Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2553)

Filmy - Austria (19)

 • Na czele austriackiego rządu najprawdopodobniej stanie 31-latek. Planuje wstrząsnąć krajową polityką

  Według urzędowych wstępnych wyników wyborów do austriackiej Rady Narodowej (izby poselskiej parlamentu), pierwsze miejsce zajęła w nich chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) zdobywając 31,36 procent głosów. Wstępne wyniki nie uwzględniają głosów oddanych pocztą. Urzędowy ostateczny rezultat wyborów zostanie ogłoszony w czwartek (19.10). Zwycięstwo chadeckiej OeVP może otworzyć drogę do urzędu kanclerza jej liderowi, 31-letniemu Sebastianowi Kurzowi. W ostatnim przedwyborczym przemówieniu Kurz zapewnił, że zrobi wszystko, co tylko możliwe, by powstrzymać nielegalną migrację. Obiecał też ulgi podatkowe. Kurz zapowiadał, że planuje wstrząsnąć polityką w Austrii, która przez dekadę była zdominowana przez koalicję jego partii z socjaldemokratami. Jego przeciwnicy mówią, że jest on tylko nową twarzą w partii władzy będącej w różnych koalicjach przez 30 lat.
 • Pandy bliźniaki obchodzą swoje pierwsze urodziny w austriackim zoo

  Wiedeń, Austria. Pandy bliźniaki obchodzą swoje pierwsze urodziny w austriackim zoo. Słodkie zwierzęta z tej okazji otrzymały mnóstwo prezentów. Jak sobie poradziły z otwieraniem podarunków? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Austria. Pustelnicy poszukiwani!

  Bez prądu, bieżącej wody i internetu. Życie z dala od cywilizacji ma coraz więcej zwolenników. Nowego lokatora poszukuje obecnie jedna z pustelni w Austrii. Wystarczy wysłać zgłoszenie. Są jacyś chętni?
 • Van der Bellen komentuje swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Austrii

  Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich w Austrii kandydat niezależny Alexander Van der Bellen podkreślił, że jego sukces pokazuje, iż "można wygrać wybory z proeuropejskim przesłaniem". Jego rywalem był Norbert Hofer z prawicowo-populistycznej FPOe.