Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Synonimy:
ARiMR, ARMiR
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (88)

 • Studenci ruszyli ochoczo po tani kredyt

  Studenci ruszyli ochoczo po tani kredyt

  Ponad 5,4 tys. studentów ze wsi skorzystało już z pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w uzyskaniu kredytu studenckiego. Agencja udziela poręczenia spłaty kredytu. Wnioski o kredyt można składać do 15 listopada - poinformowała ARiMR.
 • Ile zarabiają pracownicy państwowych agencji rolniczych?

  Ile zarabiają pracownicy państwowych agencji rolniczych?

  Wynagrodzenia w jednostkach budżetowych wspierających rolnictwo maleją. Dotyczy to Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Największy spadek średnich płac odnotowała ANR, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie w 2013 roku wyniosło 6998 zł i było aż o 9,5 proc. niższe niż rok wcześniej. Może się to wiązać z dużym wzrostem zatrudnienia (o 78 proc. rok do roku) i przyjęciem do pracy osób opłacanych niżej niż dotychczasowi pracownicy.
 • RMF24: Wysoki urzędnik ARiMR traci stanowisko

  Dyrektor departamentu kontroli w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stracił stanowisko - dowiedział się reporter RMF FM. CBA stwierdziło, że złamał ustawę antykorupcyjną.
 • Bezumowni brali dopłaty nawet nie uprawiając ziemi?

  Bezumowni brali dopłaty nawet nie uprawiając ziemi?

  Jedynie na części działek, co do których złożono wnioski o dopłaty stwierdzono faktyczne ich użytkowanie - tłumaczył Oddział ANR w Szczecinie, broniąc się przed zarzutem dopuszczenia do bezumownego użytkowania ziemi będącej w jego nadzorze.
 • 20 tysięcy młodych rolników chętnych na 100 tys. zł

  20 tysięcy młodych rolników chętnych na 100 tys. zł

  Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), prawie 20 tysięcy młodych rolników (do 40. roku życia) złożyło wniosek o przyznanie bezzwrotnej premii finansowej w wysokości do 100 tys. zł.
 • CBA chce odwołania dyrektora departamentu kontroli w ARiMR

  CBA chce odwołania dyrektora departamentu kontroli w ARiMR

  Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że wniosek o odwołanie dyrektora departamentu kontroli przesłano we wtorek do prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • Unia Owocowa idzie na wojnę z urzędnikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Unia Owocowa idzie na wojnę z urzędnikami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Unia Owocowa pomimo zaskakującej odpowiedzi Ministra Sawickiego podtrzymuje swój apel o dyskusję na temat trudnej sytuacji grup i organizacji producentów owoców i warzyw. Wyniki audytu prowadzonego przez unijnych urzędników są miażdżące nie dla grup ale dla urzędników Ministerstwa i Agencji. Audytorzy wskazali błędy systemowe na etapie wdrażania przepisów unijnych na grunt polski oraz zaniedbania administracji.
 • 100 tys. zł dla młodego rolnika

  Młodzi rolnicy (do 40. roku życia) mogą się od dziś ubiegać o przyznanie bezzwrotnej premii finansowej w wysokości do 100 tys. zł. Wnioski o dotację przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
 • Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyła 1/3 uprawnionych rolników

  Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyła 1/3 uprawnionych rolników

  Do końca kwietnia wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2014 r. złożyło ok. 530 tys. rolników. Wnioski można składać do 15 maja. Na ten cel jest 3,4 mld euro (14,28 mld zł) - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • Młody gospodarzu - do wzięcia jest 100 000 złotych!

  Młody gospodarzu - do wzięcia jest 100 000 złotych!

  - Od 15 maja do 21 czerwca br. potrwa nabór do programu pomocy dla młodych rolników - poinformował w piątek szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross. Rolnicy będą mogli się starać w sumie o 796 mln zł.

Filmy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Kij i marchewka

  Gdyby Polska była Janosikiem - Tomasz Olbratowski byłby naszą ciupagą. Oto nasz oręż w walce z urzędniczą maszyną! Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Urzędnicy ARiMR sprawdzą pola

  W ciągu najbliższych dni na pola ruszą urzędnicy, którzy skontrolują, czy rolnicy dbają o środowisko i bezpieczeństwo żywności. Pod lupę zostanie wziętych minimum 15 tys. gospodarstw. Komentuje Ilona Łopaciuk z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (źródło: Newseria).