armia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Armia (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Armia (1940)

Filmy - Armia (18)

 • "Opowiadanie, że jesteśmy w stanie sami się obronić, to kłamstwo". A. Kwaśniewski o planach rozbudowy polskiej armii

  Jesteśmy w takim miejscu w Europie i w takiej sytuacji na świecie, że opowiadanie, że rozbudujemy swoje wojsko tak, że sami się obronimy, jest po prostu nieprawdziwe, to kłamstwo – powiedział Aleksander Kwaśniewski, komentując wystąpienie szefa MON, Antoniego Macierewicza, w którym ten zapowiedział, że za 12 lat Polska będzie w stanie samodzielnie się obronić przed dowolnym agresorem. Były prezydent wyraził opinię, że „siłą Polski z jednej strony jest armia, z drugiej natomiast obecność w NATO”. - Bez artykułu 5. NATO, czyli „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, po prostu nie mamy szans. To trzeba jasno powiedzieć, a nie oszukiwać ludzi jakąś mrzonką – uważa Aleksander Kwaśniewski.
 • Wniosek PO o dymisję Antoniego Macierewicza upadł. "Mamy do czynienia z najgorszym ministrem obrony od 1989 roku"

  Mamy do czynienia z najgorszym ministrem obrony narodowej po 1989 roku, najgorszym ministrem tego rządu, stałym liderem rankingów nieufności. Pozostawanie Antoniego Macierewicza na tym stanowisku grozi bezpieczeństwu Polski - mówił w Sejmie poprzednik obecnego szefa resortu obrony, Tomasz Siemoniak podczas debaty nad odwołaniem Macierewicza, o który wniosek złożyła PO. - Przykro mi, jak patrzę na demontaż polskiej armii, jakiego dokonuje minister obrony - mówił podczas debaty Paweł Bejda z PSL. - Od szkół wojskowych po kadrę oficerską - gdzie nie spojrzysz, tam katastrofa - dodał. Sejm wniosek Platformy odrzucił. Za jego przyjęciem zagłosowało 190 posłów, 238 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. Niezbędna większość ustawowej liczby głosów do wyrażenia wotum nieufności wynosi 231.
 • Jackowski (PiS) o zmianach w polskiej armii i dymisjach generałów (TV Interia)

  Jackowski (PiS) o zmianach w polskiej armii i dymisjach generałów (TV Interia).
 • "Pan prezydent się obudził" - R. Trzaskowski o liście prezydenta do szefa MON-u

  Bardzo się cieszę, że pan prezydent się obudził. Choć wydaje się, że przy dymisjach najważniejszych generałów, przy niszczeniu brygady pancernej, GROM-u, to jednak mimo wszystko, z całym szacunkiem dla attache wojskowych, sprawa drugorzędna - powiedział Rafał Trzaskowski. Poseł PO odniósł się do listu, jaki Andrzej Duda wysłał Antoniemu Macierewiczowi. Prezydent oczekuje niezwłocznego podjęcia działań przez szefa MON-u w sprawie obsady stanowisk attache wojskowych w kluczowych państwach sojuszniczych oraz wyczerpującej informacji na temat tworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. - Mam nadzieję, że to jest tylko początek, że prezydent zaczyna od atttache, natomiast później przejdzie do innych kwestii - dodał Trzaskowski.