Arabia Saudyjska

Artykuły - Arabia Saudyjska (420)

 • Ropa znów na pierwszym planie

  Ropa znów na pierwszym planie

  Trzeci kolejny dzień publikacji cotygodniowych informacji o zapasach ropy w USA przynosi przecenę surowca znacznych rozmiarów. Wczoraj sprowadziła ona kurs WTI do 42 USD. Sentyment na rynku ropy uległ odwróceniu o 180 stopni. Na początku roku rynek zbyt optymistycznie podchodził do możliwości szybkiego wymazania gigantycznej nadpodaży i ograniczenia zapasów w wyniku wejścia w życie porozumienia OPEC z listopada. Przekonanie graniczące z pewnością zmieniło się w jednoznaczny sceptycyzm.
 • USA: Zakaz sprzedaży broni Saudyjczykom odrzucony

  USA: Zakaz sprzedaży broni Saudyjczykom odrzucony

  Amerykański Senat odrzucił próbę zablokowania umowy o sprzedaży amerykańskiej broni Arabii Saudyjskiej o wartości ogółem 110 miliardów dolarów. Umowę tę podpisał prezydent Trump podczas wizyty w Rijadzie w maju.
 • El. MŚ 2018. Arabia Saudyjska przeprasza za zignorowanie minuty ciszy

  El. MŚ 2018. Arabia Saudyjska przeprasza za zignorowanie minuty ciszy

  Piłkarska Federacja Arabii Saudyjskiej przeprosiła za zachowanie swoich zawodników, którzy zignorowali minutę ciszy przed meczem eliminacji mistrzostw świata z Australią w Adelajdzie (2:3). W ten sposób uczczono pamięć ofiar ataku terrorystycznego w Londynie.
 • Piłkarze Arabii Saudyjskiej nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci ofiar zamachu w Londynie

  Piłkarze Arabii Saudyjskiej nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci ofiar zamachu w Londynie

  Skandal poprzedził mecz eliminacji mistrzostw świata Australia - Arabia Saudyjska. Piłkarze gości nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci ofiar zamachu terrorystycznego w Londynie.
 • Terroryści chcieli przeprowadzić atak podczas meczu el. MŚ

  Terroryści chcieli przeprowadzić atak podczas meczu el. MŚ

  Taką informację podano w Arabii Saudyjskiej. Służby tego kraju miały zapobiec zamachowi, który był planowany podczas spotkania Arabii Saudyjskiej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w ramach eliminacji do MŚ w 2018 roku.
 • Wsparcie cen ropy naftowej ze strony saudyjskich i rosyjskich polityków

  Wsparcie cen ropy naftowej ze strony saudyjskich i rosyjskich polityków

  Na odbywającym się obecnie Światowym Kongresie Energii w Stambule, saudyjski minister energii Khalid al-Falih zasugerował, że szczegóły porozumienia, wstępnie zatwierdzonego w Algierii pod koniec września, mogą być ustalone już na listopadowym posiedzeniu krajów OPEC. Falih po raz kolejny zaprosił Rosję do dołączenia do porozumienia - o czym w pozytywnym tonie wypowiedział się potem Władimir Putin. Rosyjski prezydent potwierdził chęć Rosji do współpracy z OPEC w zakresie stabilizacji cen ropy naftowej poprzez zamrożenie lub cięcie produkcji.
 • Polska rusza na podbój Iranu

  Polska rusza na podbój Iranu

  - Obroty w handlu detalicznym, niewyrównane sezonowo, w czerwcu wzrosły o 6,5 proc. rok do roku, po wzroście o 5,8 proc. w maju - poinformował w poniedziałek GUS. Polscy eksporterzy coraz aktywniej poszukują nowych rynków zbytu; często takich, na których do tej pory nas nie było.
 • ​Arabia Saudyjska: Król obiecuje zwalczać religijnych ekstremistów

  ​Arabia Saudyjska: Król obiecuje zwalczać religijnych ekstremistów

  Król Arabii Saudyjskiej Salman obiecał we wtorek, w dzień po samobójczych zamachach bombowych w trzech miastach, zwalczanie religijnych ekstremistów, którzy za cel swojej propagandy biorą młodych ludzi.
 • Zamach samobójczy przed konsulatem USA w Dżuddzie

  Do zamachu samobójczego doszło w poniedziałek rano przed konsulatem USA w Dżuddzie, drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej - poinformowała telewizja państwowa w tym kraju. Zginął zamachowiec, a dwie osoby zostały ranne.
 • Saudi Arabian Oil wart ponad 2,5 biliona dolarów

  Saudi Arabian Oil wart ponad 2,5 biliona dolarów

  Od dłuższego czasu wiele mówi się o tym, że Arabia Saudyjska szykuje się do sprzedaży części aktywów Saudi Arabian Oil Co., czyli Aramco. Książe Mohammed bin Salman potwierdza te informacje i dodaje, że choć wycena nie jest jeszcze kompletna, to powinna z łatwością przekroczyć 2 biliony dolarów!

Filmy - Arabia Saudyjska (9)