auto

Artykuły - Auto (3652)

Filmy - Auto (110)

 • Nie dasz złotówki, porysują ci auto. Problem „samozwańczych parkingowych” nie zniknie sam

  Oferowanie fikcyjnej usługi, polegającej na „pilnowaniu” auta za pieniądze, jest wykroczeniem. Grożenie zniszczeniem mienia za brak „opłaty” to przestępstwo. Ale, jak zauważa mecenas Dubois, policjanci rzadko reagują w takich sytuacjach. Nie wynika to z niejasności przyjętych norm, lecz z przyzwolenia na ich łamanie. Nie można żadnego człowieka siłą usnąć z parkingu, bo to jest wbrew ustawie zasadniczej. Art. 52 Konstytucji RP zapewnia każdemu obywatelowi wolność poruszania się po terytorium Polski i wyboru miejsca zamieszkania oraz pobytu. Samozwańczy parkingowy wchodzi w sferę czynu zabronionego, gdy żąda od kogoś pieniędzy lub nawet uprzejmie o nie prosi. Policja ma wówczas otwartą drogę do działania, ponieważ zostaje naruszony porządek publiczny. Obowiązkiem funkcjonariuszy jest wylegitymować sprawcę, a następnie podjąć czynności z urzędu. Polegają one m.in. na wezwaniu na przesłuchanie, przedstawieniu zarzutów i skierowaniu wniosku o ukaranie, w przypadku wykroczenia. Jeśli dochodzi do przestępstwa, właściwym pismem jest akt oskarżenia.
 • Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku

  W Polsce na szczęście już prawie wiosna, ale w innych krajach dalej można napotka spadający śnieg. Na szczęście i nieszczęście ucierpiało "tylko" auto.
 • Tak się kończy jazda na zderzaku

  Lekko przyhamował i dostał nauczkę.
 • Dziwny pojazd z irackiej drogi

  Może temu mężczyźnie było za gorąco i postanowił zrobić delikatny "remont" samochodu? Ale jeździ więc ma to jakieś plusy.