Australia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Australia (Film (2008) Reż.Baz Luhrmann) ,

Artykuły - Australia (1413)

Filmy - Australia (35)

 • Przyroda potrafi zaskakiwać! Świecące na niebiesko algi w Australii

  Tulka, Południowa Australia. Temu mieszkańcowi Australii udało się uchwycić bardzo rzadkie zjawisko. Sfilmował bioluminescencyjne glony, które w nocy świecą jasnym, niebieskim światłem. Ten piękny efekt ma jednak swoją ciemną stronę. Algi z gatunku Noctiluca scintillans żerują na planktonie, zabierając w ten sposób pożywienie wielu gatunkom ryb i skorupiaków. Obecność świecących alg przypisuje się rosnącemu zanieczyszczeniu wód oraz coraz wyższej ich temperaturze. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Przerażające odkrycie w skrzynce na listy

  North Bendigo, Victoria. Mieszkanka Australii, otwierając swoją skrzynkę na listy, była zaskoczona nowymi sąsiadami. Pająk z ponad setką małych, dopiero co wyklutych pajączków. Przez 6 tygodni matka czuwała przy kokonie całej kolonii dzieci. (STORYFUL/x-news)
 • Ginie Wielka Rafa Koralowa

  Największa na świecie rafa koralowa, położona wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii, pomału wymiera. Masowe bielenie koralowców trwa drugi rok z rzędu, główną przyczyną jest ocieplający się klimat. Zniszczeniu uległo już 2/3 koralowców!
 • Uroki mieszkania w Australii

  Kobieta nieuprzejmie się zachowała, nie wpuszczając kangura do środka.. Oj nieładnie, nieładnie.