Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2534)

 • Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austriacka policja rozda przed Sylwestrem kobietom 6 tys. alarmów kieszonkowych, które mają zapobiec atakom na nie podczas świętowania Nowego Roku. W ubiegłego Sylwestra w Kolonii w Niemczech doszło do licznych przypadków molestowań i okradania kobiet.
 • Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Komentatorzy niemieckich dzienników podkreślają, że zwycięstwo Alexandra Van der Bellena w wyborach prezydenckich w Austrii dowodzi, iż możliwe jest powstrzymanie prawicowo-populistycznej i nacjonalistycznej fali przetaczającej się po Europie.
 • Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  W Austrii w niedzielę rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Z kandydatem prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbertem Hoferem zmierzy się były przywódca partii Zielonych, a oficjalnie kandydat niezależny Alexander Van der Bellen.
 • Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Przed ważnym wyborem staną wkrótce mieszkańcy Włoch, a korzyści ze stymulowania gospodarki USA za prezydentury Donalda Trumpa mogą być krótkotrwałe - podają maklerzy. Media nie kryją zaniepokojenia możliwością wygranej Hofera, który w referendum w 1994 r. głosował przeciwko wejściu Austrii do Unii Europejskiej.
 • Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.
 • Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Kandydat prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) w powtórnych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer powiedział w poniedziałek, że chce dołączyć swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej złożonej obecnie z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
 • Van der Bellen: Hofer igra z ogniem, mówiąc o referendum ws. UE

  Van der Bellen: Hofer igra z ogniem, mówiąc o referendum ws. UE

  Były przywódca austriackich Zielonych Alexander Van der Bellen ostrzegł w piątek, że jego rywal w wyborach prezydenckich Norbert Hofer, kandydat Austriackiej Partii Wolności (FPOe), igra z ogniem wypowiedziami o możliwości referendum na temat członkostwa w UE.
 • Węgry i Austria zarzucają sobie nawzajem nieuzasadnione kontrole graniczne

  Węgry i Austria zarzucają sobie nawzajem nieuzasadnione kontrole graniczne

  Szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto zarzucił władzom Austrii wprowadzenie nieuzasadnionych kontroli granicznych, które powodują kolejki po węgierskiej stronie. Wcześniej, te same zarzuty Węgry otrzymały ze strony Austrii.
 • Austria i Węgry wymieniły "uprzejmości"

  Austria i Węgry wymieniły "uprzejmości"

  Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto uznał we wtorek za bardzo rozczarowującą wypowiedź kanclerza Austrii Christiana Kerna nawiązującą do sytuacji na Węgrzech. Mówił o tym na konferencji prasowej w Budapeszcie.
 • Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowi

  Ekspert: Poparcie Hofera głosem przeciwko establishmentowi

  Zniechęcenie polityką głównego nurtu i fałszywa atrakcyjność prostych rozwiązań trudnych problemów były głównymi przyczynami wysokiego poparcia radykalnego kandydata Norberta Hofera w niedzielnych wyborach prezydenckich w Austrii - ocenił ekspert Ian Bond.

Filmy - Austria (17)