Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2540)

 • Austria domaga się ograniczenia budżetu UE w związku z Brexitem

  Austria domaga się ograniczenia budżetu UE w związku z Brexitem

  W związku ze stratami spowodowanymi wyjściem Wielkiej Brytanii z UE Austria domaga się cięć w unijnym budżecie.
 • "SZ": Austria ograniczy napływ pracowników z innych krajów UE

  "SZ": Austria ograniczy napływ pracowników z innych krajów UE

  Przedsiębiorcy w Austrii mogą liczyć na znaczne ulgi w opłatach na ubezpieczenie społeczne, jeżeli zamiast nowych imigrantów z innych krajów UE zatrudnią pracowników już przebywających w kraju - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
 • ​Austria obniży zasiłki na dzieci obcokrajowców z UE

  ​Austria obniży zasiłki na dzieci obcokrajowców z UE

  Współrządzący w Austrii konserwatyści z OeVP zapowiedzieli w środę obniżenie wysokości zasiłków na dzieci obcokrajowców z innych krajów UE, które nie mieszkają z rodzicami w Austrii, lecz pozostają w kraju pochodzenia. Podobne plany ma rząd Niemiec.
 • Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem

  Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem

  Wiele pytań, niepewność i nowe obowiązki dla przedsiębiorców - to efekt zmian w prawie w Austrii. Kraj znowelizował ustawę o zapobieganiu dumpingu płacowego i socjalnego, a w tym także kwotę płacy minimalnej oraz obowiązki związane z delegowaniem kierowców na terenie Austrii.
 • Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austriacka policja rozda przed Sylwestrem kobietom 6 tys. alarmów kieszonkowych, które mają zapobiec atakom na nie podczas świętowania Nowego Roku. W ubiegłego Sylwestra w Kolonii w Niemczech doszło do licznych przypadków molestowań i okradania kobiet.
 • Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Komentatorzy niemieckich dzienników podkreślają, że zwycięstwo Alexandra Van der Bellena w wyborach prezydenckich w Austrii dowodzi, iż możliwe jest powstrzymanie prawicowo-populistycznej i nacjonalistycznej fali przetaczającej się po Europie.
 • Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  W Austrii w niedzielę rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Z kandydatem prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbertem Hoferem zmierzy się były przywódca partii Zielonych, a oficjalnie kandydat niezależny Alexander Van der Bellen.
 • Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Nie tylko Włochy przed ważnym wyborem

  Przed ważnym wyborem staną wkrótce mieszkańcy Włoch, a korzyści ze stymulowania gospodarki USA za prezydentury Donalda Trumpa mogą być krótkotrwałe - podają maklerzy. Media nie kryją zaniepokojenia możliwością wygranej Hofera, który w referendum w 1994 r. głosował przeciwko wejściu Austrii do Unii Europejskiej.
 • Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  Austria: Niemal całkowita ściągalność abonamentu RTV

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne.
 • Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Austria w Grupie Wyszehradzkiej? "Silniejsi w UE"

  Kandydat prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) w powtórnych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer powiedział w poniedziałek, że chce dołączyć swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej złożonej obecnie z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Filmy - Austria (18)