Andrzej Grabowski

Artykuły - Andrzej Grabowski (212)

 • Andrzej Grabowski ma urodziny, kończy 64 lata

  Andrzej Grabowski ma urodziny, kończy 64 lata

  Andrzej Grabowski kończy we wtorek, 15 marca, 64 lata. Wybitny aktor ma na swym koncie wiele ról filmowych i teatralnych, ale największą popularność przyniosła mu jednak kreacja Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich".
 • "Taniec z Gwiazdami": Andrzej Grabowski jest pracoholikiem

  "Taniec z Gwiazdami": Andrzej Grabowski jest pracoholikiem

  Andrzej Grabowski, świetny aktor i juror w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", przyznał w niedawnym wywiadzie dla "Kropki", że nie wyobraża sobie dnia bez pracy. Co gorsza, największą karą jest dla niego urlop, na którym nie musi nic robić.
 • Paweł Domagała: Zięć Andrzeja Grabowskiego

  Paweł Domagała: Zięć Andrzeja Grabowskiego

  O przychylność przyszłego teścia walczył dłużej niż o miłość jego starszej córki.
 • Paweł Domagała: Jego teściem jest Andrzej Grabowski

  Paweł Domagała: Jego teściem jest Andrzej Grabowski

  Paweł Domagała ("O mnie się nie martw", "Wkręceni") miał zaledwie 15 lat, kiedy telewizja Polsat wyemitowała 1. odcinek "Świata według Kiepskich". Nie przypuszczał wtedy, że Andrzeja Grabowskiego, grającego główną rolę w uwielbianym przez widzów sitcomie, będzie nazywał... tatą!
 • Andrzej Grabowski: 40-lecie pracy artystycznej

  Andrzej Grabowski: 40-lecie pracy artystycznej

  Znany aktor teatralny, telewizyjny i filmowy Andrzej Grabowski świętował w środę, 22 października, wieczorem 40-lecie swojej pracy artystycznej. Uroczystość odbyła się na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego po zakończeniu spektaklu "Chory z urojenia" Moliera, w którym aktor gra od 12 lat.
 • Andrzej Grabowski na planie o kulach

  Andrzej Grabowski na planie o kulach

  Andrzej Grabowski, którego po wakacjach po raz kolejny oglądać będziemy jako wójta Traczyka w "Blondynce", od kilku dni jest już w Supraślu, gdzie powstają zdjęcia do 3. serii serialu. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, aktor zmuszony jest grać o kulach, ale - choć każdy krok sprawia mu wielki ból - cieszy się z powrotu na Podlasie.

Zdjęcia - Andrzej Grabowski (75)

Filmy - Andrzej Grabowski (28)

 • Andrzej Grabowski będzie grał o kulach

  Andrzej Grabowski już niedługo wraca na plan zdjęciowy trzeciego sezonu serialu „Blondynka”. Wcześniej jednak czeka go druga już operacja biodra. W serialu aktor pojawi się więc o kulach. W 2010 r. Grabowskiemu wszczepiono endoprotezę.
 • Andrzej Grabowski nie chce świętować 40-lecia pracy artystycznej

  Andrzej Grabowski zdecydował, że nie będzie świętował 40-lecia pracy artystycznej. Według aktora zamiast rozpamiętywania przeszłości lepiej skupić się na planach i nowych projektach.
 • Andrzej Grabowski o trudnej adaptacji

  Andrzej Grabowski, wcielający się w najnowszym filmie Wojtka Smarzowskiego - opartym na powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem" - w lekarza starającego się wyrwać ze szponów alkoholu głównego bohatera, opowiada o swoim przywiązaniu do literackiego oryginału i trudnym procesie jego adaptacji.