Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2528)

 • Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.
 • Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Kandydat prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) w powtórnych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer powiedział w poniedziałek, że chce dołączyć swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej złożonej obecnie z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
 • Van der Bellen: Hofer igra z ogniem, mówiąc o referendum ws. UE

  Van der Bellen: Hofer igra z ogniem, mówiąc o referendum ws. UE

  Były przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen ostrzegł w piątek, że jego rywal w wyborach prezydenckich Norbert Hofer, kandydat Austriackiej Partii Wolności (FPOe), igra z ogniem wypowiedziami o możliwości referendum na temat członkostwa w UE.
 • Węgry i Austria zarzucają sobie nawzajem nieuzasadnione kontrole graniczne

  Węgry i Austria zarzucają sobie nawzajem nieuzasadnione kontrole graniczne

  Szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto zarzucił władzom Austrii wprowadzenie nieuzasadnionych kontroli granicznych, które powodują kolejki po węgierskiej stronie. Wcześniej, te same zarzuty Węgry otrzymały ze strony Austrii.
 • Austria i Węgry wymieniły "uprzejmości"

  Austria i Węgry wymieniły "uprzejmości"

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto uznał we wtorek za bardzo rozczarowującą wypowiedź kanclerza Austrii Christiana Kerna nawiązującą do sytuacji na Węgrzech. Mówił o tym na konferencji prasowej w Budapeszcie.
 • Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowi

  Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowi

  Zniechęcenie polityką głównego nurtu i fałszywa atrakcyjność prostych rozwiązań trudnych problemów były głównymi przyczynami wysokiego poparcia radykalnego kandydata Norberta Hofera w niedzielnych wyborach prezydenckich w Austrii - ocenił ekspert Ian Bond.
 • Prawicowi populiści w Europie "na fali"

  Prawicowi populiści w Europie "na fali"

  Zdaniem niemieckiego politologa Karla-Rudolfa Korte partie prawicowo-populistyczne są w Europie obecnie "na fali" ze względu na silne nastroje buntu przeciwko politycznemu establishmentowi. Dobry wynik kandydata Austriackiej Partii Wolności wzmocni AfD w Niemczech.
 • "Jedna połowa społeczeństwa jest równie ważna jak druga"

  "Jedna połowa społeczeństwa jest równie ważna jak druga"

  Nowy prezydent Austrii Alexander Van der Bellen zaapelował w poniedziałek do obywateli w pierwszym publicznym wystąpieniu po ogłoszeniu wyników wyborów, by nie wyolbrzymiali podziałów, ujawnionych w kraju podczas kampanii wyborczej.
 • "To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"

  "To było głosowanie przeciwko zwrotowi w prawo"

  Szefowa austriackiego dziennika "Der Standard", Alexandra Foederl-Schmid, uważa, że o zwycięstwie Alexandra Van der Bellena zdecydowali wyborcy, którzy chcieli za wszelką cenę powstrzymać prawicowego populistę Norberta Hofera przed zdobyciem fotela prezydenta.
 • Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii

  Prezydent Niemiec pogratulował nowemu prezydentowi Austrii

  Mimo zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Austrii, wspieranego przez Zielonych, Alexandra Van der Bellena, szef słowackiej dyplomacji Miroslac Lajczak wskazał na dobry wynik prawicowo-populistycznego kandydata Norberta Hofera, twierdząc, że "coś musimy robić źle". Z kolei prezydent Niemiec Joachim Gauck wyraził nadzieję, że prezydent Austrii będzie jako "Europejczyk z przekonania" zabiegał o silną Unię Europejską.

Filmy - Austria (15)