akcja protestacyjna

Synonimy:
protest,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Akcja protestacyjna (1434)

 • W Lotos Kolej kilkugodzinna akcja protestacyjna

  Zmiany w zarządzie spółki Lotos Kolej były przyczyną kilkugodzinnej akcji protestacyjnej prowadzonej w czwartek w firmie. Związkowcy domagali się m.in. przywrócenia do pracy odwołanego prezesa Henryka Grucy. Na jego prośbę związkowcy zakończyli protest.
 • Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Ratownicy medyczni zapowiadają ogólnopolski protest

  Prawdopodobnie jeszcze w maju rozpocznie się ogólnopolski protest ratowników medycznych. W środę w Poznaniu odbyło się spotkanie negocjacyjne z przedstawicielem ministerstwa zdrowia nt. podwyżek, jednak, według ratowników, nie przyniosło żadnych rezultatów.
 • Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu obwinionych o udział w ubiegłorocznym tzw. czarnym proteście - w tym jego dyrektorka - zostało w środę uniewinnionych podczas rozpraw przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.
 • Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Ok. 200 osób, głównie pracowników spółki Lotos Kolej, protestuje w piątek przed siedzibą Grupy Lotos w Gdańsku. Chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia jednego z dyrektorów. Pierwszy protest w tej sprawie odbył się w czwartek pod siedzibą spółki Lotos Kolej.
 • Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Ok. 100 kobiet tańczyło we wtorek w Warszawie, protestując przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Taneczny protest to element akcji "Nazywam się Miliard", która w Walentynki, 14 lutego odbywa się w 200 krajach świata.
 • "Wełna rani". Protest przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec

  Działaczki międzynarodowej organizacji PETA protestowały przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec potrzebnych do produkcji wełny.
 • Chile: Gigantyczny protest przeciwko prywatnym funduszom emerytalnym

  Chile: Gigantyczny protest przeciwko prywatnym funduszom emerytalnym

  W niedzielę, 21 sierpnia, w Chile miały miejsce masowe demonstracje uliczne przeciw prywatnym funduszom emerytalnym AFP (Las administradoras de fondos de pensiones). Demonstrujący domagali się całkowitej likwidacji tych funduszy i przywrócenia publicznego solidarnościowego (repartycyjnego) systemu emerytalnego. Jak podaje główny organizator protestów, organizacja NoMasAFP, wzięło w nich udział około 1,5 mln osób, co oznacza niemal 10 proc. ogólnej liczby ludności kraju, liczącego ok. 18 mln mieszkańców. Protest w Chile komentuje dla Interii prof. dr hab. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • Rosjanie protestują: "Precz z represjami politycznymi"

  Rosjanie protestują: "Precz z represjami politycznymi"

  Setki Rosjan protestowały we wtorek w Moskwie przeciwko nowym ustawom antyterrorystycznym podpisanym w lipcu przez prezydenta Władimira Putina. Krytycy obawiają się, że ograniczą one podstawowe swobody i ułatwią władzom rozprawę z przeciwnikami politycznymi.
 • Protest piłkarzy. Siedzieli na murawie zamiast grać

  Kolumbijscy piłkarze zamiast grać, rozsiedli się na murawie. To protest przeciwko rozgrywaniu meczów w upalnych godzinach południowych.
 • W strojach kąpielowych przeciwko korridzie

  W strojach kąpielowych przeciwko walkom z bykami. W centrum Madrytu protestowali obrońcy praw zwierząt.

Filmy - Akcja protestacyjna (36)