Arabia Saudyjska

Artykuły - Arabia Saudyjska (414)

 • Terroryści chcieli przeprowadzić atak podczas meczu el. MŚ

  Terroryści chcieli przeprowadzić atak podczas meczu el. MŚ

  Taką informację podano w Arabii Saudyjskiej. Służby tego kraju miały zapobiec zamachowi, który był planowany podczas spotkania Arabii Saudyjskiej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w ramach eliminacji do MŚ w 2018 roku.
 • Wsparcie cen ropy naftowej ze strony saudyjskich i rosyjskich polityków

  Wsparcie cen ropy naftowej ze strony saudyjskich i rosyjskich polityków

  Na odbywającym się obecnie Światowym Kongresie Energii w Stambule, saudyjski minister energii Khalid al-Falih zasugerował, że szczegóły porozumienia, wstępnie zatwierdzonego w Algierii pod koniec września, mogą być ustalone już na listopadowym posiedzeniu krajów OPEC. Falih po raz kolejny zaprosił Rosję do dołączenia do porozumienia - o czym w pozytywnym tonie wypowiedział się potem Władimir Putin. Rosyjski prezydent potwierdził chęć Rosji do współpracy z OPEC w zakresie stabilizacji cen ropy naftowej poprzez zamrożenie lub cięcie produkcji.
 • Polska rusza na podbój Iranu

  Polska rusza na podbój Iranu

  - Obroty w handlu detalicznym, niewyrównane sezonowo, w czerwcu wzrosły o 6,5 proc. rok do roku, po wzroście o 5,8 proc. w maju - poinformował w poniedziałek GUS. Polscy eksporterzy coraz aktywniej poszukują nowych rynków zbytu; często takich, na których do tej pory nas nie było.
 • ​Arabia Saudyjska: Król obiecuje zwalczać religijnych ekstremistów

  ​Arabia Saudyjska: Król obiecuje zwalczać religijnych ekstremistów

  Król Arabii Saudyjskiej Salman obiecał we wtorek, w dzień po samobójczych zamachach bombowych w trzech miastach, zwalczanie religijnych ekstremistów, którzy za cel swojej propagandy biorą młodych ludzi.
 • Zamach samobójczy przed konsulatem USA w Dżuddzie

  Do zamachu samobójczego doszło w poniedziałek rano przed konsulatem USA w Dżuddzie, drugim co do wielkości mieście Arabii Saudyjskiej - poinformowała telewizja państwowa w tym kraju. Zginął zamachowiec, a dwie osoby zostały ranne.
 • Saudi Arabian Oil wart ponad 2,5 biliona dolarów

  Saudi Arabian Oil wart ponad 2,5 biliona dolarów

  Od dłuższego czasu wiele mówi się o tym, że Arabia Saudyjska szykuje się do sprzedaży części aktywów Saudi Arabian Oil Co., czyli Aramco. Książe Mohammed bin Salman potwierdza te informacje i dodaje, że choć wycena nie jest jeszcze kompletna, to powinna z łatwością przekroczyć 2 biliony dolarów!
 • Arabia Saudyjska: Powstanie największy na świecie fundusz majątkowy

  Arabia Saudyjska: Powstanie największy na świecie fundusz majątkowy

  Arabia Saudyjska opublikowała plan "Wizja 2030", którego celem jest uniezależnienie się tego kraju od zysków pochodzących ze sprzedaży ropy naftowej.
 • Ropa tanieje z uwagi na Iran

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,2 proc. w reakcji na komentarze Arabii Saudyjskiej - podają maklerzy.
 • Jak obejść reguły szariatu (i zapłacić PCC)?

  Jak obejść reguły szariatu (i zapłacić PCC)?

  Polskie firmy coraz śmielej wychodzą za granicę i prowadzą interesy w krajach, gdzie obowiązują inne zasady prawne, np. szariat w Arabii Saudyjskiej. Aby ominąć niektóre reguły, polscy przedsiębiorcy muszą się nieco pogimnastykować. I - czasem - zapłacić dodatkowy podatek.
 • Egzekucja w Arabii Saudyjska. Ścięto skazanego za zabójstwo

  Egzekucja w Arabii Saudyjska. Ścięto skazanego za zabójstwo

  Saudyjczyk, skazany na śmierć za zabójstwo, został ścięty w niedzielę w Rijadzie; jest on 72. osobą straconą w tym roku w Arabii Saudyjskiej.

Filmy - Arabia Saudyjska (9)