrady. Napomniany przez pasażerów, zaczął cofać pojazd. Wtedy uderzyła w niego ciężarówka. Siła uderzenia była tak wielka, że kierowca momentalnie wyleciał przez przednią szybę, a pasażerowie ze swoich siedzeń. Kierujący ciężarówką zginął na miejscu (CNN Newsource/x-news).