Artur Boruc

Artykuły - Artur Boruc (1066)

 • Polska - Urugwaj 0-0. Artur Boruc: Przeciwnik szpaleru stałby w kącie

  Polska - Urugwaj 0-0. Artur Boruc: Przeciwnik szpaleru stałby w kącie

  Do codziennej rzeczywistości językowej Artur Boruc wprowadził już powiedzenie "pomidor", które jest odpowiedzią na niewygodne pytanie. W strefie wywiadów, po meczu z Urugwajem "Holy Goalie" błysnął innym powiedzonkiem.
 • Polska Urugwaj 0-0. Boruc: Czułem się bardzo dziwnie

  Polska Urugwaj 0-0. Boruc: Czułem się bardzo dziwnie

  Artur Boruc w piątek zagrał ostatni mecz w barwach reprezentacji Polski. Bramkarz przyznał, że obawiał się, iż nie wytrzyma emocjonalnie na PGE Narodowym. - Czułem się bardzo dziwnie. Nie, jak normalnie w kadrze - mówił po spotkaniu z Urugwajem (0-0).
 • Polska - Urugwaj 0-0. Adam Nawałka: Praca z Arturem Borucem była przyjemnością

  Polska - Urugwaj 0-0. Adam Nawałka: Praca z Arturem Borucem była przyjemnością

  Reprezentacja Polski zremisowała 0-0 w sparingowym meczu z Urugwajem. "Biało-Czerwoni" zagrali w nowym ustawieniu i nie rozczarowali Adama Nawałki. - Jestem zadowolony z postawy zespołu - powiedział szkoleniowiec. Skomentował też pożegnanie Artura Boruca.
 • Polska - Urugwaj. Wodząc okiem za Borucem. Bezbłędny w pożegnaniu z kadrą

  Polska - Urugwaj. Wodząc okiem za Borucem. Bezbłędny w pożegnaniu z kadrą

  To był dla 37-letniego bramkarza niezapomniany wieczór. Przy okazji piątkowego spotkania towarzyskiego z Urugwajem Artur Boruc po raz 65. i ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Doświadczony zawodnik angielskiego AFC Bournemouth spisał się bez zarzutu. W 34. minucie fenomenalnie interweniował po strzale Gastona Silvy. Kibice na Stadionie Narodowym w Warszawie pięknie podziękowali mu za ponad dziesięć lat gry w ekipie "Biało-Czerwonych".
 • Artur Boruc - oryginał klasy światowej

  Artur Boruc - oryginał klasy światowej

  Długi wzlot, apogeum, upadek, roztrzaskanie się, powrót i znów wzlot, wzlot, wzlot. Jeśli ktoś powie, że kariera reprezentacyjna Artura Boruca była sinusoidą, to znaczy, że zbyt dokładnie jej nie śledził. Dziś na Stadionie Narodowym meczem z Urugwajem (godz. 20.45, relacja w Interii) karierę reprezentacyjną kończy wybitny bramkarz w historii polskiej piłki.
 • Reprezentacja Polski. Krzysztof Dowhań: Artur Boruc nigdy mnie nie zawiódł

  Reprezentacja Polski. Krzysztof Dowhań: Artur Boruc nigdy mnie nie zawiódł

  - To bramkarz klasy światowej i powinien grać nawet w lepszych klubach. Poza boiskiem? Wiem, że popalał, że zdarzało mu się wypić piwo, ale spokojnie – nie tacy zawodnicy robili gorsze rzeczy – mówi Interii Krzysztof Dowhań, trener Artura Boruca w Legii Warszawa.
 • Artur Boruc żegna się z Orłami. Tak barwnych bramkarzy się nie zapomina

  Artur Boruc żegna się z Orłami. Tak barwnych bramkarzy się nie zapomina

  Artur Boruc po 13 latach i 196 dniach oficjalnie rozstanie się z reprezentacją Polski. Barwny bramkarz dzisiaj zagra ostatni mecz dla kadry, w którym Polska zmierzy się towarzysko z Urugwajem. Chociaż na boisku miał raczej opinię twardziela, „Lala” - taką ksywę wymyślił mu podobno Michał Żewłakow - nie ukrywa, że na pożegnaniu z reprezentacją, trudno będzie mu powstrzymać łzy. O tym, że za twarzą boiskowego twardziela kryje się wielkie serce, najlepiej przekonali się kiedyś Polacy z Glasgow, którym uratował życie.
 • Reprezentacja Polski. Józef Wandzik: Artur Boruc zasłużył na takie pożegnanie

  Reprezentacja Polski. Józef Wandzik: Artur Boruc zasłużył na takie pożegnanie

  Jutrzejszy mecz z Urugwajem będzie pożegnaniem z reprezentacją Polski dla Artura Boruca. - Zasłużył na takie pożegnanie. Różnie mówiono o jego charakterze, ale rozegrał wiele świetnych meczów w kadrze - ocenia inny były bramkarz polskiej kadry Józef Wandzik.
 • Artur Boruc żegna się z kadrą. Radomski wspomina wejście Artura do kadry

  Artur Boruc żegna się z kadrą. Radomski wspomina wejście Artura do kadry

  Z fryzurą hipstera, ogromną pewnością siebie i środkowym palcem wycelowanym w kibiców drużyny przeciwnej. – Artur do reprezentacji wszedł bez żadnych obaw i kompleksów – wspomina w rozmowie z Interią Arkadiusz Radomski. W piątek, po 12 latach, Boruc oficjalnie zakończy reprezentacyjną karierę.
 • Artur Boruc - oto mecze, które stworzyły legendę wybitnego bramkarza reprezentacji Polski

  Artur Boruc - oto mecze, które stworzyły legendę wybitnego bramkarza reprezentacji Polski

  Dwie wielkie imprezy piłkarskie i wiele innych znakomitych występów uczyniły z Artura Boruca legendę reprezentacji Polski. Po 13 latach słynny zawodnik żegna się ostatecznie z kadrą narodową z największą liczbą gier wśród polskich bramkarzy. - Należał do europejskiej czołówki. Poza tym to równy gość - mówi Interii trener Bogusław "Bobo" Kaczmarek, który "załatwił" Borucowi wycieczkę do domu podczas Euro 2008.

Zdjęcia - Artur Boruc (2)

 • eurosport.interia.pl
  Bramkarze reprezentacji Polski na Ukrainę i Anglię

Filmy - Artur Boruc (46)