Antoni Macierewicz

Synonimy:
Macierewicz Antoni,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Antoni Macierewicz (664)

 • RMF: Zamach na Antoniego Macierewicza? Śledztwo prokuratury

  RMF: Zamach na Antoniego Macierewicza? Śledztwo prokuratury

  Przygotowania do zamachu na życie Antoniego Macierewicza czy prokuratorska nadgorliwość? Jak ustalili dziennikarze RMF FM i "Gazety Wyborczej", krakowski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej nadzoruje śledztwo w sprawie "czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację osoby pełniącej funkcję Ministra Obrony Narodowej". Przygotowania miały polegać na zbieraniu informacji dotyczących miejsca zamieszkania i czynności urzędowych szefa MON.
 • ​"Fakt": Powietrzna taksówka Antoniego Macierewicza

  ​"Fakt": Powietrzna taksówka Antoniego Macierewicza

  Dziennik "Fakt" wypomina ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi, że traktuje wojskowy samolot CASA jak taksówkę.
 • Antoni Macierewicz: Europejscy ministrowie są pod olbrzymim wrażeniem

  Antoni Macierewicz: Europejscy ministrowie są pod olbrzymim wrażeniem

  ​"Olbrzymie wrażenie na europejskich ministrach robi podjęty przez nas wysiłek reformy polskiej armii oraz próba zwiększenia liczebności, budowa Wojsk Obrony Terytorialnej" - powiedział w środę w TV Republika szef MON Antonii Macierewicz. Jak dodał, spodziewał się, że "nawała propagandowa" skierowana przeciw MON będzie skuteczniejsza.
 • Antoni Macierewicz: To wy macie być gwarantem bezpieczeństwa

  Antoni Macierewicz: To wy macie być gwarantem bezpieczeństwa

  139 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Terytorialnej złożyło w niedzielę w Lublinie przysięgę wojskową. "Wojska Obrony Terytorialnej są najbardziej nowoczesną formacją w wojsku polskim" - powiedział podczas uroczystości szef MON Antoni Macierewicz.
 • Prezydent dziękuje Antoniemu Macierewiczowi

  Prezydent dziękuje Antoniemu Macierewiczowi

  "Podziękowałem szefowi MON za pełne zrealizowanie budżetu związane z polskim bezpieczeństwem militarny i zrealizowanie przetargu na samoloty dla VIP-ów" - powiedział prezydent Andrzej Duda po odprawie kadry kierowniczej MON i sił zbrojnych.
 • Zamach za wszelką cenę. (Prawie) wszystkie teorie Macierewicza i jego ludzi

  Zamach za wszelką cenę. (Prawie) wszystkie teorie Macierewicza i jego ludzi

  Wybuch bomby termobarycznej - którego nie odnotowały rejestratory parametrów lotu i nagrania z kokpitu, niezauważony nawet przez pilotów - oraz celowe "naprowadzanie na śmierć" to obecnie obowiązująca smoleńska narracja firmowana przez Antoniego Macierewicza. Jak uczy doświadczenie, wersja wydarzeń może się jeszcze wielokrotnie zmienić.
 • Premier: Jestem zadowolona z Antoniego Macierewicza

  Premier: Jestem zadowolona z Antoniego Macierewicza

  "Jestem zadowolona z pracy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza" - oświadczyła w środę premier Beata Szydło.
 • Zakończyło się spotkanie Duda-Macierewicz

  Zakończyło się spotkanie Duda-Macierewicz

  Około trzygodzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem MON Antonim Macierewiczem i kierownictwem ministerstwa dobiegło końca. - Dyskutowaliśmy na temat spraw bieżących i tych kwestii, które ja uznałem za najważniejsze - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.
 • Polsce grozi szara strefa bezpieczeństwa

  Polsce grozi szara strefa bezpieczeństwa

  Z generałem brygady Stanisławem Koziejem, byłym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, byłym wiceministrem obrony narodowej, obecnie profesorem w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, rozmawia Marcin Ogdowski
 • Będzie spotkanie Duda-Macierewicz. Podano datę

  Będzie spotkanie Duda-Macierewicz. Podano datę

  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało, że w piątek, 31 marca, odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

Filmy - Antoni Macierewicz (38)

 • R. Trzaskowski: Zarzuty wobec kontrolerów ze Smoleńska wykluczają wybuch. Macierewicz do dymisji

  Antoni Macierewicz powinien się podać do dymisji, ponieważ okazało się, że wszystko czym nas karmił przez ostatnie miesiące i lata było kłamstwem. Opowiadał o tym, że ma nowe dowody, opowiadał bez przerwy o zamachu, o trotylu, nie wiadomo o czym. A prokuratura, która jest politycznie kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość tak naprawdę przyznała rację Komisji Millera - powiedział Rafał Trzaskowski. Poseł PO odniósł się do sformułowanych przez Prokuraturę Krajową wobec rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku zarzutów umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym. - Jeżeli prokuratura mówi: ci ludzie, być może w sposób świadomy, sprowadzili pewne nieszczęście, tym samym wyklucza wybuch - dodał Trzaskowski, nawiązując do lansowanej przez Antoniego Macierewicza i jego ekspertów tezy, jakoby prezydencki tupolew uległ katastrofie wskutek zamachu.
 • Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia)

  Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia).
 • A. Macierewicz: Wszelkie kwestie związane z obecnością wojsk NATO w Polsce będzie koordynowało MON

  Pani premier powierzyła mi funkcję koordynacji wszystkich działań ministerstw i organów administracji w związku z pobytem armii sojuszniczych. W związku z tym wszelkie kwestie związane z obecnością tych wojsk, z punktu widzenia administracji samorządowej i rządowej będą realizowane przez ministra obrony narodowej - powiedział Antoni Macierewicz. W 11. Lubuskiej Dywizji Pancernej w Żaganiu, Antoni Macierewicz spotkał się z generałem broni armii amerykańskiej Frederickiem Hodgesem. Rozmowy dotyczyły rozlokowania wojsk NATO w Polsce. - Ciężka brygada ma być rozlokowana na zachodzie Polski, bojowa grupa batalionowa zostanie dyslokowana na północnym-wschodzie. Omówiliśmy wszystkie kwestie związane z problematyką techniczną, a także organizacyjną - oznajmił minister obrony narodowej. Wielonarodowe batalionowe grupy bojowe będą stacjonowały na terenie naszego kraju na mocy ustaleń tegorocznego szczytu NATO w Warszawie. Większość żołnierzy, którzy przyjadą do Polski, będą stanowić Amerykanie. (TVN24/X-news)
 • "Nieobliczalny polityk, do tego z własną armią". Opozycja ciska gromy na projekt ws. obrony terytorialnej

  PO i Nowoczesna chcą odrzucenia w pierwszym czytaniu rządowego projektu, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zamiast uzupełniania działań wojska mamy słowa pana ministra o wysłaniu tych młodych patriotów w pierwszym rzucie na rzeź z rąk specnazu - argumentował Mirosław Suchoń z Nowoczesnej. - To się na ogół źle kończyło, kiedy tego rodzaju polityk, nie do końca obliczalny, miał własną armię pod swoją kontrolą - dodał Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci), krytykując Antoniego Macierewicza. Kukiz'15, oceniając, że projekt ma wady, opowiedział się za dalszymi pracami nad nim. MON i PiS przekonują, że Wojska Obrony Terytorialnej znacząco zwiększą potencjał militarny państwa.