Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Synonimy:
ARiMR, ARMiR
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (88)

 • Pomoc dla rolników: 30 tysięcy osób może liczyć na premię

  Pomoc dla rolników: 30 tysięcy osób może liczyć na premię

  30 tysięcy młodych rolników może liczyć w sumie na 700 milionów euro w ramach premii na rozwój gospodarstw dla producentów i hodowców do czterdziestego roku życia.
 • W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wnioski można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie obniżana o 1 proc.
 • MRiRW: Dodatkowe 60 mln euro dla młodych rolników

  MRiRW: Dodatkowe 60 mln euro dla młodych rolników

  Kolejne 60 mln euro niewykorzystanych środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 trafi do młodych rolników - zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Oznacza to, że w sumie pieniądze dostanie ponad 34,5 tys. rolników.
 • Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.
 • Studenci ruszyli ochoczo po tani 000kredyt

  Studenci ruszyli ochoczo po tani 000kredyt

  Ponad 5,4 tys. studentów ze wsi skorzystało już z pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w uzyskaniu kredytu studenckiego. Agencja udziela poręczenia spłaty kredytu. Wnioski o kredyt można składać do 15 listopada - poinformowała ARiMR.
 • Ile zarabiają pracownicy państwowych agencji rolniczych?

  Ile zarabiają pracownicy państwowych agencji rolniczych?

  Wynagrodzenia w jednostkach budżetowych wspierających rolnictwo maleją. Dotyczy to Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Największy spadek średnich płac odnotowała ANR, gdzie przeciętne miesięczne wynagrodzenie w 2013 roku wyniosło 6998 zł i było aż o 9,5 proc. niższe niż rok wcześniej. Może się to wiązać z dużym wzrostem zatrudnienia (o 78 proc. rok do roku) i przyjęciem do pracy osób opłacanych niżej niż dotychczasowi pracownicy.
 • RMF24: Wysoki urzędnik ARiMR traci stanowisko

  Dyrektor departamentu kontroli w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stracił stanowisko - dowiedział się reporter RMF FM. CBA stwierdziło, że złamał ustawę antykorupcyjną.
 • Bezumowni brali dopłaty nawet nie uprawiając ziemi?

  Bezumowni brali dopłaty nawet nie uprawiając ziemi?

  Jedynie na części działek, co do których złożono wnioski o dopłaty stwierdzono faktyczne ich użytkowanie - tłumaczył Oddział ANR w Szczecinie, broniąc się przed zarzutem dopuszczenia do bezumownego użytkowania ziemi będącej w jego nadzorze.
 • 20 tysięcy młodych rolników chętnych na 100 tys. zł

  20 tysięcy młodych rolników chętnych na 100 tys. zł

  Jak poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), prawie 20 tysięcy młodych rolników (do 40. roku życia) złożyło wniosek o przyznanie bezzwrotnej premii finansowej w wysokości do 100 tys. zł.
 • CBA chce odwołania dyrektora departamentu kontroli w ARiMR

  CBA chce odwołania dyrektora departamentu kontroli w ARiMR

  Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że wniosek o odwołanie dyrektora departamentu kontroli przesłano we wtorek do prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Filmy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Kij i marchewka

  Gdyby Polska była Janosikiem - Tomasz Olbratowski byłby naszą ciupagą. Oto nasz oręż w walce z urzędniczą maszyną! Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Urzędnicy ARiMR sprawdzą pola

  W ciągu najbliższych dni na pola ruszą urzędnicy, którzy skontrolują, czy rolnicy dbają o środowisko i bezpieczeństwo żywności. Pod lupę zostanie wziętych minimum 15 tys. gospodarstw. Komentuje Ilona Łopaciuk z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (źródło: Newseria).