Andrzej

Artykuły - Andrzej (1293)

 • PlusLiga. Andrzej Wrona: Nie pozwoliliśmy rywalom rozhulać się w ataku

  PlusLiga. Andrzej Wrona: Nie pozwoliliśmy rywalom rozhulać się w ataku

  Kapitan ONICO Warszawa Andrzej Wrona podkreślił, że w jego drużynie dobrze funkcjonował system blok-obrona, co znacząco przyczyniło się do zwycięstwa nad Jastrzębskim Węglem 3:0 w meczu PlusLigi. "Nie pozwoliliśmy im rozhulać się w ataku" - podsumował.
 • Końca przeceny euro wobec dolara nie widać

  Końca przeceny euro wobec dolara nie widać

  Euro będzie nadal traciło wobec dolara - spodziewa się Andrzej Stefaniak, dealer walutowy firmy DMK. Jego zdaniem w pierwszej połowie 2015 roku czeka nas dalsza przecena wspólnej europejskiej waluty w rezultacie spodziewanego programu luzowania ilościowego. Presję na euro będą także wywierać skutki spadku cen ropy naftowej, w wyniku czego eurodolar może osiągnąć nawet poziom 1,0 (tzw. parytet).
 • Zawarcie istotnej umowy

 • Wajda wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Wajda wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich

  Reżyser Andrzej Wajda, operator Wiesław Zdort, kierownik produkcji Włodzimierz Śliwiński oraz dekoratorka wnętrz Albina Barańska są wśród laureatów przyznanych w środę, 17 grudnia, - za wieloletni wkład w rozwój rodzimej kinematografii - Nagród Stowarzyszenia Filmowców Polskich 2014.
 • "Carte blanche": Andrzej Chyra traci wzrok [zwiastun]

  "Carte blanche": Andrzej Chyra traci wzrok [zwiastun]

  23 stycznia 2015 roku na ekrany kin trafi "Carte blanche" - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Od dziś oglądać możemy zwiastun produkcji.
 • "Carte blanche": Andrzej Chyra nie widzi inaczej [plakat]

  "Carte blanche": Andrzej Chyra nie widzi inaczej [plakat]

  23 stycznia 2015 roku na ekrany kin trafi "Carte blanche" - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Dystrybutor obrazu zaprezentował właśnie plakat produkcji.
 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Ich związek trwał cztery lata, małżeństwo zaledwie półtora roku. Reżyser wspomina je bardzo niechętnie.

Filmy - Andrzej (2)

 • "Jak Breżniew z Carterem". Siemoniak o spotkaniu Dudy i Kaczyńskiego

  To trochę tak, jak kiedyś Breżniew z Carterem się spotykali. Ogromne wydarzenie. Powinno być rutyną, że prezydent się spotyka z szefem partii, z której się wywodzi. I nie stoją dziesiątki reporterów pod Belwederem, żeby o tym powiedzieć – tak Tomasz Siemoniak skomentował spotkanie prezesa PiS z prezydentem Andrzejem Dudą. - Jeśli tak jest, to znaczy, że relacje wewnątrz obozu PiS są fatalne - dodał Siemoniak.
 • Andrzej Zaucha (1949-1991)

  Wraz z jego śmiercią skończyła się pewna epoka w polskiej kulturze. Andrzej Zaucha, wokalista, perkusista, saksofonista, a także aktor w dniu śmierci miał zaledwie 42 lata.