Antoni Macierewicz

Synonimy:
Macierewicz Antoni,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Antoni Macierewicz (678)

 • Antoni Macierewicz: Sprawa byłych szefów SKW dotyczy najgorszej zdrady

  Antoni Macierewicz: Sprawa byłych szefów SKW dotyczy najgorszej zdrady

  "Mówimy o sytuacji dotyczącej najgorszej zdrady, jakiej może się dopuścić Polak" - ocenił w środę w TVP Info minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pytany o sprawę zarzutów wobec generałów Piotra P. i Janusza N.
 • Antoni Macierewicz zarzuca prezydentowi blokowanie rozwoju armii

  Antoni Macierewicz zarzuca prezydentowi blokowanie rozwoju armii

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uważa, że odkładanie przez prezydenta Andrzeja Dudę awansów generalskich "blokuje rozwój armii" i jest "sytuacją niezdrową".
 • Sejm nie zajmie się powiązaniami szefa MON. Wniosek PO odrzucony

  Sejm nie zajmie się powiązaniami szefa MON. Wniosek PO odrzucony

  Posłowie w czwartkowym bloku głosowań odrzucili wniosek posłów PO o informację rządu na temat powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza z osobami wskazanymi w książce Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i jego tajemnice".
 • Antoni Macierewicz: Wiosną ujawnimy przyczyny katastrofy smoleńskiej

  Antoni Macierewicz: Wiosną ujawnimy przyczyny katastrofy smoleńskiej

  "Na wiosnę opublikujemy raport wskazujący przyczyny katastrofy smoleńskiej" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 • Antoni Macierewicz rozpoczyna wizytę na Bałkanach

  Antoni Macierewicz rozpoczyna wizytę na Bałkanach

  Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w niedzielę na Bałkany, gdzie na początku tygodnia spotka się ministrami obrony Chorwacji, Czarnogóry i Albanii.
 • Antoni Macierewicz krytykuje prezydenckie projekty ustaw

  Antoni Macierewicz krytykuje prezydenckie projekty ustaw

  Prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa "dalece odbiegają od potrzeb, przed którymi stoi dzisiaj Polska" - ocenił szef MON Antoni Macierewicz.
 • "Fakt": Mocne zarzuty dla Macierewicza. Złożył zeznania ws. protestów marcowych?

  "Fakt": Mocne zarzuty dla Macierewicza. Złożył zeznania ws. protestów marcowych?

  Internetowe wydanie gazety ujawnia, że szef MON uważany do tej pory za wroga PRL, mógł złożyć obfite zeznania po aresztowaniu w 1968 roku. "Fakt" opiera swoje doniesienia na informacjach zawartych w książce prof. Andrzeja Friszke, w której autor odsłania kulisy zeznań Antoniego Macierewicza, które mogły obciążyć opozycjonistów.
 • RMF: Zamach na Antoniego Macierewicza? Śledztwo prokuratury

  RMF: Zamach na Antoniego Macierewicza? Śledztwo prokuratury

  Przygotowania do zamachu na życie Antoniego Macierewicza czy prokuratorska nadgorliwość? Jak ustalili dziennikarze RMF FM i "Gazety Wyborczej", krakowski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej nadzoruje śledztwo w sprawie "czynienia przygotowań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację osoby pełniącej funkcję Ministra Obrony Narodowej". Przygotowania miały polegać na zbieraniu informacji dotyczących miejsca zamieszkania i czynności urzędowych szefa MON.
 • ​"Fakt": Powietrzna taksówka Antoniego Macierewicza

  ​"Fakt": Powietrzna taksówka Antoniego Macierewicza

  Dziennik "Fakt" wypomina ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi, że traktuje wojskowy samolot CASA jak taksówkę.
 • Antoni Macierewicz: Europejscy ministrowie są pod olbrzymim wrażeniem

  Antoni Macierewicz: Europejscy ministrowie są pod olbrzymim wrażeniem

  ​"Olbrzymie wrażenie na europejskich ministrach robi podjęty przez nas wysiłek reformy polskiej armii oraz próba zwiększenia liczebności, budowa Wojsk Obrony Terytorialnej" - powiedział w środę w TV Republika szef MON Antonii Macierewicz. Jak dodał, spodziewał się, że "nawała propagandowa" skierowana przeciw MON będzie skuteczniejsza.

Filmy - Antoni Macierewicz (38)

 • R. Trzaskowski: Zarzuty wobec kontrolerów ze Smoleńska wykluczają wybuch. Macierewicz do dymisji

  Antoni Macierewicz powinien się podać do dymisji, ponieważ okazało się, że wszystko czym nas karmił przez ostatnie miesiące i lata było kłamstwem. Opowiadał o tym, że ma nowe dowody, opowiadał bez przerwy o zamachu, o trotylu, nie wiadomo o czym. A prokuratura, która jest politycznie kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość tak naprawdę przyznała rację Komisji Millera - powiedział Rafał Trzaskowski. Poseł PO odniósł się do sformułowanych przez Prokuraturę Krajową wobec rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku zarzutów umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym. - Jeżeli prokuratura mówi: ci ludzie, być może w sposób świadomy, sprowadzili pewne nieszczęście, tym samym wyklucza wybuch - dodał Trzaskowski, nawiązując do lansowanej przez Antoniego Macierewicza i jego ekspertów tezy, jakoby prezydencki tupolew uległ katastrofie wskutek zamachu.
 • Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia)

  Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia).
 • A. Macierewicz: Wszelkie kwestie związane z obecnością wojsk NATO w Polsce będzie koordynowało MON

  Pani premier powierzyła mi funkcję koordynacji wszystkich działań ministerstw i organów administracji w związku z pobytem armii sojuszniczych. W związku z tym wszelkie kwestie związane z obecnością tych wojsk, z punktu widzenia administracji samorządowej i rządowej będą realizowane przez ministra obrony narodowej - powiedział Antoni Macierewicz. W 11. Lubuskiej Dywizji Pancernej w Żaganiu, Antoni Macierewicz spotkał się z generałem broni armii amerykańskiej Frederickiem Hodgesem. Rozmowy dotyczyły rozlokowania wojsk NATO w Polsce. - Ciężka brygada ma być rozlokowana na zachodzie Polski, bojowa grupa batalionowa zostanie dyslokowana na północnym-wschodzie. Omówiliśmy wszystkie kwestie związane z problematyką techniczną, a także organizacyjną - oznajmił minister obrony narodowej. Wielonarodowe batalionowe grupy bojowe będą stacjonowały na terenie naszego kraju na mocy ustaleń tegorocznego szczytu NATO w Warszawie. Większość żołnierzy, którzy przyjadą do Polski, będą stanowić Amerykanie. (TVN24/X-news)
 • "Nieobliczalny polityk, do tego z własną armią". Opozycja ciska gromy na projekt ws. obrony terytorialnej

  PO i Nowoczesna chcą odrzucenia w pierwszym czytaniu rządowego projektu, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zamiast uzupełniania działań wojska mamy słowa pana ministra o wysłaniu tych młodych patriotów w pierwszym rzucie na rzeź z rąk specnazu - argumentował Mirosław Suchoń z Nowoczesnej. - To się na ogół źle kończyło, kiedy tego rodzaju polityk, nie do końca obliczalny, miał własną armię pod swoją kontrolą - dodał Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci), krytykując Antoniego Macierewicza. Kukiz'15, oceniając, że projekt ma wady, opowiedział się za dalszymi pracami nad nim. MON i PiS przekonują, że Wojska Obrony Terytorialnej znacząco zwiększą potencjał militarny państwa.