absurdy prawne

Artykuły - Absurdy prawne (0)

 • Zdrojewski: Zlikwidować absurdy prawne dotyczące kultury

  Zdrojewski: Zlikwidować absurdy prawne dotyczące kultury

  Diagnoza stanu polskiej kultury - to jedno z zadań, które stoi przed uczestnikami wrześniowego Kongresu Kultury Polskiej. Ponadto szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski oczekuje od obradujących przez trzy dni w Krakowie specjalistów m.in. propozycji zmian w polskim prawie, które pozwolą wyeliminować absurdalne zapisy, utrudniające działalność ludziom i instytucjom kultury.
 • Raport o absurdach prawnych w ochronie zdrowia

  Raport o absurdach prawnych w ochronie zdrowia

  Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego (PTPM) znalazło w ustawodawstwie ponad 60 absurdalnych przepisów dotyczących lekarzy i pacjentów.
 • Ranking absurdów prawnych

  Ranking absurdów prawnych

  Złe prawo stało się w Polsce hamulcem rozwoju przedsiębiorczości. Prawne absurdy odzwierciedlają słabości naszego państwa. Głos prawników w tworzeniu ustaw jest ignorowany przez polityków.

Filmy - Absurdy prawne (12)

 • "Woda nie nawadnia". Unijni urzędnicy obiektem kpin

  Czy wiedzieliście o tym, że w 2011 roku unijni urzędnicy stali się obiektem szyderstw, gdy doszli do bystrego wniosku, że nie ma dowodów na to, jakoby woda nawadniała organizm. Bruksela jednak nic sobie z tych kpin nie robiła i zakazała producentom butelkowanej wody mineralnej umieszczania na etykiecie swoich produktów czegokolwiek, co mogłoby sugerować, że picie wody zapobiega odwodnieniu.
 • Zakaz spacerów z psem po godzinie 19:00

  Niejeden właściciel psa zgodzi się, że nie poranne, a właśnie wieczorne spacery z ukochanym czworonogiem to relaksujący obowiązek po ciężkim dniu w pracy, z którego zadowolone są obie strony. Miłośnicy zwierząt z Provo w amerykańskim stanie Utah nie uświadczą jednak tej przyjemności. Obowiązuje tu bowiem przepis, zabraniający wychodzenia psom z domu po godzinie 19:00. Wytrwalsi pupile z pewnością przetrwają do rana – w imię prawa oczywiście. Co jednak z tymi z natury zbuntowanymi, którzy przepisy mają głęboko w… psim nosie?
 • Brzydkie kobiety nie wejdą do baru? Absurdalne prawo

  Ostatnio bardzo dużo mówi się na temat dyskryminacji – głównie o tej rasowej i tej, która dotyczy mniejszości seksualnych. Co jednak z dyskryminacją płciową? Czy wiecie, że w Pekinie obowiązuje przerażające prawo, uwłaczające niejednej kobiecie? Otóż… „brzydka” kobieta nie ma wstępu do wielu barów czy kawiarni. Ciekawe tylko, jakie kryteria urody tam obowiązują i co wzięli pod uwagę twórcy tego prawa… A może to tylko smutny wynik kompleksów urzędników?
 • Udostępnij toaletę turyście w potrzebie!

  Czy zdarzyło wam się kiedyś przyjąć w swoje progi zmęczonego turystę, który był w potrzebie, a raczej zapukał do waszych drzwi za potrzebą? Jeśli tak, to należą wam się brawa za gościnność i chęć pomocy. Ale czy wiecie, że gdybyście mieszkali w Szkocji i nie interesowałby was fizjologiczny problem wycieczkowicza, zostalibyście surowo ukarani? Udogodnieniem dla turystów i jednocześnie bolączką dla mieszkańców jest tutaj prawo, które nakazuje przyjęcie do swojej prywatnej toalety każdego podróżnego, będącego w potrzebie. Dacie wiarę?