akcja protestacyjna

Synonimy:
protest,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Akcja protestacyjna (1434)

 • Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć nauczycielek uniewinniono w środę w sprawie udziału w czarnym proteście

  Sześć pracownic Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu obwinionych o udział w ubiegłorocznym tzw. czarnym proteście - w tym jego dyrektorka - zostało w środę uniewinnionych podczas rozpraw przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli przy wojewodzie śląskim.
 • Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Gdańsk: Kolejny protest pracowników spółki Lotos Kolej

  Ok. 200 osób, głównie pracowników spółki Lotos Kolej, protestuje w piątek przed siedzibą Grupy Lotos w Gdańsku. Chcą odwołania wiceprezesa i przywrócenia jednego z dyrektorów. Pierwszy protest w tej sprawie odbył się w czwartek pod siedzibą spółki Lotos Kolej.
 • Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Walentynkowy protest kobiet w Warszawie

  Ok. 100 kobiet tańczyło we wtorek w Warszawie, protestując przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Taneczny protest to element akcji "Nazywam się Miliard", która w Walentynki, 14 lutego odbywa się w 200 krajach świata.
 • "Wełna rani". Protest przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec

  Działaczki międzynarodowej organizacji PETA protestowały przeciwko okrutnemu traktowaniu owiec potrzebnych do produkcji wełny.
 • Chile: Gigantyczny protest przeciwko prywatnym funduszom emerytalnym

  Chile: Gigantyczny protest przeciwko prywatnym funduszom emerytalnym

  W niedzielę, 21 sierpnia, w Chile miały miejsce masowe demonstracje uliczne przeciw prywatnym funduszom emerytalnym AFP (Las administradoras de fondos de pensiones). Demonstrujący domagali się całkowitej likwidacji tych funduszy i przywrócenia publicznego solidarnościowego (repartycyjnego) systemu emerytalnego. Jak podaje główny organizator protestów, organizacja NoMasAFP, wzięło w nich udział około 1,5 mln osób, co oznacza niemal 10 proc. ogólnej liczby ludności kraju, liczącego ok. 18 mln mieszkańców. Protest w Chile komentuje dla Interii prof. dr hab. Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • Rosjanie protestują: "Precz z represjami politycznymi"

  Rosjanie protestują: "Precz z represjami politycznymi"

  Setki Rosjan protestowały we wtorek w Moskwie przeciwko nowym ustawom antyterrorystycznym podpisanym w lipcu przez prezydenta Władimira Putina. Krytycy obawiają się, że ograniczą one podstawowe swobody i ułatwią władzom rozprawę z przeciwnikami politycznymi.
 • Protest piłkarzy. Siedzieli na murawie zamiast grać

  Kolumbijscy piłkarze zamiast grać, rozsiedli się na murawie. To protest przeciwko rozgrywaniu meczów w upalnych godzinach południowych.
 • W strojach kąpielowych przeciwko korridzie

  W strojach kąpielowych przeciwko walkom z bykami. W centrum Madrytu protestowali obrońcy praw zwierząt.
 • Protest polskiego MSZ po publikacji filmu w BBC

  Protest polskiego MSZ po publikacji filmu w BBC

  Rzecznik MSZ, Artur Dmochowski, wystosował protest do dyrekcji BBC w związku z filmem, w którym - w opinii resortu - przedstawiono w fałszywym świetle sytuację w Polsce, wyemitowanym na antenie tej stacji. Zwraca w nim uwagę na niezachowanie dziennikarskich standardów przez autorów reportażu – informuje resort spraw zagranicznych.
 • Protest rodziców - w Chinach chcą anulowania opłat za drugie dziecko

  Protest rodziców - w Chinach chcą anulowania opłat za drugie dziecko

  Chińscy rodzice, którzy mają więcej potomstwa niż dopuszczała obowiązująca do niedawna polityka jednego dziecka, protestowali we wtorek przed komisją planowania rodziny w Pekinie, domagając się anulowania nałożonych na nich kar finansowych.

Filmy - Akcja protestacyjna (33)