Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2432)

Filmy - Austria (6)

  • Chcesz być mistrzem nart? Tu uczą najlepiej!

    Wielu znakomitych narciarzy to właśnie tu zaczynało swoją sportową przygodę! Szkoła Schigymnasium w Stams w południowej Austrii od lat wychowuje mistrzów narciarstwa alpejskiego, skoków narciarskich i snowboardu. Wśród jej absolwentów są między innymi słynni austriaccy skoczkowie - Andreas Goldberger, Martin Hollwarth, Gregor Schlierenzauer czy Andreas Kofler. Mistrzowskie szlify może tutaj zdobywać każdy, bez względu na narodowość. Warunkiem jest jednak posiadanie takich cech charakteru, jak samozaparcie, silna wola i motywacja. Zajęcia w Schigymnasium odbywają się od poniedziałku do soboty. Uczniowie mają codziennie 6 godzin lekcji; później zaczynają się treningi. W weekendy startują w zawodach (w sezonie zimowym, z uwagi na bogaty kalendarz sportowych imprez, nie ma sprawdzianów). Nauczyciele stawiają młodym ludziom wysokie wymagania – i zostawiają mało czasu wolnego. Kolejny wymóg, jaki muszą spełniać kandydaci z zagranicy, to bardzo dobra znajomość niemieckiego, który jest tutaj językiem wykładowym. A czesne? To, bagatela, 8 tysięcy euro rocznie. Do tego należy doliczyć koszty sprzętu sportowego i wyposażenia. Ale stawka jest wysoka. Zawodowym sportowcem zostaje co 10. absolwent Schigymnasium. Wielu z nich odnosi sukcesy na poziomie międzynarodowym.
  • Taniej na narty! Sprawdź, jak zaoszczędzić

    Na zimowym wypoczynku możemy oszczędzić. Ceny wycieczek na narty są obecnie o kilka procent niższe niż w zeszłym roku. Przykładowo, za tygodniowy urlop narciarski w Austrii, w Zell am See, zapłacimy 737 zł. Komentuje Magdalena Plutecka-Dydoń, Neckermann Polska.
  • Ten strój robi furorę! I nic dziwnego...

    Dirndl – tradycyjny damski strój noszony w południowych Niemczech i Austrii – od niedawna znów cieszy się popularnością! Jeszcze pięć-dziesięć lat temu młoda dziewczyna nosząca go zostałaby uznana za staroświecką. Ale to już przeszłość! Dirndl można dziś zobaczyć nie tylko na ludowych festynach, ale też w modnych lokalach w całym Wiedniu - a sklepy sprzedające tego rodzaju stroje przeżywają prawdziwe oblężenie!